Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
wezEo.png
wezEo.png

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
wem8j.png

İL MÜFTÜSÜ GÜVEN “PROFESÖRLÜK” CÜBBESİNİ GİYDİ

Bu haber 28 Aralık 2018 - 12:19 'de eklendi ve 20 kez görüntülendi.
İL MÜFTÜSÜ GÜVEN “PROFESÖRLÜK” CÜBBESİNİ GİYDİ

Kayseri İl Müftüsü  Güven’e Erciyes Üniversitesi Senatosu tarafından Perşembe günü düzenlenen törenle Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış tarafından “Profesörlük” cübbesi giydirildi.

Müftü Güven, 1989–93 yılları arasında Mısır el-Ezher Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde öğrenim gördü ve bu fakültenin Tefsir bölümünden mezun oldu.

1993 yılında Erciyes Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Temel İslam Bilimleri Bölümü Tefsir Anabilim Dalında lisansüstü eğitimine başladı. Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını tamamladı. 1996 yılında Erciyes Üniversitesinde “Araştırma Görevlisi” olarak göreve başlayan Güven, 2004 yılına kadar burada çalışmalarını sürdürdü.

2004 yılı itibariyle Diyanet İşleri Başkanlığına geçiş yaptı. Bir süre Kayseri Dini Yüksek İhtisas Merkezinde görev yaptıktan sonra, 2007 yılında İstanbul Haseki Dini Yüksek İhtisas Merkezine “Eğitim Görevlisi” olarak atandı.

2011 yılında Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri Bölümü Tefsir Anabilim Dalına “Öğretim Üyesi” olarak atandı ve 2013 yılında “Doçent”, 23.11.2018 yılında ise “Profesör” oldu.

Profesörlük ünvanına yükselen İl Müftümüz Sayın Güven’i tebrik eden Rektör Prof. Dr. Sayın Çalış, “Profesörlük unvanını alan siz kıymetli hocamı tebrik ediyorum. Hayırlı olsun. Başarılarınızın devamını diliyorum” dedi.

Profesörlük diplomasını ise İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Temel Yeşilyurt takdim ederek tebrik etti. Tören, çekilen toplu fotoğraf ile son buldu. (Kurum Haber)

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA