MİDİ VOLEYBOLCULAR TÜRKİYE FİNALLERİNDE

MİDİ VOLEYBOLCULAR TÜRKİYE FİNALLERİNDE

ŞEHİR HASTANESİ’NE TAŞINMA İŞLEMİ 29 MAYIS’TA TAMAMLANACAK

ŞEHİR HASTANESİ’NE TAŞINMA İŞLEMİ 29 MAYIS’TA TAMAMLANACAK

BAŞKAN CABBAR HASTA VE YAŞLI ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

BAŞKAN CABBAR HASTA VE YAŞLI ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

BAŞKAN ÇELİK’İN ÖNEM VERDİĞİ YOL

BAŞKAN ÇELİK’İN ÖNEM VERDİĞİ YOL

MHP MİLLETVEKİLİ ADAYLARI VATANDAŞLA KUCAKLAŞMAYA DEVAM EDİYOR

MHP MİLLETVEKİLİ ADAYLARI VATANDAŞLA KUCAKLAŞMAYA DEVAM EDİYOR

İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜNDE KADINLAR GÜNÜ
İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜNDE KADINLAR GÜNÜ

Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce bir dizi etkinlik gerçekleştirildi. İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmet Taymuş ve kurum çalışanları saat 10.00’da kültür merkezinde bir araya gelerek kadın çalışanlarımızın “Dünya Kadınlar Günü” nü kutlandı. Günün önemine binaen İl kültür ve turizm müdürümüz Taymuş burada yaptığı konuşmada, kadınlarımız varlığımızın baş tacıdır. Onlar bizim, […]

Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce bir dizi etkinlik gerçekleştirildi. İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmet Taymuş ve kurum çalışanları saat 10.00’da kültür merkezinde bir araya gelerek kadın çalışanlarımızın “Dünya Kadınlar Günü” nü kutlandı.
Günün önemine binaen İl kültür ve turizm müdürümüz Taymuş burada yaptığı konuşmada, kadınlarımız varlığımızın baş tacıdır. Onlar bizim, analarımızdır, bacılarımızdır, dert ortağımızdır. Ailelerimizin temel taşları olan, yeri gelmiş devlet yönetiminde yer almış, Yüce Dinimiz İslâm’da ve Türk kültüründe ayrı bir öneme sahip olan kadınlarımıza yönelik kendini bilmez insanlıktan nasibini almamış bazı şuursuz gaddar ve zalim kişiler tarafından yapılan insanlık dışı şiddeti nefretle kınıyor, kendilerine şiddetten uzak huzurlu, mutlu ve neşeli günler diliyorum dedi. Daha sonra İl Müdürümüz ve yöneticilerimiz tarafından kadın çalışanlarımıza karanfil takdiminde bulunuldu.
Saat 14.00’de de İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kayserili kadın sanatçılarımız ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü destekleriyle yine açılan Resim Kursu’nda üretilen eserlerden oluşan “Karma Resim Sergisi”nin açılışı yapıldı.
Sergi açılışına, Vali Yardımcısı Ali Uslanmaz ve İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmet Taymuş ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Çelik, Vali Yardımcımız Zekeriya Güney, Kocasinan Belediye Başkanımız Ahmet Çolakbayrakdar ve Talas Belediye Başkanımız Dr. Mustafa Palancıoğlu’nun eşleri ile Müdürlük çalışanları ve çok sayıda davetli katıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin programa gönderdiği kutlama mesajının okunması ve İl Müdürümüz İsmet Taymuş’un günün önemine vurgu yapan konuşmasının ardından açılışı yapılan ve birbirinden güzel 203 adet eserin yer aldığı sergi gezildi.
Yine, program kapsamında aynı gün saat 19.30’da Kültür Merkezinde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Türk Sanat Müziği Korosu’nca Şef Hatice Öztürk yönetiminde kadın bestekarlarımız ve söz yazarlarımızın eserlerinden oluşan bir konser programı icra edildi.
Kadın sanatçıları tarafından birbirinden güzel eserlerin seslendirildiği konsere ilgi yoğun oldu. Konser bitiminde koro şefi ve sanatçıları tebrik eden İl Müdürümüz İsmet Taymuş, günün önemine bir kez daha vurgu yaparak kadınlarımıza şiddetten uzak bir dünya dileğinde bulunda. (Kurum Haber)

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz