15 TEMMUZ’DA İLÇE PROTOKOLÜNDEN ŞEHİTLERE ZİYARET

15 TEMMUZ’DA İLÇE PROTOKOLÜNDEN ŞEHİTLERE ZİYARET

ALİ YILMAZ’IN EN MUTLU GÜNÜ

ALİ YILMAZ’IN EN MUTLU GÜNÜ

SARIZ MİSAFİRHANESİ YAŞAM SAĞLIYOR

SARIZ MİSAFİRHANESİ YAŞAM SAĞLIYOR

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN YARIŞTILAR

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN YARIŞTILAR

CIRGALAN MAHALLESİ’NDE MODERN DÖNÜŞÜM

CIRGALAN MAHALLESİ’NDE MODERN DÖNÜŞÜM

İKİ KATLI BİNADA GÖÇÜK…ÇELİK “GÜNDÜZ ÇÖKSEYDİ FACİA OLURDU”

Kayseri’de gece meydana gelen göçükteki hasar, hava aydınlanınca ortaya çıktı.

Kayseri Eski Sanayi Bölgesi’nde bina çöktü. Binanın gece saatlerinde çökmesi olası faciayı önledi.  Kocasinan ilçesinde bulunan Eski Sanayi Bölgesi 3. cadde üzerinde elektrik elektronik ve hırdavat malzemeleri satılan iki katlı bir bina gece saatlerinde çöktü. Gürültüye uyanan vatandaşların durumu bildirmesiyle olay yerine polis ve itfaiye ekipleri geldi. Polis ekipleri bina çevresinde güvenlik önlemi alırken, itfaiye ekipleri göçük altında insan olup olmadığını inceledi. Olay yerine gelen TEDAŞ ekipleri binanın elektriğini keserken, KASKİ ekipleri de olası su patlaklarına karşı önlem aldı.
Eski Sanayi Bölgesi 3. Cadde üzerinde bulunan 2 katlı binada göçük meydana gelmiş, gece saatleri olması nedeniyle göçükte ölen ya da yaralanan olmamıştı. Havanın aydınlanması ile hasarın boyutu ortaya çıkarken, sabah işyerlerini açmak için gelen esnaflar enkazı görünce şaşkınlıkla olan biteni anlamaya çalıştı. Polis ekipleri göçüğün meydana geldiği alanı güvenlik çemberine aldı. Esnaflar ise göçük altında kalan mallarını kurtarmak için seferber oldu. Enkaz altından sağlam kalan malları çıkartan vatandaşlar, daha sonra kamyonetlere yükledi. Göçük meydana gelen binadaki çalışmalar devam ediyor.

BAŞKAN ÇELİK, GÖÇÜK ALANINI ZİYARET ETTİ
Kayseri’de gece saatlerinde meydana gelen göçüğün yaşandığı Eski Sanayi Bölgesi’ni ziyaret eden Kocasinan Belediye Başkanı Mustafa Çelik, ”Bu kaza hepimizi üzüntüye boğdu. Can kaybının olmaması bizleri teselli etti” dedi.
Kayseri’de Kocasinan İlçesi’ne bağlı Eski Sanayi Bölgesi’nde dün gece saatlerinde meydana gelen olayda 2 katlı binanın çökmesi sonucu maddi hasar meydana gelmişti. Kocasinan Belediye Başkanı Mustafa Çelik, olayın meydana geldiği Eski Sanayi Bölgesi’ni ziyaret ederek bilgi aldı. Çelik, burada yaptığı açıklamada, olayda can kaybının olmamasının teselli edici olduğunu söyledi. 2015 yılının ilk gecesinde elim bir kaza yaşadıklarını söyleyen Çelik, olayın gece olmasının can kaybını önlediğini söyledi. Çelik, “Bu bölge 1950’li yıllarda yapıldı. Eski teknolojiye göre yapılmış binalar. Düz demirlerle ölçüleri eski deprem yönetmeliğini göre yapılmış binalar. Bu olay Eski Sanayi Bölgesi’nde kentsel dönüşümün ne kadar gerekli olduğunu vurgulamış oldu. İnşallah bu projeyi daha da öne alacağız. Biz Kocasinan Belediyesi olarak enkazın kaldırılması konusunda gerekeni yapacağız” dedi.
Göçüğün meydana geldiği 2 katlı binada hırdavat işi yapan Orhan Ünlüsavran da, “Veren Allah, alan Allah. Şimdi de aldı. Zararın toplam bilgisinde değiliz. Asıl mallar alttaydı şu anda bilemiyoruz” diye konuştu.
“GÜNDÜZ ÇÖKSEYDİ FACİA OLURDU”
Eski sanayi bölgesi esnafları ise, olayın gündüz meydana gelmediği için şükrettiklerini söyledi. Mustafa Yılmaz isimli bir esnaf, “Meydana gelen göçükten dolayı civarda ki esnaf vatandaşlar da büyük üzüntü yaşadı. Bir esnaf olayın gündüz meydana gelmesi halinde can kaybının olabileceğini vurgulayarak,”Göçük gündüz olsaydı, çok sıkıntılı durum olabilirdi. Belediye başkanımız da geldi. Binanın çok eski olduğunu söylediler. Ama biz ne zaman yapıldığını bilmiyoruz. Bunların yanlarında 10 kişi adam çalışıyor. 10 – 15 kişinin faciası olabilirdi” ifadelerini kullandı.

  • Etiketler
  • Açıklama
  • Kayseri’de gece meydana gelen göçükteki hasar, hava aydınlanınca ortaya çıktı. Kayseri Eski Sanayi Bölgesi’nde bina çöktü. Binanın gece saatlerinde çökmesi olası faciayı önledi.  Kocasinan ilçesinde bulunan Eski Sanayi Bölgesi 3. cadde üzerinde elektrik elektronik ve hırdavat malzemeleri satılan iki katlı bir bina gece saatlerinde çöktü. Gürültüye uyanan vatandaşların durumu bildirmesiyle olay yerine polis ve itfaiye […]
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz