GEÇEN SEZON 5’TE 5 YAPAN DENİZ TÜRÜÇ İLK PENALTISINI KAÇIRDI

GEÇEN SEZON 5’TE 5 YAPAN DENİZ TÜRÜÇ İLK PENALTISINI KAÇIRDI

YILANIN ISIRDIĞI İŞÇİ AMBULANSLA HASTANEYE KALDIRILDI

YILANIN ISIRDIĞI İŞÇİ AMBULANSLA HASTANEYE KALDIRILDI

ZÜMRÜT CAMİİNDE YAZ KURSİYERLERİ İLAHİYLE COŞTURUP, TİYATROYLA NOKTALADI

ZÜMRÜT CAMİİNDE YAZ KURSİYERLERİ İLAHİYLE COŞTURUP, TİYATROYLA NOKTALADI

AV. YAKUP UÇAR MUHTEŞEM DÜĞÜNLE DÜNYA EVİNE GİRDİ

AV. YAKUP UÇAR MUHTEŞEM DÜĞÜNLE DÜNYA EVİNE GİRDİ

YÜZME KURSUNA KATILAN 324 ÖĞRENCİ ARASINDA YÜZME YARIŞMASI YAPILDI

YÜZME KURSUNA KATILAN 324 ÖĞRENCİ ARASINDA YÜZME YARIŞMASI YAPILDI

İLK BAHARIN İLK ÖDÜLERİNİ TÜRKİYE YAZARLARBİRLİĞİ VERDİ

TYB Kayseri Şubesi tarafından düzenlenen 2014 Yılı Kültür Sanat Ödül töreni Hunat Hatun Medresesi Konferans Salonu’nda yapıldı. TYB yönetim kurulu üyesi Hacı Sarının sunuculuk yaptığı TYB Ödül törenine kültür sanat insanlarının ilgisi yoğun olunca salonda oturma yer sıkıntısı yaşandı davetliler programı ayakta izlemek zorunda kaldı.

TYB ödül törenine TYB  Şube Başkanı Vedat Sağlam, büyükşehir belediye başkanı Mustafa Çelik, AKP Kayseri milletvekili adayı Mehmet Özhaseki, Melikgazi belediye başkanı Memduh Büyükkılıç, Kocasinan kaymakamı Ali Candan ve TYB üyeleri ve çok sayıda davetli katıldığı ödül töreninde konuşmacılar Kayseri de yapılan kültür etkinlerinin başarılı olduğunu söylediler.

Törende konuşan TYB Kayseri şube başkanı Vedat Sağlam, “  Son beş içinde Kayseri kültürde çok öne çıktı ismi anılır oldu. Bundan sonraki süreç içinde ilimiz bir model olarak da anılacaktır. Şehrimizde nereye baksanız kültür sanat izini görürsünüz.  Ziyaret ettiğimizde escort her zaman bizlere kapıları açan Eski Kayseri büyükşehir belediye başkanı AKP Milletvekili adayı Mehmet Özhasakiye Büyükşehir belediye başkanı Mustafa Çelik Melikgazi belediye başkanı Memduh Büyükkılıça, Büyükşehir kültür daire başkanı Oktay Durukana Kültür ve Turizm müdürü İsmet Taymışa ve TYB ödül alanlara ve davetimize katılanlara teşekkür ederim.” dedi.

Mustafa Çelik; Büyükşehir olarak yazarlarımıza her zaman desteklerimiz devam edecektir.

Ödül töreninde AKP Milletvekili adayı Mehmet Özhaseki Büyükşehir belediye başkanı Mustafa Çelik kültür sanat ile ilgili kısa konuşma yaptılar.

Mehmet Özhaseki,” Büyükşehir belediyesi başkanı olduğum yıllarda Kayseri ile ilgili kitap basımında engel değil her zaman destek olduk. Büyükşehir belediyesi olarak bastığımız kitap sayısı 140 bulmuştur şehrimize bir hizmettir. Kitap okumak için vardır. Bugünkü ödül programında Muhsin İlyas Subaşı, Bekir Oğuzbaşaran ve Halit Erkiletlioğulunu gördüm bu insanların şehrimize yazılarıyla büyük hizmetleri var. Şehrimizin yazarlarını ölmeden anıp ödüllendirmemiz gerekir. Bir yazar diyor ki ; Yarabbi bana çiçek dolu bir ev birde bol okuyacağım kitap ver” diyor. Kitap insanın okuyup ufkunu açmak için vardır. Bu şehre kültürü ile hizmet edelere ödül alanlara başarılar ediyorum. Kayseri kültür sanatta ufkunu genişletmiştir her kültür sanat kuruluşlarının kültürel sanatsal program yapmakta ” dedi.

Büyükşehir belediye başkanı Mustafa Çelik.,” Büyükşehir olarak yazarlarımıza her zaman desteklerimiz devam edecektir. Büyükşehir kültür daire başkanlığı haftada bazen iki bazen üç gün ücretsiz kültür sanat programları yapmakta buda elbette bizi memnun etmekte. Büyükşehir belediyesi şehrimize kültürünü anlatan kitaplar yayınlanmakta. Yayınlan kitaplar gelecek nesillere bir eser olarak bırakılmakta. Bu şehirde kültür sanat faaliyetleri Yoğun Burç Hunat kültür merkezi ve şehir tiyatrosunda kültürel faaliyetlerine devam edecektir yazarlarımıza sahip çıkılacaktır. Verilen özel ödülden dolayı TYB yönetimine teşekkür ediyorum” dedi

İLKBAHARIN İLK ÖDÜLERİNİ TÜRKİYE YAZARLARBİRLİĞİ VERDİ                                                                                                              Kent Kültürüne yapmış olduğu katkılarından dolayı Mehmet Özhaseki’ye TYB şube başkanı Vedat Sağlam, Tarihi yapıları günümüze yeniden kazandırıp halkın hizmetine sunmasından dolayı Kayseri Büyükşehir belediye başkanı Mustafa Çelik’e TYB yönetim kurulu üyesi Selim Tunçbilek, Yılın İlçe Belediye Başkanı ödülü Memduh Büyükkılıç’a, TYB yönetim kurulu üyesi Kadir Karaman, Yılın Bürokratı ödülü Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Oktay Durukan’a, AK Parti Milletvekili adayı Mehmet Özhaseki, Prof. Dr. Beyhan Asmaya  Kayseri Gündem gazetesi sahibi Oğuz Memiş, yazar Ahmet Sıvacıya Hakimiyet gazetesi yazarı Süleyman Kocabaş, yazar Bekir Oğuzbaşarana AK Parti milletvekili adayı Ahmet Doğan, Gazeteci yazar Hacı Yakışıklıya Hakimiyet gazetesi kültür sanat muhabiri Yüksel Kalkan, Sanayici iş adamı Suat Altun’a Kocasinan kaymakamı Ali Candan, Prof Dr. Atabey Kılıç’a Melikgazi belediyesi başkan yardımıcı Yüksel Kahraman, Sivil Toplum Örgütü (KUDER) Kayseri Uluslar arası Öğrenci Derneği başkanı Mücahit Bulut’a Kaysader başkanı Ferhat Arslan, yazar Halit Erkiletloğluna  yine yazar Muhsin İlyas Subaşı, Kon TV Necmettin Çuhadar’a TYB yönetim kurulu üyesi Şeref Karadavut verirken Uluslar arası Germirli Anadolu İmam Hatip Lisesi sunucu Hacı Sarı verdi. Program sonunda ödül alanlarla toplu hatıra fotoğrafı çektirildi.  

 

  • Etiketler
  • Açıklama
  • TYB Kayseri Şubesi tarafından düzenlenen 2014 Yılı Kültür Sanat Ödül töreni Hunat Hatun Medresesi Konferans Salonu’nda yapıldı. TYB yönetim kurulu üyesi Hacı Sarının sunuculuk yaptığı TYB Ödül törenine kültür sanat insanlarının ilgisi yoğun olunca salonda oturma yer sıkıntısı yaşandı davetliler programı ayakta izlemek zorunda kaldı. TYB ödül törenine TYB  Şube Başkanı Vedat Sağlam, büyükşehir belediye […]
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz