MİDİ VOLEYBOLCULAR TÜRKİYE FİNALLERİNDE

MİDİ VOLEYBOLCULAR TÜRKİYE FİNALLERİNDE

ŞEHİR HASTANESİ’NE TAŞINMA İŞLEMİ 29 MAYIS’TA TAMAMLANACAK

ŞEHİR HASTANESİ’NE TAŞINMA İŞLEMİ 29 MAYIS’TA TAMAMLANACAK

BAŞKAN CABBAR HASTA VE YAŞLI ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

BAŞKAN CABBAR HASTA VE YAŞLI ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

BAŞKAN ÇELİK’İN ÖNEM VERDİĞİ YOL

BAŞKAN ÇELİK’İN ÖNEM VERDİĞİ YOL

MHP MİLLETVEKİLİ ADAYLARI VATANDAŞLA KUCAKLAŞMAYA DEVAM EDİYOR

MHP MİLLETVEKİLİ ADAYLARI VATANDAŞLA KUCAKLAŞMAYA DEVAM EDİYOR

İŞKUR EĞİTİMLERİNE VATANDAŞLARDAN YOĞUN İLGİ
İŞKUR EĞİTİMLERİNE VATANDAŞLARDAN YOĞUN İLGİ

İŞKUR Kayseri İl Müdürü Ahmet Ayçiçek, girişimcilik eğitimlerinde bu yılki hedeflerinin 2 bin 500 kişi olduğunu söyleyerek vatandaşların kurslara gösterdiği yoğun ilgiden dolayı sayıyı artırmayı planladıklarını söyledi. Girişimcilik eğitimleriyle ilgili bilgiler veren Ayçiçek, vatandaşların eğitime yoğun ilgisinin olduğunu ifade ederek, “Girişimcilik eğitimlerimiz evvelden beri devam etmektedir. Bu işi 5-6 senedir yapıyoruz. Bu girişimcilik eğitimleri sonunda […]

İŞKUR Kayseri İl Müdürü Ahmet Ayçiçek, girişimcilik eğitimlerinde bu yılki hedeflerinin 2 bin 500 kişi olduğunu söyleyerek vatandaşların kurslara gösterdiği yoğun ilgiden dolayı sayıyı artırmayı planladıklarını söyledi.
Girişimcilik eğitimleriyle ilgili bilgiler veren Ayçiçek, vatandaşların eğitime yoğun ilgisinin olduğunu ifade ederek, “Girişimcilik eğitimlerimiz evvelden beri devam etmektedir. Bu işi 5-6 senedir yapıyoruz. Bu girişimcilik eğitimleri sonunda belgeleme alanlar KOSGEB’e müracaat ederek hibe kredilerinden yararlanıp işyeri kurmaktadırlar. Bu yılki planlamamız 2 bin 500 kişiye eğitim vermekti. Ancak çok fazla yoğunluk olduğundan bu rakamı yükseltiyoruz. Eğer kurs verecek kurumlar anlaşmalarımız devam ederse hemen hemen herkese eğitim vermek amacındayız. Girişimcilik eğitim kursu için bu sene Kayseri Ticaret Odası, Kayseri Esnaf Odası, Abdullah Gül Üniversitesi, Talas Belediyesi, Yeşilhisar ve Pınarbaşı Halk Eğitim Müdürlükleri, Yahyalı Esnaf Odalarıyla sözleşmeler yapmak suretiyle buralarda kurslarımızı yaptık ve hala yapmaya da devam ediyoruz. Ancak kurs vermek isteyen kurumlarımız fazla ancak en sıkıntı çekilen konu eğitici bulamamaktır” diye konuştu.
Önceki günlerde başvurusu alınan 140 kişilik ilanın talebin yoğun olması nedeniyle yaklaşık 1 saat içerisinde başvuru alımının tamamlandığını dile getiren İŞKUR İl Müdürü Ahmet Ayçiçek, “Önümüzdeki günlerde tekrar açacağımız olan 140 kişilik kontenjan için yaklaşık 20 gün önce ilana çıkardık. Bugün erken saatlerde gelenleri gördük. İçlerinden toplam 180 kişi geldi. 180’in 140’ını asil, 40’ını da yedek aldık. Bize müracaat edenlerin hiçbirini açıkta bırakmıyoruz. Hepsini tayin ediyoruz, yedeklerde kursa girebiliyorlar. Bundan sonra yapacaklarımızda da aynı usulü uygulayacağız. Kurs verme konusunda firmalarla yeni anlaşma yaptığımızda tekrar ilanlara çıkaraktan tekrar seçme yapacağız” dedi.
Ayçiçek, eğitimlere çok fazla müracaatın olduğunu hepsini değerlendireceklerini sözlerine ekledi. (iha)

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz