DOĞU TÜRKİSTAN MESELESİ VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

DOĞU TÜRKİSTAN MESELESİ VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

NNYÜ’DE ANLAMLI ETKİNLİK

NNYÜ’DE ANLAMLI ETKİNLİK

DEVELİ’DE ŞEHİTLER DUALARLA ANILDI

DEVELİ’DE ŞEHİTLER DUALARLA ANILDI

ÇANAKKALE ZAFERİ İÇİN 50 ARAÇLIK KONVOY DÜZENLENDİ

ÇANAKKALE ZAFERİ İÇİN 50 ARAÇLIK KONVOY DÜZENLENDİ

ERTÜRK:İLK 5 İÇERİSİNDE KALMAK İÇİN  NE GEREKİYORSA YAPACAĞIZ

ERTÜRK:İLK 5 İÇERİSİNDE KALMAK İÇİN NE GEREKİYORSA YAPACAĞIZ

HİLMİ PAŞA CAMİİ MELİKGAZİ BELEDİYESİNE EMANET
HİLMİ PAŞA CAMİİ MELİKGAZİ BELEDİYESİNE EMANET

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi olarak ilçede Osmanlı Dönemi’ne ait 18. yüzyılda inşa edilen Camikebir Mahallesindeki tarihi Hilmi Paşa Caminin restorasyon ile bakım ve onarım çalışmasının yapılacağını söyledi. Hilmi Paşa Cami tarihi mimarisi ve yapı tekniği açısından şehrimizde Anadolu Kültür Mirasını temsil eden eserlerden birisi olarak bugüne kadar ayakta kaldığını belirten Başkan Büyükkılıç, […]

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi olarak ilçede Osmanlı Dönemi’ne ait 18. yüzyılda inşa edilen Camikebir Mahallesindeki tarihi Hilmi Paşa Caminin restorasyon ile bakım ve onarım çalışmasının yapılacağını söyledi.
Hilmi Paşa Cami tarihi mimarisi ve yapı tekniği açısından şehrimizde Anadolu Kültür Mirasını temsil eden eserlerden birisi olarak bugüne kadar ayakta kaldığını belirten Başkan Büyükkılıç, “Melikgazi Belediyesi 2016 yılında 16 eserimizi tamamladık. 2017 yılında ise 22 eseri tamamladık. Şu anda 14 eserde ise çalışmalarımız devam ediyor. Şimdi ise Camikebir Mahallesi’nde bulunan Hilmi Paşa Camisinde bakım ve yenileme çalışması yapılacaktır. Taş işçiliğin güzel örneklerini sergileyen bu tarihi yapı aslına uygun olarak belediyemizce onarılacak. Anadolu kültür mirası olan Hilmi Paşa Camiinde yapılacak çalışma ile sağlam ve bakımlı bir şekilde hem yeniden ibadete açılacak hem de gelecek kuşaklara emanet edilmiş olacaktır” dedi.
Bakım, onarım ve yenileme çalışması yapılacak Hilmi Paşa Camisinde mülkiyet sorunu bulunmadığını hatırlatan Başkan Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesinin ‘Tarihe Dokunuş Projeleri’ ile yapımını tamamlanacağını sözlerine ekledi. Hilmi Paşa Mescidi;
Tarihi Kapalıçarşı’nın (bedesten) batı duvarına bitişik olan ve kitabesinde 1870-71 yılında Hilmi Paşa tarafından tamir ve ihya edildiği belirtilen camisinde vakit ve Cuma namazları kılınıyor. (Kurum Haber)

  • Etiketler

You must be logged in to post a comment.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz