Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
wezEo.png
wezEo.png

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
wem8j.png
FARUK ERGAN

HAYAL KURMAK….!

Bu haber 22 Mart 2019 - 12:13 'de eklendi ve 43 kez görüntülendi.
HAYAL KURMAK….!

Hayal kurmak insanoğlunun belki de en mucizevi yetisidir.

Kimi zaman mutluluğun cebimizde duran anahtarı, kimi zaman insanlığın ve dünyanın yararına olacak bir fikri ortaya atmak için tırmanılması gereken en sarp yokuşa adım atmak demektir. Hayal kurmak, yaşamı güzelleştirmenin ta kendisidir, hayal kurmadan yaşanılan bir dünya insanı hantallaştırır, yaşadığı her gün sıradanlaşır ve dünyaya gönderiliş amacının dışında yaşam sürer. Bilinmesi gerekir ki, kurduğunuz hayalde kamu malını talan etmek ve sorumsuzca kullanmak olmamalı, kurduğunuz hayalde yetimin ve fakirin rızkına göz dikmek olmamalı. Kurduğunuz hayalde diğer canlıları ve doğayı korumak insani bir vazife olmalı. Kamuda küçük bir yetki verilen ve hayallerinde şeytani düşünce olan “insancık” bulunduğu yeri nasıl talan ederim hesabı yaparak ve başkalarının omuzuna basarak layık olmadığı yere yükseliyor.

Her başarılı insanın hayal dünyasını, milyonlarca insanın hayatını kurtaran büyük bir buluş, ya da yeni bir dünya rekoru süslemiştir ve hayalinin peşinde koşarak amacına ulaşmıştır. Hayal kurmak yaşamımızda ne istediğimize dair gerçeği ortaya çıkarmak için bizi kaygılarımızdan, kuşkuculuğumuzdan, ön yargılarımızdan, geçmiş deneyimlerimizden ve başkalarının beklentilerinden kurtarır ve özgürleştirir.

Eğer büyük hayaller kurmayı göze alırsak başarma kapasitemizin sınırları genişler ve başarıda mutlaka gelecektir. Hayatınızı nasıl yaşayacağınıza karar verirseniz, hedefinize ulaşmanız ne kadar uzun sürerse sürsün bu, harcadığınıza değecek bir uğraş olacaktır. Küçük hayaller, hiçbir zaman muhteşem başarılar elde etmeye veya büyük kahramanlıklar yapmaya ilham vermemiştir. Büyük hayaller düşünce sınırını aşıp muhteşem zaferler elde etmiştir.

Okul yıllarımda aklımdan geçirmediğim bazı şeyler ticari hayata atıldıktan sonra hayallerimi süsledi. Olmam gereken konumda olmadığımı, devlet memuru veya serbest meslek erbabı olmam gerektiğini düşündüm. Kafamda canlandırdığım mesleklerden birini yapmak, özel ve önemli projeler üretip, aykırı düşünerek ve sorgulayarak daha da başarılı olabileceğimi hep hayal ettim, fakat sadece hayal ettim. Ailem ve dostlarım ticari hayatta da başarılı olduğumu söylüyor ama ticaretin kuralları benim hayallerimi süslemiyor. Yukarıdaki yazdıklarım mevcut hayatımı sevmediğim veya zorla yapıyorum anlamına gelmiyor, ne hikmetse özümden sevemedim. Eğer başkalarına yardım etmenin hayalini kuruyorsanız, onların hayatında yapacağınız değişimleri canlandırın kafanızda, onların hayatlarına nasıl dokunacağınızı hayal edin. Hayal umut demektir.

Bunun için umutlarınızı gerçekleştirin ve hayallerinizi hayal ederek yerinde bırakmayın, gücünüz yetiyorsa akılcı olanları uygulayın.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA