googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
ALİ RIZA NAVRUZ

HOŞ GELMİŞSEN ‘YENİ YIL’

Bu haber 27 Aralık 2018 - 11:44 'de eklendi ve kez görüntülendi.
HOŞ GELMİŞSEN ‘YENİ YIL’

“Yılbaşı nedir” gibi sorulara hiç muhatap olmak istemediğim gibi, beylik cevaplar vermeyi de hiç sevmem nedense. Ama şunu söyleyebilirim bu konuda; 31 Aralık da aslında sıradan bir gündür benim için. Bakın bu akşam batan güneş bile 1 Ocakta her zamanki gibi tekrar doğacak… Amma velâkin şu gerçeği kabullenmeliyim, bu yeni doğacak olan güneşin ve güneşi doğuran o sabahın bir özelliği vardır. 365 gün sonrasında eskittiğimiz yıl yerini tazecik bir yıla bırakarak çekip gidecek tarihin derinliklerine. Adı; mâzidir artık onun.

    İşte ‘yeni yıl’ hepimiz için yeni bir başlangıçtır! Üstelik yeni gelen yılla birlikte ümitlerimiz, beklentilerimiz de artar. Hayata bir mola verip, yeniden başlamak için güzel bir şans yakalamış olmuyor muyuz ha?! Yeni bir yıla başlamak belki de bir vesiledir yeni yeni kararlar almamıza. 31 Aralık gecesi 10-9-8-7-6-5-4-3-2-1-0 diye sayarken bundan sonraki yılda umduğumuz hayallerimizi, ümitlerimizi beklentilerimizi sıralamaya çalışıyoruz herhalde.

    Yeni yıla merhaba derken insanların gözlerindeki umut ışıklarına sizler de -bir şekilde- mutlaka şahit olmuşsunuzdur. Ben oldum şahsen! Dostlarımızla birbirimizi kutluyoruz bak bu gece ortasında. Hediyeleşmelerimiz harika! İçkisiz sofralarımız bir daha hoş bu gece. Hele de maddi durumu elverişli olanlar için daha da bir hoş! Eskimiş olan yılda yapmış olduğumuz hataların üzerine şöyle kocaman bir sünger çekilir.  

    İsa mı doğmuş, vaftiz mi edilmiş, yoksa çarmıha mı gerilmiş beni hiç de ilgilendirmiyor bu tür konular. Bana göre sırf yukarda bahsettiğim duyguları yaşattığı için, insanlığa yeni ümitler verdiği için kutlanmayı ve sevilmeyi hak ediyor.

Dilerim ki; bu yeni yılda umutla, neşeyle dolsun yüreklerimiz. Savaşlar bitsin, üç kuruşluk menfaatler için dünya kan gölüne dönmesin. Ülkemizin birliği dirliği her zaman daim olsun. Tabii ki benim de düşlerim gerçek olsun yeni yılla beraber! Herkes gülsün eğlensin ama rica ediyorum çam ağaçlarına kıyılmasın.Magandalık hareketler olmasın!

Hoş gelmişsen yeni yıl…!

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER