Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
OĞUZ SOLAK

KAMU DİPLOMASİSİNİ KULLANMAK 

Bu haber 17 Ağustos 2018 - 12:28 'de eklendi ve 33 kez görüntülendi.
KAMU DİPLOMASİSİNİ KULLANMAK 

Sayın Cumhurbaşkanı

Zat-ı Aliyelerinizin bildiği üzere, devletler arasında dostluk veya düşmanlık görüşleri üzerine şekillenmiş ilişkiler yerine, çıkar paylaşımlarına dayanan ilişkiler, geçerli olan reel politikadır. Ancak TÜRKİYE haklı olduğu konularda, yanlış stratejik yöntemler izlemesi sebebi ile kalkınmasına ve refahına ayıracağı mesai ve kaynaklarının nerede ise tümünü, Türkiye üzerinde emelleri olan legal ve illegal oluşumların saldırılarına karşı koymak için harcamaktadır. Devlet bu işe eski yöntemlerin dışında bir çare bulmalıdır. Naçizane, yoğun ilişkilerimizin olduğu ülkeler için uygulanmasını istediğim önerim şudur:

“Türkiye, Devlet başta olmak üzere ilgili sivil unsurları ve gerekli kaynakları ile bir bütün olarak başta Amerika Birleşik Devletleri Halkı olmak üzere Rusya, AB ülkeleri, İsrail, Ermenistan,Yunanistan ve diğer komşu ülke Halklarına yönelik kalıcı, evrensel kavrayıcılığı olan  KAMU DİPLOMASİSİ atağına geçmelidir.”

Türkiye’nin bir devlet ile anlaşmazlıkları varsa, bu ülkenin halkları ile değil, yönetimleri iledir. Fakat bir ülkenin yönetimine tepki gösteriyorsanız, o ülkenin halkı, sizin haklılığınızı anlamamak baskısında olur. Lakin kamu diplomasisi uygulamaları, ülkelerin halkları arasında samimi niyetlerle kurulan gönül ve sevgi bağlarının güçlenmesini sağlar. Yönetimleri aşar. Türkiye pragmatik hareket etmelidir. Donald Trump veya bir başka uluslararası oyuncunun veya fırsatçının alanını daraltmak  veya yaptırım güçlerini zayıflatmak için onlara tepki vermek yerine, ilgili ülkenin halkının kamu diplomasisi ile kazanılması varken, art niyetli liderler yada yönetimlerinden dolayı (ülkeler veya devletler) ile aramızı niye bozalım? Aslında sizlere; daha önce sunduğum, Devletin Milli yapılanması için fikir havuzu oluşturulması teklifim, bu teklifimi de içine alan, daha radikal bir öneri ve istektir. Saygılarımla arz ederim. (21-Aralık-2017)

TÜRKLÜĞÜNÜ YENİ KEŞFEDENLERE KATKIM OLSUN İSTERİM…!

Büyük Atatürk diyor ki: Türkçe konuşan, Türkçe ninniler ile büyüyen, kendini bu büyük ve köklü kültürün bir parçası sayan, Türk medeniyetinin bir parçası olmaktan onur duyan ve ona hizmet etmek isteyen herkes Türk dür…Kimse bu açıklama üzerine Türküm diyene Irkçı diyemez.

… Maddi kültür varlıklarına dayanan en az 6000 yıllık bir uygarlığın parçası olmak ve ona hizmet etmek Irkçılık değil var olma bilincine ait bir durumdur. Türkiye de maalesef insanların, özellikle üniversite mezunlarının aklı karışmış durumda çünkü entelektüel birikimleri yeterli değil. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi oluyorlar. *IRK* kelimesini bu toplumun hala tartışıyor olması bile bunun en iyi kanıtlarından birisi. Irk kelimesi Biyolojik bir kavramdır. Sarı, beyaz veya siyah ırk diyebilirsiniz ama Türk ırkı veya Alman ırkı derseniz bilimsel bir yanlışa düşersiniz. Bu tanımlamalar olsa olsa devletlerin resmi ideolojilerinin söylemleri ve yaptırımlarıdır. Mesela Türkler ve Ermeniler brakisefal kafa ve beyaz ırktır. Yani aynı Irktır. Ama Türkler ve Ermeniler farklı soy ve kültürlerin ürünleridir. Kısacası Türk ırkı değil; Anav, Afanasyevo ve Andronova Kültür çevreleri ile ulaştığımız maddi kültür varlıkları ile M.Ö. 4000 yılından itibaren TÜRK soyu ve Kültürü vardır. Bunun daha öncesi var mıdır sorusunun cevabı ulaşılabilecek maddi kültür delillerine bağlıdır.

… Bu kültürü ve soyu ayakta tutan ve yaşatan Türk dili vardır. Yalın bir dilin ötesinde metafor ve deyimler ile dolu Türk dili , Orhun yazıtları ile 6.asır olarak belgelenmiştir. Ancak, dünya dil otoriteleri bir dilde *metafor ve deyim gibi yapıların* binlerce yıl içerisinde oluşabileceğini ifade ederek, Türkçenin 6. yüzyıl öncesine ait maddi belgeleri şu anda mevcut olmamasına rağmen köklerinin binlerce yıl öncesine dayandığını belirtmektedirler. Kısaca, NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE…

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA