MHP 27.DÖNEM MİLLETVEKİLİ ADAYLARI SAHAYA İNDİ

MHP 27.DÖNEM MİLLETVEKİLİ ADAYLARI SAHAYA İNDİ

MALATYA MERKEZ PİDE SALONU’NDA ÖZEL MENÜLER VE RAMAZAN PİDELERİ HAZIR

MALATYA MERKEZ PİDE SALONU’NDA ÖZEL MENÜLER VE RAMAZAN PİDELERİ HAZIR

RAMAZAN AKŞAMLARI AÇIK HAVA SİNEMA KEYFİ FORUM KAYSERİ’DE

RAMAZAN AKŞAMLARI AÇIK HAVA SİNEMA KEYFİ FORUM KAYSERİ’DE

TOMARZA DA RAMAZAN AYININ İLK İFTAR TOPU PATLADI

TOMARZA DA RAMAZAN AYININ İLK İFTAR TOPU PATLADI

ATIK İLAÇLAR SAĞLIĞIMIZI TEHDİT EDİYOR

ATIK İLAÇLAR SAĞLIĞIMIZI TEHDİT EDİYOR

İÇİMİZDEKİ ENTELLEKTÜEL UCUBELER
  • İHSANGÖRÜCÜ
    • İHSAN GÖRÜCÜ
    • ihsangorucu@kayserihakimiyet2000.com
    • 9 Aralık 2017 - 14:02:44

İÇİMİZDEKİ ENTELLEKTÜEL UCUBELERİ VE
ÇELİŞKİLERİ AŞMAK DA KUDUS KADAR ÖNEMLİDİR
Bir asra ayak dayıyan Osmanlı sonrası laik sistemimiz heykel yapmış millete gaz vermiş. On milyonluk nüfusa sahip en ufak memleketlerin dahi kendi markası olan arabaları var biz de kendi imalatımız bir arabamız dahi olmadı bu laik holigan-kahramanların yönetiminde sadece hamaset ve çağdaşlık palavraları dinlemişiz. Her beş on senede bir ya da birkaç darbe yahut darbe girişimi. Osmanlı sonrası siyasi ve devlet-millet hayatımız icatsız ama övünmeyle geçti diyebiliriz. Kanaati acizanem bu. Böyle değil diyen olursa onu da konuşmaya varız. Ama bir de sadece dini görünen ama dini ve onun yüce kutsallarını kutsal olmayan ya da kendi indi, nefsi, kısır anlayışlarına göre anlayan, anlatan yorumcular müslümanı ve müslümanlığı çelişkiler, içinden çıkılmaz sorunlar yumağı gibi gösterenler var bu yazımızda bu minvalde bir seyrü sülükte bulunacağız inşaallah.
Sevgili Kardeşlerim, Müslümanları, Müslümanım elhamdülillah diye bir daha ağzına alamayacak şekilde bedbinliğe, fakirliğe, serkeşlik ve aşağılık şeylerin her birine sürükleyip psikolojik baskı altında tutmak isteyen ant-islam içimizdeki gizli güçler bizleri moralman çökertip hiç bir şey yapmadığımıza inandırıp aşağılık duygusu altında ezilmemizi buna inanmamızı sağlamaya çalışıyorlar.Yaptığımız iş ve iyi şeylerle hiç bir amaca ulaşamayacağımıza çabalamaların boş uğraştan öteye geçmeyeceğine katiyyen muvaffak olmayacağımıza inanmamızı sağlama savaşı veriyorlar.Yani yaptığımız iyi şeyleri ve güzellikleri boş işler demeye getiriyor ve bunu bilinçli propaganda olarak inananlara yedimenin çalışmasını yapmaktan geri durmuyorlar. Buna karşılık biz ne yapıyoruz veya ne yapmamız lazım onları düşünmeliyiz geldiğimiz tarihi çağdaş süreçte.Hemen söyleyelim bu tür faaliyetler asla yeni değildir asırları aşan geçmişi olan faaliyetlerdir bu anti çalışmalar.
Aziz İslamın ruhunu kavrayamamış, Allah Tealanın kulundan ne beklediğini tam manasıyla idrak edemeyen, fikri ve akidevi temelleri oturmamış kişi ve kesimlerde bedbinlik, yılgınlık ve buhran ile manevi buhran ile aşağılık kompleksi meydana getirme maksadına matuf misyonerlik plan ile progandalarına dikkat çekmek ve kendimize gelmeye dikkatleri teksif etmek istiyorum bunları yazarken.
Genellikle arkadaş veya akraba içerisinde, aile oturmalarında dile getirilen şu kadar yıldır uğraşıyorsunuz ne yaptınız İslama ne faydanız oldu vs türü yorumlar bizim bilmediğimiz mekanlardan cahiliyenin sıradan vatandaşın kulağına bilinçli olarak üflenen azim ve kırma iman zayıflatma çalışma ve mücahede ruhunu kırma kalleşliği çalışmasıdır ve çok tehlikelidir. Yani o pesimist ümitsiz lafları yayanların demek istedikleri şudur. Bırak şu dini milli diye uğraştığın boş işleri ve dünyaya bağlan menfaatine, çıkarına bak, şöyle zengin ol, böyle yüksek makamlara gel vesaire anti İslam gizli propagandasıdır.
Ne oluyor bu plan ve propagandanın sonunda; yaşadığı yıllar boyunca aynı şeylerin yapılıp durduğuna, bir yenilik ve başarı bulunmadığına, donukluk ve monotonluktan ibaret bir çalışmadan başka şey olmadığına inandırılan samimi mümin herhangi bir fikri hazırlık ve çaba sarf etmeden yeni şeyler ortaya koyma çabasına girer yeterli bilgi ve birikimi olmamasına rağmen. İçini dışını kaygı kaplar.Ruhunu kalbini hafakanlar işgal ederek büyük huzursuzluk başlar. Ama bu psikoloji hayırlı ve yararlı sonuç getirmez. Çünkü bu tür psikolojik baskılar kişiyi kendisiyle, inancıyla, ve adetullah yada sünnetullahla çelişkiye düşmesi demektir.
Sevgili Kardeşim, Yüce Allah Teala mümin kulundan hayatını ibadet hayatına çevirmesini emreder. O nedemektir? Faydasız lüzümsüz işlerle avare olup verilen nefesleri yararsız kulvarlarda tüketmemesini ister. Ayrıca ibadetten ne kastedildiği Kur an ve hadislerde tafsilatlı izah edilmiştir. Ayet ve hadislerde emredilen kriterle örtüşen bir hayat yaşayan ve her gün yeni, faydalı şeyler öğrenen, bilgisini günlük hayatta eyleme dönüştüre mümin bedbinlik-bıkkınlık ve ümitsizlik değil vazifesini yapmış insanın huzuru ve mutluluğu içerisinde olacaktır. Tüm bu samimi çabalardan sonra işler ters giderse ümitsizliğa mi kapılacağız sevgili kardeşim? Hayır ümitsizliğe yine asla yer yoktur biz iman ettik ki “Takdir i ilahi” vardır. İşler benim planladığım gibi gelişmedi diye yasa bürünen bir teşkilat ve topluluk da çıkmazlardadır. Hayırlısı buymuş rabbim öyle muvafık görmüş diyeceğiz işler istediğimiz gibi gelişmeyince, amacımıza ulaşamasak dahi ümitsizliğe yer yok.
İLMİHAL, HADİS VE TEFSİR BİLMEYEN BÜYÜK MÜCAHİDLER, ENTELLEKTÜEL UCUBELER !!!!
Çok büyük çelişkilerden birisi de yargılarımızdaki konum ve tavır tesbitimizdeki yanılgıda gizlenmektedir. Mesela; henüz kendisi için için zaruri-elzem olan “İlmihal-Hal ilmi-” bilgilerine bile sahip olmadığı halde slogan haline getirdiği bir kaç kavramı dilinde pelesenk edip kendisinde önüne gelen her müslümanı tenkid etme yetkisini gören, kendini müctehid i mutlak sanan delikanlılardan tutun bir yığın sahte allame ile iç içe yaşıyoruz ve samimi müslümanların kafalarını karıştırıp islamı yaşama azimlerini kırıyorlar. Onların saçalıklarından biride “Müctehid imamların -İmamı Azam vs- ve geçmiş asırlarda yaşayan islam alimlerinin islam ümmeti ile Kur an arasına duvar ördüklerini aradakilerin tamamen kaldırılıp doğrudan doğruya Kur’an’dan hüküm ve ilham almak gerektiğini savunan ve bunu yaptıklarını sanan zevata sorduğumuzda;bunların bir kısmının Kur’an’ı yüzünden bile okuyamadıklarını hayret ve dehşet içinde görebiliyoruz.Her nedense elinde tuttuğu meali yazan çağdaş insanın kendisi ile Kur’an’ın arasında duvar ördüğü hakikatini unutuveriyorlar. İmam Buhar’yi, Müslim’i, Ebu Hanife’yi,İmam Şafii’yi, İmam Muhammed’i vd.lerini Kur’an ve sünnetle aralarında mania olarak görebilecek kadar cahil cüheladırlar. Şüphesiz bu eğilimler, kültür emperyalizminin sürdüğü bazı islam ülkelerinde İslamı gerçekten bilen ve yaşayan İslam alimlerinin, mücahid alimlerin islami ilimlerin eğitiminden geçmiş, usul ilmine vakıf, nereden başlayıp nerede durmak ve edepli davranmak gerektiğini bilen kitlelere siyasi aksiyon ve cihad ruhu aşılamak için kaleme aldıkları eserlerin bir elekten geçirilmeden terceme edilerek piyasaya sürülmesinden sonra daha da yaygınlık kazanmıştır.
Problemler ve çelişkiler listesi uzayıp gidiyor sevgili kardeşlerim. Amam müslümanın kaderi ve sevabı bu şekildedir. Dünya kafirin cenneti müslümanın zindanı hadisi şerifi buna işaret ediyor. Kafir sorun yaratıcı müslüman ise sorunarı kargaşaları giderici zahmet ve rahmet adamıdır ki karşılığını ebedi alemde cennetle alacaktır şeksiz şüphesiz. Rabbimiz ihlaslı ve gayretli kullar zümresine bizleri katsın.

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz