googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

HAYMANA: HDP KAPATILSIN, FETÖ’NÜN SİYASİ AYAĞI ARAŞTIRILSIN

Bu haber 10 Mart 2019 - 15:09 'de eklendi ve kez görüntülendi.
HAYMANA: HDP KAPATILSIN, FETÖ’NÜN SİYASİ AYAĞI ARAŞTIRILSIN

İyi Parti Talas Belediye Başkan Adayı Av. Osman Haymana, HDP ve FETÖ üzerinden İyi Parti’ye yüklenen Ak Partili yöneticileri eleştirerek, “17 yıldır ülkemizi yöneten Ak Parti maalesef, İyi Parti’nin FETÖ’nün siyasi ayağı ve HDP’li siyasetçilerin PKK olan bağlantıları araştırılsın yönündeki önergelerini reddetti.” Dedi.

31 Mart seçimlerine sayılı günler kala İyi Parti Talas Belediye Başkan Adayı Av. Osman Haymana, çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Seçim çalışmaları kapsamında Koçcağız mahallesini ziyaret eden Av. Osman Haymana, vatandaşların sorunlarını dinledi. Tüm sorunları ortadan kaldıracak projeleri hayata geçireceklerinin altını çizen Av. Osman Haymana’ya mahalle sakinlerinin desteği tam oldu.

Kahvehanede vatandaşlarla bir toplantı gerçekleştiren Av. Osman Haymana’nın, “Ak Parti 17 yıldır ülkeyi yönetiyor. PKK ile bağlantısı olan HDP’yi neden kapatmıyor, neden meclise sokuyor?” sözleri vatandaşlar tarafından yoğun alkış aldı.

Kimin PKK ve FETÖ ile İlişkisi Varsa Araştırılsın

Kendisinin ülkücü düşünceye sahip olduğunu hatırlatan ve beka sorunu ile sebebi ve çözüm yollarının araştırılması gerektiğini belirten İyi Parti Talas Belediye Başkan Adayı Av. Osman Haymana, “17 yıldan beri ülkemizi Ak parti yönetiyor. 15 yıldan beri de Ak parti Belediyeleri Kayseri ve Türkiye’de ağırlıkta. Bende bir Türk Milliyetçisiyim, Ülkücüyüm. Bana göre de Kürt vatandaşlarımızı bir yana bırakıyorum HDP ile PKK’nın direk bağı olduğunu düşünüyorum. Ak Parti 17 yıldan beri bu ülkeyi yönetiyor, tüm yetkiler elinde. PKK ile bağlantısı olan HDP’yi kapatsın o zaman. HDP’li siyasetçileri Meclise sokmasın. Bakın Habur’u biz yaşatmadık bu ülkeye, Oslo’da biz görüşmedik. Milletin takdirine sunuyorum. Meclis orada, yetkiler orada HDP ya da FETÖ ile kimin siyasi ilişkisi varsa tutsun elinden ve gereğini yapsınlar. İyi Parti olarak 24 Haziran seçimlerinden sonra Temmuz ve Ekim ayında kanun teklifi ve meclis araştırma ve soru önergeleri verildi. FETÖ’nün siyasi ayağı araştırılsın, ekonomi ayağı araştırılsın denildi ama Ak Parti bunu reddetti! Neden reddediyorsunuz? Adliye orada, yargı orada gereğini yapsınlar. Kimin terör örgütleriyle ya da PKK ya da FETÖ ile ilişkisi varsa araştırsınlar.” Şeklinde konuştu. (Kurum Haber)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER