MELİKGAZİ BELEDİYESİNDEN ÖSYM TERCİH BÜROSU HİZMETLERİ

MELİKGAZİ BELEDİYESİNDEN ÖSYM TERCİH BÜROSU HİZMETLERİ

BAŞKAN ÇELİK’TEN “HAYIRLI OLSUN” ZİYARETİ

BAŞKAN ÇELİK’TEN “HAYIRLI OLSUN” ZİYARETİ

BAŞKAN ÇELİK İLE YATIRIM TURU

BAŞKAN ÇELİK İLE YATIRIM TURU

SERİ KATİL HAMDİ KAYAPINAR TUTUKLANDI

SERİ KATİL HAMDİ KAYAPINAR TUTUKLANDI

MİNİKLER BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’I ZİYARET ETTİ 

MİNİKLER BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’I ZİYARET ETTİ 

İSMAİL ÖZDEMİR, 24 HAZİRAN SEÇİMLERİNİ DEĞERLENDİRDİ
İSMAİL ÖZDEMİR, 24 HAZİRAN SEÇİMLERİNİ DEĞERLENDİRDİ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, Bengü Türk televizyonunda Cem Açıkgöz’ün sunduğu “Gün başlıyor” programında  seçim sonuçları ve kaldırılan OHAL ile ilgili  değerlendirdi. MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, Ankara’da katıldığı televizyon programında 24 Haziran seçimleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Özdemir; ” Her seçimin kendine has özelliği ve önemi vardır. Türkiye açısından bu seçimin […]

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, Bengü Türk televizyonunda Cem Açıkgöz’ün sunduğu “Gün başlıyor” programında  seçim sonuçları ve kaldırılan OHAL ile ilgili  değerlendirdi.

MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, Ankara’da katıldığı televizyon programında 24 Haziran seçimleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Özdemir; ” Her seçimin kendine has özelliği ve önemi vardır. Türkiye açısından bu seçimin anlam ve önemi hakikaten taşıdığı değerler itibari ile özellikle de sistem değişikliği noktasında yapılan çalışmalarla ele alındığında son derece önemli bir seçimdi. 15 Temmuzda yaşadığımız hep birlikte müşahede ettiğimiz FETÖ merkezli ihanet sürecinden sonra Türkiye’de artık geçmiş dönemlerde yaşanan siyasi krizler ve kırılmalar dikkate alındığında takdirdeki bunların en önemlisi hiç şüphe yok ki 1’ncisi 11 . Cumhurbaşkanı seçimi ve 2’ncisi de 2014 yılında yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimi idi. Bütün bunlarla beraber 15 Temmuz’da yaşadığımız ihanet Türkiye’de sistem değişikliğini zorunlu hale getiren şartlarım karşımıza getirmişti. Bu şartlar altında Milliyetçi Hareket Partisi makul bir çağrı yaptı ve Türkiye’de var olan fiili durum ve hukuki durum arasındaki uyuşmazlığı ortadan kaldırarak  milletin iradesini temsil eden meclis zemininde gerekli çalışmanın yürütülmesi gerektiğini söyledi. Bu çalışmalar neticesinde Milliyetçi Hareket Partisi ile Adalet Kalkınma Partisi Cumhurbaşkanlığı Hükümet etme sistemi ile alakalı ortaya koymuş olduğu çalışmalar 16 Nisan referandumu ile millet oyu ile geçmiş oldu. Millet oyundan geçmiş olan ve Türkiye’yi Cumhuriyetin 3.’ncü evresine taşıyacak olan sistemle ilgili çalışmaların  hayata geçtiği ve fiili boyutta bunun uygulamaya konulacağı tarih olan 24 haziran belirmişti. 24 Haziran’da da milletimiz bu şuur ile sandığa gitti. Bu saatten sonra Türkiye Cumhuriyetinin 3.’ncü evresine girdi. Milliyetçi Hareket Partisi etken bir vazifede görev almıştır.” dedi.

18 Temmuz itibari ile kaldırılan OHAL ile ilgili de açıklamalarda bulunan Özdemir, sözlerini şöyle sürdürdü: “15 Temmuz ihanet sürecinden sonra Türkiye haklı olarak OHAL ilanında bulundu. Bu süreç boyunca karşı karşıya kaldığımız tehdidin bertaraf edilmesi noktasında OHAL’in ilan edilmiş olmasının sağladığı katkıları her beraber yaşadık. Bunu zaman zaman suiistimal eden çevreler oldu. Kripto kalmış çevreler bunu suiistimal etmeye çalıştı. Bazı siyasi partiler bu manada meseleyi yanlış değerlendirerek olayı aslından saptırma girişimi oldu. OHAL ile Türkiye kendi bünyesine sızmış olan teröristleri temizleme, ortaya çıkarma tehdidi biran evvel makul çerçeve yok etme ve bununla beraber hayatın normalleşmesini tesis etme anlamında önemli mesafe kat etti. OHAL’in ilanından bu yana Türkiye’ye katkı sağladığını söylemek lazım. Çünkü bugün baktığımızda birileri hepten  OHAL’i eleştiriyorlar. Birilerinin 15 Temmuz’u ihanetini bu ülke yaşamış iken OHAL’i eleştirebilmesi için Türk milletinin yanında saf tutmamış olması gerekir.”  (Kurum Haber)

 

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz