Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
OSMAN EFKERE

İLİM

Bu haber 10 Ocak 2019 - 12:39 'de eklendi ve 27 kez görüntülendi.
İLİM

Fransa’nın Sirbon Üniversitesi öğretim üyelerinden, tıp öğretim üyesi kendisi Hıristiyan dininin Katolik mezhebine mensup olan bu kişi şöyle diyor.

Avrupa ilim adamları kadınlarla ilgili hayız kanımın bir sihirden ibaret olduğu iddia ediyorlar. Ancak son asrın ilmi ve fenni kadından gelen bu yumuşak bir hastalıktır ve kadınlara mahsus bir adetten ibarettir.

Kadın bu hastalık içinde bulunduğu bir esnada erkekle bir araya gelerek ilişki kurması bir takım hastalıklara yol açabilir.

Mesela cildi ve idrar yolları hastalığı gibi olumsuzluklar meydana getirebilir.

Bu duruma duygulanan Suudi Arabistanlı bir talebe Fransız hocaya şöyle cevap verdi.

Ey doktur sizin kadınlarla ilgili buluşunuzu tam ondört asır önce Hz. Muhammed’e inen K.Kerim bu konuyu bildirip izah etmekte sizi geçmiştir.

Talebeden bu sözleri dinleyen Fransız Öğretim üyesi Suudili talebeye sizin kitabınız bu konuda ne diyor?

Fransız öğretim üyesi olan zata Suudili talebe Hocam bizim kitabımız bu konuyu detaylı bir şekilde ele alarak izah etmiştir der ve şu mealdeki ayeti okur.

(EY MUHAMMED SANA KADINLARIN AYBAŞI HALİ HAKKINDA SORARLAR, DEKİ O BİR EZADIR, AY BAŞI HALİNDE İKEN KADINLARDAN EL ÇEKİN, TEMİZLENNE KADAR ONLARA YAKLAŞMAYIN. TEMİZLENDİKLERİ ZAMAN ALLAH’IN SİZE BUYURDUĞU YOLDAN YILMASIN.  ALLAH ŞÜBHESİZ DAİMA TEVBE EDENLERİ SEVER. Bakara-222) Bundan sonra Fransız Doktor bu okuduğun sizin kitabınızdan mı diye sorar.

Cevap olarak Suudlu Müslüman talebede evet diye cevap verir.

Nihayet Fransız öğretim üyesi Suudlu talebeye ben bu meseleyi ilim ehli ile görüşeceğim deyince Suudlu Talebe Fransız ilim adamını Suudi Arabistan’ın Rıyad şehrine davet etti. Orada bulunan Müslüman ilim adamları ile tartışıldı ve tartışmaya katılanlar ilim adamlarına Fransız öğretim üyesi şu teklifte bulundu!

Ben lütfen kalem defter hazırlayım, nihayet kalemi defteri eline alan Fransız Öğretim üyesi şu sözde bulundu sizler şahit olunuz ben gerçekleri araştırdım.

Şimdi iman ediyorum ki sizin dininiz ve sizin kitabınız şerefli bir din ve kitaptır der ve hemen orada Kelime-i şahadet getirerek İslamla şereflenir.

Sonunda şunu da ilave eder bana nasip olan diğer batı ilim adamlarının başına olsun diyerek Islama hizmet etmeyi kendisine bir borç bilir.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER