googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
MURAT GÜRBÜZLER

İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ TOMARZA DA KUTLANDI

Bu haber 13 Mart 2019 - 11:07 'de eklendi ve kez görüntülendi.
İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ TOMARZA DA KUTLANDI

Tomarza İlçesinde İstiklal Marşının Kabulü ve Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı düzenlendi.
Tomarza Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi tarafından hazırlanan program, okul içerisinde konferans salonunda yapıldı. 98 yıl önce İstiklal Marşının kabulüyle alakalı programa ilçe protokolüyle birlikte ilçe halkından ve öğrencilerden de yoğun katılım oldu. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam eden programda Okul Müdürü Hacı Dilbaz günün anlam ve önemine dair konuşma yaptı. İstiklal Marşının ne şartlarda yazıldığını anlatan tiyatro gösterisinin büyük beğeni topladığı programın sonunda İstiklal Marşının kabulü ve Mehmet Akif temalı Tomarza genelinde yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerini ilçe protokolü takdim etti.
Tomarza Kaymakamı Adem Balkanlıoğlu böylesine anlamlı bir günde böylesine güzel bir program hazırladıkları için okul yönetimine ve öğrencilere tebriklerini iletti.
Programa; Kaymakam Adem Balkanlıoğlu, Tomarza Belediye Başkanı Fahrettin Işık, Tomarza Cumhuriyet Başsavcısı Kadir Coşar, İlçe milli eğitim müdürü Mehmet Kurt  ve diğer Kurum Amirleri ve öğrencilerin katıldı. MURAT GÜRBÜZLER

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER