AGÜSPOR, HAFTALAR SONRA KAZANIP MORAL BULDU…

AGÜSPOR, HAFTALAR SONRA KAZANIP MORAL BULDU…

AVRUPANIN YOLU BU MAÇTAN GEÇİYOR

AVRUPANIN YOLU BU MAÇTAN GEÇİYOR

TÜRKİYE ARTİSTİK JİMNASTİK GRUBU YARI FİNAL MAÇLARI YAPILDI

TÜRKİYE ARTİSTİK JİMNASTİK GRUBU YARI FİNAL MAÇLARI YAPILDI

1461 TRABZON-KAYSERİ ERCİYESSPOR:8-1

1461 TRABZON-KAYSERİ ERCİYESSPOR:8-1

AK PARTİ’Lİ KARAYEL: ERKEN SEÇİM GÜNDEMİMİZDE YOK

AK PARTİ’Lİ KARAYEL: ERKEN SEÇİM GÜNDEMİMİZDE YOK

İSTEYEN TARAF KAZANDI
  • YAVUZNAVRUZ
    • YAVUZ NAVRUZ
    • YAVUZNAVRUZ@kayserihakimiyet2000.com
    • 21 Aralık 2014 - 16:57:57

Her fırsatta dile getirmeye çalışırım. PTT 1. Ligdeki takımların birbirinden fazla farkı yok diye fark sadece birkaç özel oyuncuyla fark ediliyor.

Kayserispor’da, Antalyaspor’da denk takımlar. Maçı çok isteyen, arzulayn, Antalya kazandı. Maça iyi başladılar. Özellikle ilk 25 dakika çok iştahlı oynadılar. Acil puana bizim değil, onların ihtiyaçı vardı. Kaybettiklerinde puan farkı açılacaktı.

Aynı şartlarda biz olsak, net söylüyorum kazanırdık. Çünkü bu ligde  ihtiyacı olan her takım mücadeleyi bırakmadığı sürece zar-zor kazanıyor.

Kısacası; Rakip daha çok istedi ve aldı.

Oyuna gelince; Dıarra’yı durdurmak mümkün olmadı. Defansımızın ağır olduğunu bilen Antalya, hep dikine oynadı. Araya atılan her top tehlike oldu. Dıarra orta saha ve defansa çok zor anlar yaşattı.

Yediğimiz golde hızlı oynayan takımlar karşısında ne kadar zor durumda kaldığımızı gördük. Alan savumasını iyi yapamadık. Birebir adam paylaşımını da iyi gerçekleştiremedik. Cemil Uyudu. Dıarra faturayı kesti. İlk devrede Alper, Serkan değişikliği geldi. Defans özelliği fazla güçlü olmayan Abdullah, sağ bekten sola geçti. Abdullah bu mevkide iyi oynayamıyor. Hızlı futbolcular kaptanı perişan ediyor. Kaptan sıkılıyor, bunalıyor, şaşırıyor, top kaptırıyor. Pas hatası yapıyor.

Kısacası yerini yadırgıyor. Rakipte  Dıarra, Emrah, Arif, Adem, Gökhan gibi etkili isimlerin ilk devrede  topla oynamasına çok müsaade ettik…

Orta alanımız çöktü. Kanatlardan gelen toplar tehlikeli oldu. Bobo ve Nobre topu ileride tutamadı böyle olunca soyunma odasına 1-0 yenik gittik. 2. yarıya sakatlanan Nobre, Okay değişikliği ile başladık. Okay, gereksiz 2 kartla takımını yanlız bıraktı.

Zaten kötü oynuyorsun, birde 10 kişi kalınca işler iyice zorlaştı. Yapılacak tek şey vardı, risk alıp, saldırmak. Onuda iyi yaptı  Kayserispor, 10 kişi ile pozisyonlar buldu, özellikle Smich ve Bobo’nun net pozisyonları vardı.

Ancak gole çeviremediler. Bu dakikadan sonra altın kural işledi, ve Sakıb perdeyi kapattı.. Ne yazık ki haftalar sonra mağlubiyetle tanıştık.

Yönetimsel anlamda işler bu kadar karışık giderken, takımın kötü oynaması ve mağlup olması şaşırtıcı olmamalı. Şaşırtıcı olan bu kadar olumsuszluklara rağmen takımın hala zirvede olması.  Sizcede bu işte bir tezatlık  yok mu?

 

 

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz