ERÜ İLAHIYAT FAKÜLTESINDE MEZUNIYET SEVINCI

ERÜ İLAHIYAT FAKÜLTESINDE MEZUNIYET SEVINCI

7 PARTİ TEMSİLCİSİ BİRLEŞTİ, PARTİ STANTLARINI GEZDİ

7 PARTİ TEMSİLCİSİ BİRLEŞTİ, PARTİ STANTLARINI GEZDİ

ÜNİVERSİTELER ŞEHİRLERİN DİNAMİKLERİNDEN

ÜNİVERSİTELER ŞEHİRLERİN DİNAMİKLERİNDEN

MELİKGAZİ’DEN 3 AYRI SEMTTE 3 ADET TAKSİ DURAĞI

MELİKGAZİ’DEN 3 AYRI SEMTTE 3 ADET TAKSİ DURAĞI

YAHYALI’DA YAZ SPOR OKULLARI TÖRENLE AÇILDI

YAHYALI’DA YAZ SPOR OKULLARI TÖRENLE AÇILDI

HİZMET MERKEZLİ BELEDİYECİLİK: TALAS BELEDİYESİ
  • BEYHANASMA
    • BEYHAN ASMA
    • BEYHANASMA@kayserihakimiyet2000.com
    • 18 Şubat 2018 - 17:08:40

Yağmur yağdığında, topraktan beklediğiniz “Misk” kokusu yerine, yağlı ve keskin asfalt kokusu, beton yığınlarının arasından akan çamur renkli su iştahınızı kaçırıyor mu? Artık değil!
Bir akşamüstü, bunaltıcı şehir trafiğinin arasında, milimetrik ilerleyişlerle sinirlerinizin hallaç pamuğuna döndüğü anlar yaşadınız mı? İllaki vardır birkaç hatıratınız… Artık ayağınıza çamur bulaşmıyor! Rahatça yolda çevre kirliliğine maruz kalmadan yürüyüşünüzü yapıyorsunuz. Korna sesleri, egsoz gazlarının, baca dumanlarının boğucu kokusu artık yok!, Saatlerce beklediğimiz belediye otobüslerinin yerini sürekli hizmet veren raylı sistem ve sabaha kadar çalışan belediye otobüsleri aldı.Tüm bunlar ne anlama geliyor, insanla ne alakası var? Diyorsanız eğer! Var kardeş, var! Hem de çok doğrudan alakası var!.. Belediyelerin en önemli görevlerinden bir tanesi de, yönettiği şehrin ve ilçenin alt yapısını, mimarisini, şehrin nüfusunu, kültürü ve ekonomik koşullarına uygun şekilde yaşanabilir şekilde dizayn etmesidir. Çok şükür bunu Talas Belediyesi başarı ile yerine getiriyor. En işlek sokak ve mahallerden kırsal mahallelere,sokaklara kadar hizmet yarışında bulunan sayın Talas Belediye Başkanı Dr.Mustafa Palancıoğlu yukarı mahallelerde yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek Kuruköprü- Gürpınar yolunun tamamlamıştır. Başkan Dr. Palancıoğlu, Büyükşehir Belediyesine verdiği destekten dolayıda ayrıca teşekkürlerini iletmiştir.
Talas Belediyesi kırsal alanda bulunan mahallelerine kesintisiz hizmet veriyor. Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu gerçekleştirilen hizmetleri sürekli takip ederek saha gezisiyle incelemelerde bulunmuş. Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Bayar Özsoy ve belediye yetkilileri ile birlikte Kuruköprü – Gürpınar Mahallesi arasındaki yol yapım çalışmasını incelemiş “Büyükşehir Belediyesi ile birlikte bir buçuk kilometrelik yolun asfaltını tamamlamıştır. Bu yol vatandaşların çok sık kullandığı ulaşım aksıdır. Uzun süredir bu yolun iyileştirilmesiyle ilgili vatandaşlardan talep gelmiş. Talas Belediyesi buradaki alt yapı çalışmalarına daha önceden başlamış, büyükşehir belediyesi ile birlikte bir buçuk kilometrelik Kuruköprü – Gürpınar bağlantı yolunun düzenlemesi, alt yapısı ve sıcak asfaltını kısa bir sürede tamamlamıştır. Hiç kuşkusuz kırsal alanda bulunan mahallelerin bağlantı yolları son derece önemlidir. Talas Belediyesi Büyükşehir Belediyesi ile birlikte bütün yolları el birliğiyle tam bir titizlikle elden geçirmiştir. Daha önce Kepez ve Cebir arasındaki yolu asfaltlayarak Başakpınar – Malatya yolu bağlantısını tamamlamıştır. Şimdi de buradaki yol da tamamlanmıştır. Gürpınar ve Kuruköprü mahalle sakinlere hayırlı uğurlu olsun sağlık ve huzur içinde yollarını kullansınlar demek, hizmetlerinden dolayı Talas Belediye Başkanı sayın Dr. Palncıoğlu’na ve desteklerinden dolayı da Büyükşehir Belediyesine teşekkür etmek bize düşer.

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz