googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN “BİYOSİDAL ÜRÜN UYGULAYICI EĞİTİMİ”

Bu haber 08 Şubat 2019 - 15:42 'de eklendi ve kez görüntülendi.
İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN “BİYOSİDAL ÜRÜN UYGULAYICI EĞİTİMİ”

İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı’na bağlı Çevre ve Çalışan Sağlığı Birimi tarafından koordine edilen “Biyosidal Ürün Uygulayıcı Sertifika Eğitimi” 6 – 8 Şubat 2019 tarihleri arasında Kayseri Devlet Hastanesi GETAT Merkezi konferans salonunda yapıldı.

Ülkemizin çeşitli illerinden biyosidal İlaçlama faaliyeti yürüten personelin katıldığı eğitimin açılışında konuşan Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. İsmail Kılıç; biyosidal ürünlerin kullanımının önemine değinerek “Kullandığınız biyosidal ilaçlar zararlıları öldürürken, yanlış ve bilinçsiz kullanıldığında yan etkileriyle insanlara da zarar verebilmekte. Sağlık Bakanlığımız da bu eğitimleri almayanların biyosidal ilaçlarımızı uygulamasına izin vermemektedir” dedi.

Sivas, Niğde, Konya, Osmaniye, Amasya, Tokat, Aksaray, Elazığ, Bitlis, Tunceli, Mersin, Hatay, İstanbul illerinden 42 kursiyeri kapsayan eğitimde, Tıbbı Teknolog Ülkü Yavaş, Çevre Mühendisi Bahadır Peker, Çevre Mühendisi Mustafa Güç, Biyolog Ahsen Aygun Seçilir ve Uzm. Dr. Mehmet Emin Özdemir tarafından teorik ve pratik bilgiler verildi.

Üç gün süren eğitimin sonunda yapılan sınavda başarılı olan kursiyerler “Biyosidal Ürün Uygulayıcı” sertifikası alamaya hak kazandılar. (Kurum Haber)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER