15 TEMMUZ’DA İLÇE PROTOKOLÜNDEN ŞEHİTLERE ZİYARET

15 TEMMUZ’DA İLÇE PROTOKOLÜNDEN ŞEHİTLERE ZİYARET

ALİ YILMAZ’IN EN MUTLU GÜNÜ

ALİ YILMAZ’IN EN MUTLU GÜNÜ

SARIZ MİSAFİRHANESİ YAŞAM SAĞLIYOR

SARIZ MİSAFİRHANESİ YAŞAM SAĞLIYOR

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN YARIŞTILAR

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN YARIŞTILAR

CIRGALAN MAHALLESİ’NDE MODERN DÖNÜŞÜM

CIRGALAN MAHALLESİ’NDE MODERN DÖNÜŞÜM

İLİMDE KİBİRLENME
  • OSMANEFEKERE
    • OSMAN EFEKERE
    • OSMANEFKERE@kayserihakimiyet2000.com
    • 15 Eylül 2016 - 14:41:27

İLİMDE KİBİRLENME
Kibir yüklü batılı bir ilim adamı İslam âleminden biri olan Bağdat’a gelerek ilmi yönden orada ki bulunan ilim ehli ile mücadele etmek için bir takım sorular yöneltir ve şöyle der. “Bana ne sorarsanız sorun ben hepsine cevap veririm” diye kibirlendi. Memleket halkı arasında büyük âlim İmamı Azam bulunuyor idi (Allah Ondan razı olsun).
Büyük imam (İmam İmamı Azam) kibirli olan kişiye ben sana bir soru soracağım, kibirli olan ise sor bakalım.
-Hz. Süleyman’la konuşan karınca erkek mi yaksa dişi mi idi?
-Kibirlenen ilim adamı biranda şok olarak sükût etti ve Allah bilir demekle yetindi.
İmamı Azam kibirli olan ilim adamına şöyle dedi, Hz. Süleyman’la konuşan karınca dişi idi der. Ancak İlmiyle gururlanan kişi İmanı Azama karıncanın dişi olduğuna dair delilin nedir. İmamı Azam kibirlenene karşı Hz. Allah K.Kerim’in nemil kelimesi müennestir. Çünkü alametidir harfi ile ifade ediyor. Hülasa kibirlenen kişi kendisinden dünyada daha fazla ilim sahibi olduğunu itiraf etti. Ve bu şekilde kibirliliği yüzünden Allah huzurunda mahcup ve zelil olan şeytan gibi, İmamı Azamın huzuru da batılı zalim şekilde zelil ve mahcup oldu.
**
İSLAMA ÇAĞIRAN İLİM
Bir gün İngiltere’nin başkenti (Landon) Üniversitesinde çocuk doktoru olan bir ilim adamı şöyle diyor, ”Ben anne karnındaki çocuk hakkında araştırmam neticesinde edindiğim hakikati şöyle sıralayabilirim.”
Önce çocuk anne karnında et olup, sonra, kemikle birleşmesi konusunu iddia ediyorduk. Fakat ben son olarak yirminci asrın yarısında araştırdığım husus ise önce çocuğun oluşumuna kemik, daha sonra o kemiğe et ile birleşerek meydana gelir der. Ancak talebelerim içinde bulunan Pakistanlı Mr. öğrencim bana “Ey hocam bu konuda bizim kitabımız Kuran-ı Kerim seni geçti” diye benimle mücadele yapar. Hakikat şudur ki Kurandan habersiz olan İngiliz öğretmen Pakistanlı öğrenciyle iddia ettiğini kanıtlıya bilir misin? Öğrenci evet diye cevap verir. Hoca ise Pakistanlı talebeye bu iddianı neye dayanarak söylüyorsun? Talebe şöyle der, sen diyorsun ki ben bu konuyu şimdi keşfettim diyorsun fakat sen Peygamber Hz. Muhammed S.A.V.’in_en kitabı(K.Kerim)senden çok önce haber verdi der. Daha sonra İngiliz öğretmen Pakistanlı talebeye bu konuyu anlatan K.Kerimi oku bakalım der.
Pakistanlı Müslüman talebe Hz. Allah’ın kelamı olan K.Kerimden şu meal deki ayeti kerimeyi okudu.(SONRA NUTFEYİ KAN PIHTISINI BİR ÇiĞNEMCİK ET YAPTIKr BİR ÇİĞNEMCİK ETTEN KEMİKLER YARATTIK, KEMİKLERE ET GİYDİRDİK Müminun:14). Önceleri bu duruma kızan İngiliz öğretmen talebeye ben sizin kitabınızı araştırıp buluncaya kadar seninle konuşmayacağım der ve ayrılır.
Başka bir zaman karşılaştığında İngiliz öğretmen Pakistanlı talebeye haydi bakalım sizinle bizim aramızda gerçek hükmü verecek ayeti tekrar okur musun talebinde bulunduğunda Pakistanlı talebe önceki okumuş olduğu Mü’minun süresini okur. Ve bu arada İngiliz öğretmen hakikat olan K.Kerim karşısında dayanamayıp ağlayarak, samimiyetle Kelime-i şahadet getirerek İslamla tanışıp Müslüman olur. Mevla’mız İslam’a gerçekten gönül veripte Müslümanları çok eylesin.

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz