ŞOFÖRLER VE OTOMOBİLCİLER ODASI’NDA BAŞKAN ATEŞ GÜVEN TAZELEDİ

ŞOFÖRLER VE OTOMOBİLCİLER ODASI’NDA BAŞKAN ATEŞ GÜVEN TAZELEDİ

OZAN DERVİŞ’İN KALEMİNDEN ESKİ GÜNLER

OZAN DERVİŞ’İN KALEMİNDEN ESKİ GÜNLER

TOMARZA”DA 1.707 m2 ARAZİ 1.115.500,00 TL REKOR BİR FİATA SATILDI

TOMARZA”DA 1.707 m2 ARAZİ 1.115.500,00 TL REKOR BİR FİATA SATILDI

BAŞKAN NALBANT; GÖREVİMİZİN BİLİNCİNDE İŞİMİZİN BAŞINDAYIZ

BAŞKAN NALBANT; GÖREVİMİZİN BİLİNCİNDE İŞİMİZİN BAŞINDAYIZ

DEZAVANTAJLI AİLELERE DESTEK PROJESİ

DEZAVANTAJLI AİLELERE DESTEK PROJESİ

HZ.MUHAMMED’E OLAN SEVGİ
 • OSMANEFEKERE
  • OSMAN EFEKERE
  • OSMANEFKERE@kayserihakimiyet2000.com
  • 14 Nisan 2016 - 14:37:48

HZ.MUHAMMED’E OLAN SEVGİ

Allah Resulü Hz. Muhammed çarşıda gezerken, bir köle beni satın almak isteyen yok mu diye avaz, avaz çağırdığını duydu. Hemen köle sözlerine şunu da ekledi, beni satın almak isteyen kişi Hz. Peygamberin arkamda benim namaz kılmama mani olmayacak, bu şartımı kabul eden beni satın alabilir diye sesleniyor. Nihayet kölenin bu şartlarını kabul eden biri köleyi satın aldı. Ancak bütün namazlarını Hz. Peygamberin Mescidinde Hz. Peygamberin arkasında kılıyordu.

Günlerden bir gün Hz. Resul o köleyi arkasında göremeyince sahabeye sordu, sahabe Hz. Peygambere o kimsenin hasta olduğunu haber verdiler. Hz. Peygamber hemen kölenin evine giderek kapısını çaldı, içeriden kim o denildiğinde, Rahmet peygamberi, dışardan ben Allahın Resulü Muhammed diye cevap verdi. Allah’ın hikmetine bakın Hz. Peygamber S.A.V, Efendimiz kölenin evine girdiğinde Köle sanki Allah Resulünü bekliyormuşçasına hoş bir tavırla karşılar, Hz. Muhammed ona şahadet kelimesi (EŞHEDÜELLA İLAHE ÎLLALAH VE EŞHEDÜ ENNE MUHAMMEDEN ABDUHU VERA SULÜH ) cümlesini telkin ettikten sonra, ruhunu yücelere teslim eder. Nihayet Rahmet Peygamberi Hz. Muhammed ölen o köleyi kendi eli ile yıkar, kefenler, namazını kılar ve kabre kendi eli ile yerleştirir.

İşte peygamber sevgisi, işte aşkı ilahi ile hayatını devam ettiren Allah mükâfat olarak Hz. Peygamber gibi rahmet incisinin mübarek kucaklarında ruhunun yücelere uçmasına vesile olur. Yüce halikımız olan Allah cümlemize aynı duygular içerisinde kendine yönelen kullarından eylesin.

**

PEYGAMBER ÜZERİNE GETİRELEN  SALAT-I SELAMIN ÜSTÜNLÜĞÜ

Allah dostlarından (Zeyit Oğlu Abdullah EL vahidi) Allah ondan razı olsun Bu zat söyle anlatıyor. Bir sene yanımda bir arkadaşla, kutsal belde olan Kabe’yi ziyaret için hacca gitmiştim, ancak yol boyu bir yerden, bir yere geçerken durmadan arkadaşımın Hz. Muhammed üzerine salatı selam getirdiğini işittim.

Kendimi tutamayıp arkadaşıma bu senin her yerde daima salâtı selam okuyuşundaki sır nedir diye sordum. Arkadaşım bana Ey Abdullahi Elvahidi: Bu salâtı selamda bir takım hikmetler vardır. Sonra ben arkadaşıma, Allah sana rahmet etsin, o sır ne ise bana bildirir misin? Nihayet söze başlayarak şöyle dedi.

Ey Abdullah Elvahidi: Ben gecen sene babamla aynı yolculukta idim. Yani hacca babamla giderken yolda babam öldü, ölmeden yani hayatta iken, yüzü beyazdı ruhunu teslim edince yüzünün şekli değişti, bu arada yol yorgunluğu ve babamın ölüm hadisesi oldukça beni üzdü, nihayet babamın naşının (cenazesinin)yanında uykuya dalmışım. Rüyamda gözlerin ondan daha güzel bir yüz görmediği, biri ile karşılaştım, bana o güzel yüz sahibi, Ey Abdullah benim kim olduğumu tanıdın mı?

Bende hayır diye cevap verince, ben Allah Rasulü Muhammed’im dedi. Uykundan uyandığım zaman, Babanın yüzündeki örtüyü kaldır, çünkü o babanın yüzündeki siyahlı kişi, Allah ile babanın arasındaki günahtan dolayıdır.

Ancak baban hayatta iken bana çok salâtı, selam okuduğundan, benin şefaatim onun yüzünü değiştirdi diye beni bir nevi sevince boğdu. Daha sonra ben uykudan uyandım, yüzündeki örtüyü, kaldırdığımda ne göreyim, sanki babamın yüzü ayın on dördü gibi parlak ve aydınlık içinde buldum dedi. İşte Hz. Peygamberin getirilen salâtı selam kişinin durumunu bir anda değişmesine vesile olur.

 

**

 1. PEYGAMBERİN ÜZERİNE SÖYLENEN SALAT-I SELAM ŞİFADIR

Rahmet Peygamberi Hz. Muhammed hakkında söylemiş olduğu (Bürde) isimli kasidesi ile meşhur olan Büyük imamlardan (EBU ABDULLAH EL BUSAYRİ) anlatıyor. Benim vücudumun yarısı felç oldu, doktor gelip beni muayene edip gitti, ancak ben ise yatağıma yatmadan Hz. Peygamber üzerine yüz defa salatu selam (YANİ ALLAHUMME SALLİ ALA SEYYİDİNA MUHAMMEDİN VE ALA ALİ SEYYİDİNA MUHAMMEDİN diye söyleyip) yatağıma yatıp uyudum. Ancak felç vücudumun yarısını kaplamış durumda idi. Uykuda yüce Peygamberimizi gördüm, kendi vücuduna giymiş olduğu hırkasını üzerime örterek bana, senin için Allah’tan şifa dilerim diye beni müjdeledi. Ben yatağımdan kalktığımda, felç olmadan nasıl sağlam isem, bende felç eseri olarak bir şey kalmamış olduğunu gördüm. Ondan sonra Ben (Peygamberimize ithafen) BURDE isimli kasidemi telif ettim. (Yazdım). Bürde’nin hakikat her türlü hastalıklara şifa olduğunu anladım. Ancak bu kasideyi yüce Peygamberimize ikram olsun diye yazdın. Çünkü Hz. Peygamber Efendimiz bana uykumda lütfettiği hırka-i saadetine karşılık âcizane bir hediyemdir.

Burada Kasideyi (BÜRDEİ)her kim samimi bir şekilde okusa Şifa hastalıklara şifa vereceği de bir gerçektir.

 

 

 • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz