Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
wezEo.png
wezEo.png

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
wem8j.png

İTİRAFÇI OLAN FETÖ EV AĞABEYİNE HAPİS CEZASI 

Bu haber 27 Mart 2019 - 11:54 'de eklendi ve 31 kez görüntülendi.
İTİRAFÇI OLAN FETÖ EV AĞABEYİNE HAPİS CEZASI 

Kayseri’de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında örgüt evlerinde ağabeylik yaptığı iddiasıyla tutuksuz yargılanan ve itirafçı olarak etkin pişmanlıkta bulunan sanığa 1 yıl 10 ay 15 gün hapis cezası verildi. 
Kayseri 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuksuz sanık S.B. ve avukatı hazır bulundu. 
4 yıl boyunca örgüt evlerinde kalan ve etkin pişmanlıkta bulunan S.B., “Kayseri’ye 2009 yılında Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde okumak için geldim. Maddi imkansızlıklardan ötürü ilahiyatçılara olan indirimlerinden dolayı bu örgütün evlerinde kaldım ben bu örgütle alakalı herhangi bir faaliyet ve propagandada bulunmadım. Emir talimatla hareket etmedim organik hiçbir bağım oluşmadı çok da anlaşamadım. Sürekli fikir ayrılıklarımız oluyordu imkanlarım el verdiğinde de hemencecik bu yapının evlerinden ayrıldım. Ben bunların böyle vatan hainliği yapacağını bilemedim yoksa sokakta yatar yine de evlerinde kalmazdım içinde bulunduğum durumdan bir hayli rahatsızım” diye konuştu. 
Evin düzeni ve namazların takibi ile alakalı ilahiyatçı olduğu için ve yaşının diğerlerinden büyük olduğu için sorumluluk aldığını söyleyen sanık S.B., “Hiçbir başkaca görev üstlenmezdim. Bu yüzden de pek sevilmezdim. Okuluma olan cazip indirim, barınma ihtiyacından kaynaklı beni bu yapının evlerinde kalmaya mecbur bırakan tek unsurdu. sınavlara girip başarısız olunca girdiğim işlerde edindiğim gelirle İlk fırsatta Evden ayrıldım Ve tüm bağımı kopardım” ifadelerini kullandı. 
Sanık S.B. üzerine atılı by lock suçlamasını da kabul etmeyerek, by lock kullanmadığını, by lock’un ne olduğunu 15 Temmuz’dan sonra öğrendiğini söyledi. 
Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonuç tutuksuz sanık S.B.’ye ‘silahlı terör örgütüne üye olma’ suçundan etkin pişmanlık hükümlerince 1 yıl 10 ay 15 gün hapis cezası ile hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi. 
ÖRGÜT ÜYELERİNE BY LOCK YÜKLETEN FETÖ SANIĞINA 9 YIL HAPİS 
Öte yandan Fetullahçı Terör Örgünü’nün sözde atamaları ile çeşitli illerde örgüt okullarında öğretmenlik yaptığı, tanık beyanlarında örgüt üyelerine sohbet verdiği, örgüt üyelerinin telefonlarına by lock yüklettiği, bank asyaya para yatırmaları talimatı verdiği iddiaları ile Kayseri’de tutuklu yargılanan sanığa 9 yıl 4 ay 15 gün hapis cezası verildi. 

Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuklu sanık A.K. ile avukatı hazır bulundu. 
Tutuklu sanık A.K., örgütün sözde atamaları ile çeşitli illerde örgüt okullarında öğretmenlik yaptığı, 20’ye yakın tanık beyanlarında örgüt üyelerine sohbet verdiği, örgüt üyelerinin telefonlarına by lock yüklettiği, bank asyaya para yatırmaları talimatı verdiği iddialarını kabul etmedi. 
Son olarak Melikşah Üniversitesi’nde memur olarak çalışan A.K. üzerine atılı suçlamaları kabul etmeyerek beraatını be tahliyesini istedi. 
Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucu tutuklu sanık A.K.’ye ‘silahlı terör örgütü üyesi olma’ suçundan 9 yıl 4 ay 15 gün hapis cezası ile tutukluluk halinin devamına karar verdi. (iha) 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA