Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
wezEo.png
wezEo.png

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
wem8j.png

KARAOĞLU, MELİKGAZİ TARIM KALKINMA KOOPERATİFİ PROJESİNİ ANLATTI

Bu haber 01 Şubat 2019 - 14:33 'de eklendi ve 18 kez görüntülendi.
KARAOĞLU, MELİKGAZİ TARIM KALKINMA KOOPERATİFİ PROJESİNİ ANLATTI

CHP Melikgazi Belediye Başkan adayı Dr. Sema Karaoğlu, kırsaldan kente göçü önlemek için Melikgazi Tarım Kalkınma Kooperatifini hayata geçireceklerini söyledi. Bu kooperatife üye olmanın vatandaşa büyük avantajlar sağlayacağını dile getiren Karaoğlu, “Ayşe teyzenin, Mehmet amcanın ürettiği mahsulü alacağız. Kimsenin elinde tarımsal ürünü kalmayacak ve üretici kara kara düşünmeyecek. Yani birlik, beraberlik ve dayanışma içinde küçük lokmamızı büyük edeceğiz.” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Melikgazi Belediye Başkan adayı Dr. Sema Karaoğlu, hazırladıkları projelerle ilçenin ve vatandaşın sorunlarına çözüm sunacaklarını söyledi. Hedeflerinin ilçe genelinde mutlu ve üreten insan olduğunu kaydeden Karaoğlu, bu kapsamda özellikle kırsal mahalleler için Melikgazi Tarım Kalkınma Kooperatifini hayata geçireceklerini ifade etti. Üretmeden, kalkınmanın, gelişmenin mümkün olmadığını dile getiren Karaoğlu, bu projenin aynı zamanda kanayan yara olan kırsaldan kente göçü de önleyeceğine dikkat çekti.

“ÜRETİCİMİZİ KORUYUP, KOLLAYACAĞIZ”

Üreticiyi her alanda koruyup, kollayacaklarını anlatan Dr. Sema Karaoğlu, şunları söyledi, “Amacımız kırsal kesimden kente göçü önlemek. Bu konuda ne yazık ki yıllardır bir yol alınamadı. İlçeler her geçen gün kan kaybediyor. Mahalleye dönüştürülen köylerimiz ilgisizlikten yana dert yanıyor. Üretici, üretmekten korkuyor. Ürettiği malı ya satamıyor ya da satsa bile zarar ediyor. Hal böyle olunca da doğduğu topraklarda geçim sıkıntısı ile birlikte daha fazla dayanamayıp, evini, toprağını bırakıp kentin yolunu tutuyor. Biz bu sorunu çözeceğiz. Tam tersine, kentten kırsala geri dönüşü arttıracağız. Kuracağımız Melikgazi Tarım Kalkınma Kooperatifi bu anlamda vatandaşın derdine çare olacak. Kooperatife üye olan ayrıcalıklı olacak. Lokmayı büyütmenin yolu olacak. Bu kooperatife üye olanlar ekip, biçtiklerini getirecekler. Örneğin evde,  reçel, mantı, tarhana yapanlar  ürünlerini getirecekler, kuruttukları meyveleri, yaptıkları pestilleri, gilaburu sularını  getirecekler. Ayşe teyzenin, Mehmet amcanın mahsulünü satın alacağız. Kimsenin elinde tarımsal ürünü kalmayacak. Çiftçimiz, korkmadan üretecek. Kooperatif aracılığıyla ürünleri onlar adına belediye olarak biz değerlendireceğiz. Satın alacağız, üretici ile alıcıyı buluşturacağız. Birlikte kooperatif ruhuna uygun olarak hareket edip, dayanışma içinde alın terimizle üretip, kazanacağız. Yani hep birlikte Melikgazi’de küçük lokmamızı büyük edeceğiz.” (Kurum Haber)

 

 

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA