HACILAR’DA10’UNCU BİLİM ATÖLYESİ AÇILDI

HACILAR’DA10’UNCU BİLİM ATÖLYESİ AÇILDI

ÇAĞAN AİLESİNİN EN ACI GÜNÜ

ÇAĞAN AİLESİNİN EN ACI GÜNÜ

YİĞİT ASLAN’DAN YENİ TÜRKİYE REKORU

YİĞİT ASLAN’DAN YENİ TÜRKİYE REKORU

FURKAN AKÇAM, BALKAN 2.Sİ OLDU

FURKAN AKÇAM, BALKAN 2.Sİ OLDU

KOCASİNAN’DA MİNİK AŞÇILAR YETİŞİYOR

KOCASİNAN’DA MİNİK AŞÇILAR YETİŞİYOR

GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANMAZ
 • YAVUZNAVRUZ
  • YAVUZ NAVRUZ
  • YAVUZNAVRUZ@kayserihakimiyet2000.com
  • 10 Nisan 2016 - 17:41:48

Güneş balçıkla sıvanmaz.

Sıvadım zannedersiniz, ancak zannettiğinizle kalırsınız. Güneş elbet her sabah doğar her akşam batar. Buna hiç kimse engel olamaz. Doğru yapılan iş ilk başlarda tökezlese de elbette gün geçtikçe düzelir , doğru yolu bulur. Yanlış her zaman yanlıştır.

Asırlarda geçse yanlış yapılan iş inat ettikçe düzelmez. Çünkü yanlıştır. Ne yazık ki günümüzde her dalda rastladığımız bu yanlışları yapanlara söylemek çok zor bir hale geldi. Hele hele karşınızdaki anlamamakta ısrarcıysa. Kayserispor da Erciyesspor da  ne yazık ki hatalar zinciri uç uça eklenerek devam ediyor. Her iki tarafta da ben yaptım oldu zihniyeti ön planda. Paylaşma birbirinde güç alma gibi düşünceleri hiç yok. Teknik direktör ve futbolcu seçimleri ahbap dost ilişkileri ile yürüyor. Ortada menajerler cirit atıyor.

Takım iyi gidince kimseye selam vermeyen yöneticiler işler kötüye gidince de destek istemeye yüzleri olmuyor. Ne kadar acı değil mi? Bu yöneticiler bu işleri kendi akıllarıyla yönetmiyorlar. Muhakkak bir üst akıl var. İşlerinde ticari hayatlarında son derece başarılı olan bu insanlar niçin 30 kişilik bir ekibi yönetemiyorlar. Hiç beklentisi olmayan 10 binlerce insan var. Bu takımlara destek vermek için. Bu insanlar bu takımlardan niçin bu kadar uzaklaştılar. Acaba bu işi merak eden oldu mu? Olduğunu hiç zannetmiyorum. Olsaydı tablo böyle olmazdı. Bu takımlar 300-500 kişiye oynamazlardı. Sezon başından bu yana Kayserispor da da Erciyes’de de sayısız futbolcu geldi gitti. Sokağa atılan milyon dolarlar kimlerin parası acaba. Ticari hayatta başarılı olan yöneticiler Kayserispor ve Erciyesspor’a gelince niçin bu kadar başarısızlar. Çok net. Çünkü sahiplenmiyorlar. İşler kötüye gidince alacaklarını alıp işi bırakıyorlar.

Tabi ki söylenecek çok söz var. Ama şimdi sözün bittiği yerdeyiz. İki takımda düşmemeye oynuyor. Alt sıralarda çırpınıp duruyorlar. Taraftarın gelmesi için sağa sola afiş asıyorlar. O afişler kimsenin ilgisini çekmiyor. Umurunda da değil. Nedeni ise Kayserilileri bu işten soğutmak için herkes elinden gelenin fazlasını yaptı. O güzelim stadyum bomboş duruyor. Bu gidişle de daha kötü olacak. Ne yazık ki bu işe el atacak bu kötü gidişatı düzeltecek şu an itibariyle kimse gözükmüyor.

Kayserispor ve Erciyesspor bu dakikadan sonra kazansa ne yazar kazanmasa ne yazar. Koskocaman şehirde herkes küstürüldü. Küstürenlerde hiçbir şey yokmuş gibi gayet rahat bir şekilde koltuklarında oturuyorlar. Dost acı söyler. Belki bu yazılanlar kimsenin hoşuna gitmeyecek bizlerin görevi birilerini mutlu etmek değil. Doğruları söylemek. Bu tabloda yapılan doğru bir iş var mı sizce. Bunun cevabını sizler verin. Ben yine söylüyorum. Güneş balçıkla sıvanmaz. Güneş her sabah doğar her akşam batar. Lütfen artık sıvama işlerini bırakalım.

 

 

 

 • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz