AGÜ’DE TÜRKİYE-GÜNEY KORE ORTAK SEMPOZYUMU

AGÜ’DE TÜRKİYE-GÜNEY KORE ORTAK SEMPOZYUMU

NURULLAH AYDIN’IN KALEMİNDEN ABD-TÜRKİYE ANTLAŞMALARI

NURULLAH AYDIN’IN KALEMİNDEN ABD-TÜRKİYE ANTLAŞMALARI

MHP MİLLETVEKİLİ ADAYI ÖZDEMİR’E ÖZVATAN’DA YOĞUN İLGİ

MHP MİLLETVEKİLİ ADAYI ÖZDEMİR’E ÖZVATAN’DA YOĞUN İLGİ

ZEHİR TACİRİ İKİ KİŞİ YAKALANDI

ZEHİR TACİRİ İKİ KİŞİ YAKALANDI

MELİKGAZİ EMLAK VERGİSİ İÇİN VEZNELER HAFTA SONU AÇIK

MELİKGAZİ EMLAK VERGİSİ İÇİN VEZNELER HAFTA SONU AÇIK

HEDEF ÜLKE TÜRKİYE-10
  • SÜLEYMANKOCABAŞ
    • SÜLEYMAN KOCABAŞ
    • suleymankocabas@kayserihakimiyet2000.com
    • 7 Şubat 2018 - 12:26:53

9- Dört uçağın kaçırılması, hedeflerine varmadan 10 dakika önce bildirildiği halde bunları düşürmek için yeterli sürenin olmasına rağmen jetlerin havalanıp bunları düşürmediği, Pentagon’un uçaklar hedefine ulaştıktan düşürme emri verdiği üzerinde duruldu. ( Halil Dalmaz, 11 Eylül’ün Gizli Bağlantıları, Kim Yay1nları, Ankara, 2002, s 9 -. 272)
10-Michael C. Ruppin, 9 Ekim 2002’de FTW Publcatini’de yazdığı bir yazıda “CIA operasyonu biliyordu” görüşlerine yer verdi.
Dünyanın ne büyük ve güçlü teşkilatı CIA’nın bu kadar büyük bir saldırı hazırlığı aylar öncesinden başladığı için bunu bilmemesi mümkün değildir. “Yerin dibinde kulağı var”, “herkesin ensesinde” denilen bir örgüt nasıl olur da bu devasa hazırlıkları bilmezdi?
Hem CIA’nın hem de ABD askeri istihbarat örgütü FBI’nin saldırı olacağını bildiği halde, buna göz yumduklarını ve üstelik “Saldırıyı Neoconların istedikleri” ne yönelik olarak bir kaynakta şunlar yer alır: “A ekibi (ABD yönetiminde beylin takımı) , şu an çok kötü bir üne sahip olan üst düzey Neocon yetkililerdir. Bu saldırının yaklaştığına dair bir istihbarat alırlar; belki saldırganların niyetlerini hafife alırlar, belki de Amerika’nın bir şekilde uykudan uyandırılması gerektiğine kendilerini inandırırlar. Saldırının gerçekleşmesine izin verilmesine karar verirler. FBI’yı etkisiz hale getirmek ve idari amirler ve yeni prosüdürlerle FAA ve NORAD’ı karmaşaya sürüklemek için ellerinden geleni yaparlar. Hem Neoconlar hem de El Kaide kendi amaçları açısından savaşı başlatmışlardır. İkisi de mutludur.
Sovyetleri Afganistan’dan çıkarma faaliyetleri sırasında CIA- EL Kaide arasında kimi bağlantılar kurmuştur. El Kaide için iyi bir pozisyonda bulunan bir ajan CIA’yı komplodan haberdar etmektedir. Hava korsanlarını son dakikada dramatik bir şekilde durduracak çok gizli bir plan yürürlüğe girer. Belli başlı FBI yetkililerine kendi soruşturmalarını durdurmaları söylenir. Çünkü CIA duruma el koymuştur. Olaylar üzerinde genel bir yapay sis havası yaratılır, hatta belki saldırının olacağı gün içinde bir askeri tatbikat kararı alınır. A ekibinden bir yetkili, CIA planını devralır ve son dakikada planı bozarak başarıya ulaşmasını sağlar.” (Morgan –Henshall, s. 54)
11-El Kaide’nin böyle bir saldırı niyetinde olmadığı, fakat onun içine sızan CIA ajanlarının onu yönlendiği üzerinde duruldu. “Fanatik Bin Ladin kullanıldı” görüşlerine yer verildi. ( Halil Dalmaz, 11 Eylül’ün Gizli Bağlantıları, Kim Yayınları, Ankara, 2002, s. 272)
12- 4-14 Temmuz 2001 tarihleri arasında, Pakistan’da bulunun ve ABD’nin “tutuklanacak teröristler listesi” nde yer alan Bin Ladin, “tedavi” görünümlü olarak Dubai’ye getirildi. Burada CIA ajanları ile görüşmesi “şüphe” leri üzerine çekti. (Meyssan, s. 121)
13-Saldırıyı inceleyen müfettişler, saldırının finansmanının 500 bin dolar olduğunu, bunun yarısının Birleşik Arap Emirliklerinden geldiği konusunda şüphe taşıdıkları ve yarısının ise nereden geldiğinin tespit edilemediğini raporlarında yazdılar. (Dalmaz, s. 9 – 272)
14-Kitabından alıntılar yaptığımız Fransız gazeteci Meyssan, eserinin sonuç değerlendirmesinde “Saldırıyı Bin Ladin değil ordu içindeki şahinler yaptı. Amerika’nın kendi hükmet darbesidir” görüşlerine yer verdi.
11 EYLÜL’ÜN BİR “AMERİKAN DARBESİ” OLUŞU
“11 Eylül Amerika’nın hükümet darbesidir” görüşünü Lynadon LaRouche geniş olarak inceledi. Bu cümleden olarak şunları yazdı: “Bu operasyonunu hedefi, Amerikan yönetimini 11 Eylül’ün akşam saatlerinde yaptıklarını yapması gereken bir yöne doğru itmekti. Darbenin asıl niyeti, Amerikan hükümetinin politikalarını avuç içine almak, hükümeti, Zbigniew Brzezinski, Samuel P. Huntington ve İngiliz istihbaratının Ortadoğu akıl hocası Bernard Lewis’in açıkça dillendirdikleri jeopolitik ‘medeniyetler çatışması’ savaş hali tezini hayata geçirmek üzere saf dışı etmekti. Dünya üzerinde her devletin, kapalı bir şekilde, birer birer tüm ulusal selahiyetini, İngilizce konuşan Roma tarzı Dünya İmparatorluğuna teslim etmesi operasyondur…
Bugünkü olay, bir medeniyetin bir başka medeniyete karşı savunma olayı değildir. ABD’deki terendi ‘medeniyet’ diye isimlendirmek, medeniyet kelimesini bizzat maskaraya çevirmek olur…
Asıl amaç, yetişmiş Amerikalıları ucuza eğitilmiş ‘otlar’ haline getirip Hungtinton’ın formatını kurduğu bir savaşta kullanılacak hazır kitle yaratmaktı. Romalı lejyonlarda olduğu gibi, ABD’ de de II. Dünya Savaşı ve Vietnam Savaşı’nda baskın birliklerinin kanlı ölüm ve öldürmelerinin yıllar süren psikolojik dersleri ortadayken, bu proje sorgulamadan öldürecek yeni bir tip geliştirmek çabasıdır. Bizzat takip ettiğim bir dizi terapide video –oyunları kurbanlarının birçok patolojik ruhsal sorunlar yaşadığı ve akıl almaz bir şiddet eğilimi içinde olduğunu gözlemledim. Hasılı bize anlatıldığı gibi ‘medeniyetler çatışması’ değildir. (Devam Edecek)

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz