Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
ÖMER FARUK KOTAY

KALBİMİZ FUARDA

Bu haber 16 Ekim 2018 - 10:53 'de eklendi ve 52 kez görüntülendi.
KALBİMİZ FUARDA

Cumartesi günü itibariyle geri sayım bitti ve Kayseri 2. Kitap Fuarı Kayserili kitapseverlere kapılarını tıpkı geçtiğimiz seneden alışık olduğumuz üzere sonuna kadar açtı.

Ben de “okumadan yazmak, dinlemeden söz söylemek olmaz” prensibine dayanarak fuarı gezmek adına her kitapseverin yaptığını yaptım. Yani kitap fuarını gezmek için yollara düştüm.  Yolda giderken de kendi kendime fuar acaba geçen yıl ki etkiyi yakalayabilecek mi? sorusunu sordum. Fuara girer girmez de bu sorduğum sorunun cevabını aldım ve sorduğuma pişman oldum. Çünkü geçen seneden farksızdı.  İğne atsan yere düşmez vaziyetteydi. Sayısal istatistiğini falan bilmem ama çıplak gözle görülebilecek vaziyette bir kalabalığın olduğunu sizlere söyleyebilirim. Kayseri’nin kalbi belli ki fuarda atmaya başlamıştı.

Anadolu kültürünü, geleneklerini üzerinde taşıyan şehrimiz bunun yanı sıra bilgiye de ev sahipliği yapıyordu. Hemen hemen girdiğim her söyleşi de Katılımcıların buna vurgu yapması da şüphesiz dikkatimi çekti. Gitmişken birde gazetemiz köşe yazarlarından Eğitimci Yazar Ali Özkanlı Beyi ve yine gazetemiz köşe yazarından olan Yüksel kalkan Beyi ziyaret etme fırsatı buldum. Kendilerini okurlarıyla buluşmanın verdiği tarifsiz heyecan içinde gördüm. Her iki yazarımızın kitaplarını tıpkı diğer kitapları incelediğim gibi özenle inceledim. Azıcık ucundan kitapları kurcalayıverdim.  Biraz olsun o taze kitap kokusunu içime çekmek istedim. Hep söylerim yeri gelmişken bakın yine söylüyorum! Kitaba dokunmaktan korkmayın. Kitaba dokunmazsanız o taze kitap kokusunu şöyle bir içinize çekmezseniz.

Tabiri caiz ise kitap size, siz kitaba Fransız kalırsınız ve elinizdeki kitaba zihnen, ruhen sahip olamazsınız. Bunun neticesi olarak kitap sizde bir sempati duygusu, merak duygusu geliştirmez. Dokunmak ise sizde bir merak hissi ve sempati duygusu geliştirir. Bende de bir sempati duygusu gelişmiş olacak ki Ali Özkanlı Hocamızın “Aşka Giden Yol” kitabını Yüksel Kalkan Hocamızın ise “Dilek Bir İntizarın Feryadı” adlı kitaplarını aldım. Bir oraya bir buraya koş derken yoruldum ama değdi diyebilirim. Yazılarıma kaynaklık edecek bilgiler öğrendim. Geçen sene olduğu gibi ben bu sene de yeni bilgiler öğrenip bilgilerimi, kendimi revize ettim.

Bana ve benimle beraber tüm Kayseri halkına bu imkanı sağlayan yetkililerimize emeği geçen herkese bu yazı üzerinden ben bir kez  daha teşekkür etmek isterim. Ellerinize sağlık.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER