TERÖR ÖRGÜTÜNÜN PROPAGANDASINI YAPAN BİR KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

TERÖR ÖRGÜTÜNÜN PROPAGANDASINI YAPAN BİR KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

BÜYÜKKILIÇ’TAN HUZUREVİ ZİYARETİ

BÜYÜKKILIÇ’TAN HUZUREVİ ZİYARETİ

ATAŞ, KIRSALDAKİ VATANDAŞI UNUTMADI

ATAŞ, KIRSALDAKİ VATANDAŞI UNUTMADI

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYI YÖRÜK TOMARZA’YI ZİYARET ETTİ

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYI YÖRÜK TOMARZA’YI ZİYARET ETTİ

MELİKGAZİ AİLESİNDE BAYRAMLAŞMA

MELİKGAZİ AİLESİNDE BAYRAMLAŞMA

İL KÜLTÜR MÜDÜRLÜĞÜNDE TSM SANAT MÜZİĞİ RÜZĞARI ESTİ
  • YÜKSELKALKAN
    • YÜKSEL KALKAN
    • YuKSELKALKAN@kayserihakimiyet2000.com
    • 17 Ocak 2016 - 16:06:03

Kayseri Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü 2016 yılı kültür sanat faaliyetler kapsamında Şef Hatice Öztürk yönetiminde Türk Sanat Korosu icra heyeti 21 eserden oluşan TSM en güzel eserlerini sundular.
İki bölümden oluşan Konser birinci bölümün ardından ikinci bölümün sonunda Sahneye gelen THM sanatçısı Şef Hatice Öztürk kardeşi Lütfü Sarıkaya bağlamasıyla sahne alıp Azeri türkü olan “Aziz dostum menen küsüp incidi “ türküsü okuyunca izleyiciler coşkulu bir şekilde alkışladılar.
Yer bulunmayan ayakta izlenen TSM konserine Kayseri vali yardımcısı Erdoğan Aygenç, Mehmet Emin Avcı Kültür ve Turizm müdürü İsmet Taymış, Şube müdürleri Erkan Erdoğan, Alpay Şahin Altay, basın müdürü Fuat Özdin ve Fatih Kılavuz, Kaya Duransarıkaya, Lütfü Sarakaya İbrahim Altun, Sergül Vural, Muzaffer Vural, Zeki Ceran ve çok sayıda TSM sevenlerin gecesinde konuşan Kayseri Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmet Taymış,” Bu muhteşem geceye katılmak isteyen sayın valimiz Orhan Düzgün rahatsızlığı dolaysıyla gelmedi selamları söyledi… Değerli misafirler soğuk bir kış günün evlerinden kalkarak bu güzel konseri -izlemeye gelen davetleler teşekkür ederim. Bu konseri sizlere suna bilmek için TSM koro heyeti arkadaşlar aylarca çalıştılar. 21 güzel gönül rüzgarı duygusal eserleri Şef Hatice Öztürk yönetiminde sizlerle sunacaklar kendilerini çok teşekkürler ediyorum. Kayseri Kültür ve Turizm müdürlüğü kültürel sanatsal faaliyet çalışmalarını hızla devam ettirmektedir.”dedi.
Konser sonrası Kayseri vali yardımcısı Erdoğan Aygenç, sahneye gelerek TSM koro şefi Şef Hatice Öztürk’e teşekkür çiçeği verdi. Erdoğan Aygenç,” Bundan sonraki konserleriniz böyle doyurucu ve çarpıcı olsun çok bir konser izledik. Bu güzel sesler ile gönül şarkıları dinmek için yeniden bir araya gelmek isterim TSM korosunda bulanan arkadaşları tebrik ediyorum “dedi.
Gecede gönülleri coşturan ayakta alkışlanan programın Türk Sanat Müziği koro ve solistleri, Nergiz Yılmaz, Nurten Taşyürek, Nurhayat Erdoğan, Aynur Savaşer, Gülsen Gönen,Gönül Gönül, Berrinhan Küpelioğlu,Muazzez Dinçsoy, Perihan İstanbulluoğlu, Füsun Yılmaz, Hülya Kahraman, Nahide Talhaoğlu, Elvan Tekmen, Tülay Demirel Aktaş, Ayşegül Yılmaz,Buket Gürcan, Enver Nazlı,Akif Yeşil, Mehmet Tor, Ahmet Dursun Özer,Hayri Türkmençalıkoğlu, Cengiz Yaldızlı, Seçkin Mucuk, Atif Hasşerbetci, Mehmet Hasşerbetci , Şeref Hasşerbetci, Aydın Ayol, Mustafa Acar, Cabir Şahin, Davut Güleç, HAMDİ Özkibar, şükrü Öztürk, Cemal Cingil, Güvener Ferrahbaş, Namık Kemal Erdoğan.
Saz ekibi ise Zeki Türkmençalıkoğlu, Recep Türkmençalıkoğlu, Abdullah Hamurcu, şeref Bozan, Necdet Kahraman, Orhan Aydoğan, Hatice Sena Nazlı, Melikgazi Haliloğlu, Yavuz Savaşer, Mustafa Sam, Hakan Kaya. Ümit Özer, hakan Çetinkaya, Günay Deringöl Dr.Kemal Beğendik.
Program sonrası yakın arkadaşlarla günün anısına fotoğraf çektirdiler.

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz