TERÖR ÖRGÜTÜNÜN PROPAGANDASINI YAPAN BİR KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

TERÖR ÖRGÜTÜNÜN PROPAGANDASINI YAPAN BİR KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

BÜYÜKKILIÇ’TAN HUZUREVİ ZİYARETİ

BÜYÜKKILIÇ’TAN HUZUREVİ ZİYARETİ

ATAŞ, KIRSALDAKİ VATANDAŞI UNUTMADI

ATAŞ, KIRSALDAKİ VATANDAŞI UNUTMADI

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYI YÖRÜK TOMARZA’YI ZİYARET ETTİ

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYI YÖRÜK TOMARZA’YI ZİYARET ETTİ

MELİKGAZİ AİLESİNDE BAYRAMLAŞMA

MELİKGAZİ AİLESİNDE BAYRAMLAŞMA

İŞİTME ENGELLİLERİN KUR’AN-I KERİM OKUMAYA GEÇME PROGRAMI YAPILDI
İŞİTME ENGELLİLERİN KUR’AN-I KERİM OKUMAYA GEÇME PROGRAMI YAPILDI

İl Müftümüz Doç. Dr. Şahin Güven, 21 Haziran 2017 Çarşamba günü, Kocasinan Örnekevler İşitme Engelliler Kur’an Kursu’nda, işitme engelli öğrencilerin Kur’an’a geçiş programlarında, öğrencilere yönelik bir konuşma yaptı. Programa, İl Müftümüz Sayın Güven’in yanı sıra, İl Müftülüğü Engelliler Koordinatörlüğü sorumluları Vaiz Yasin Bulut ve Vaize Kevser Serap Eliaçık, Kocasinan İlçe Müftülüğü Engelliler Koordinatörlüğü sorumlusu Abdullah […]

İl Müftümüz Doç. Dr. Şahin Güven, 21 Haziran 2017 Çarşamba günü, Kocasinan Örnekevler İşitme Engelliler Kur’an Kursu’nda, işitme engelli öğrencilerin Kur’an’a geçiş programlarında, öğrencilere yönelik bir konuşma yaptı.
Programa, İl Müftümüz Sayın Güven’in yanı sıra, İl Müftülüğü Engelliler Koordinatörlüğü sorumluları Vaiz Yasin Bulut ve Vaize Kevser Serap Eliaçık, Kocasinan İlçe Müftülüğü Engelliler Koordinatörlüğü sorumlusu Abdullah Baktır, işitme engelli öğrenciler ve aileleri katıldı.
Güven, öncelikle orada bulunanların Ramazan ayını ve bu gece Müslümanlar olarak idrak edeceğimiz bin aydan daha kıymetli olan Kadir Gecesi’ni tebrik ettikten sonra sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bizler, İl Müftülüğü olarak, elimizden geldiği ölçüde toplumun her kesimine Kur’an-ı Kerim ve dini bilgiler öğretmek için büyük bir çaba içerisindeyiz. Özellikle yaz tatillerinde, hem işitme engelli kardeşlerimize hem de görme engelli kardeşlerimize Kur’an öğretmek için gayret gösteriyoruz. Sadece belirli yaşlardaki genç kızlarımıza değil, aynı zamanda 4-6yaş aralığında eğer işitme engelli yavrularımız varsa, onlar için Kur’an kursları açıyoruz. Aileler de sağ olsunlar, çocukları, Kur’an’ı öğrenip okumaktan ve dini bilgilere sahip olmaktan mahrum kalmasınlar diye her türlü fedakârlığı gösteriyorlar.
Diyanet İşleri Başkanlığı, yurt genelinde engelliler koordinasyonu oluşturmak için harekete geçmişti. Biz de Kayseri İl Müftülüğü olarak koordinasyon ekibimizi kurduk ve faaliyetlerimize özverili bir şekilde başlattık.
Bizim de sizden bir isteğimiz var ama: Kendiniz gibi işitme engelli olan arkadaşlarınız varsa o arkadaşlarınızı da buraya getirin. Bizler, gücümüz oranınca onlara da hizmet etmek istiyoruz.
Ramazanımız mübarek olsun ve Yüce Mevla, hepimizi, huzurlu, mutlu bir şekilde bayrama eriştirsin.” dedi.
Güven, konuşmasının ardından öğrencileri tek tek dinledi.(Kurum Haber)

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz