YEMLİHA YOLU’NU KULLANAN SÜRÜCÜLERE UYARI

YEMLİHA YOLU’NU KULLANAN SÜRÜCÜLERE UYARI

BAĞLAMIŞ, “ AMACIMIZ ŞEHRİMİZE VE ÜLKEMİZE HİZMET ETMEK”

BAĞLAMIŞ, “ AMACIMIZ ŞEHRİMİZE VE ÜLKEMİZE HİZMET ETMEK”

YOL ÇİZGİLERİ MELİKGAZİ BELEDİYESİNCE YAPILIYOR

YOL ÇİZGİLERİ MELİKGAZİ BELEDİYESİNCE YAPILIYOR

NUH NACİ YAZGAN ÜNİVERSİTESİNDE MEZUNİYET COŞKUSU

NUH NACİ YAZGAN ÜNİVERSİTESİNDE MEZUNİYET COŞKUSU

ERÜ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ 4 BÖLÜMDEN 500 ÖĞRENCİ MEZUN OLDU

ERÜ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ 4 BÖLÜMDEN 500 ÖĞRENCİ MEZUN OLDU

KATAR TÜRK FİRMALARINI BEKLİYOR
KATAR TÜRK FİRMALARINI BEKLİYOR

KAYMOS 30 Eylül-6 Ekim 2017 Katar/Kuveyt Ticaret heyeti basın bildirisinde şu ifadeler yer aldı: Kayseri Mobilya Sanayicileri Derneği (KAYMOS) bünyesinde kuruluna Mobilya URGE kümesine bağlı 11 mobilya üreticisi 30 Eylül-6 Ekim 2017 tarihlerinde Katar ve Kuveyt’i kapsayan ticaret heyeti programından mutlu dönüyorlar. KAYMOS Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Deveci Başkanlığındaki heyet ilk olarak Katar’ ziyaret ederek […]

KAYMOS 30 Eylül-6 Ekim 2017 Katar/Kuveyt Ticaret heyeti basın bildirisinde şu ifadeler yer aldı:

Kayseri Mobilya Sanayicileri Derneği (KAYMOS) bünyesinde kuruluna Mobilya URGE kümesine bağlı 11 mobilya üreticisi 30 Eylül-6 Ekim 2017 tarihlerinde Katar ve Kuveyt’i kapsayan ticaret heyeti programından mutlu dönüyorlar.

KAYMOS Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Deveci Başkanlığındaki heyet ilk olarak Katar’ ziyaret ederek 2 Ekim 2017 tarihinde Shedu Danışmanlık tarafından organize edilen ikili görüşmeleri kapsamında 11 Türk firması 40’ın üzerinde Katar firması ile 200’ün üzerinde ikili iş görüşmesi gerçekleştirmiştir.

Katar’da düzenlenen ikili iş görüşmelerinin açılış konuşmaları Türkiye Cumhuriyeti Doha Büyükelçisi Sayın Fikret ÖZER ile KAYMOS Başkanı Sayın Yakup DEVECİ tarafından gerçekleştirildi. Sayın ÖZER, Katar ve Türkiye’nin dosttan öte kardeş ülkeler olduğunu belirterek Türk iş dünyasının Katarlı dostlarının her zaman yanında olduğunu, bundan sonra da yanında olacağını belirtti.

KAYMOS Başkanı Sayın DEVECİ ise Mobilya URGE kümesi olarak ilk ticaret heyeti organizasyonlarını Katar’a düzenlediklerini, Katarlı firmaların organizasyona olan ilgisini gördükten sonra da bu kararlarının ne kadar yerinde olduğunu bir kez daha anladıklarını belirtti. Gerçekleştirilen ikili görüşmeleri neticesinde kurulacak ortaklıkların ise her iki ülke firmalarına hayırlı olmasını diledi.

Katar temasları kapsamında KAYMOS heyetine Doha Ticaret Müşaviri Sayın Burak GÜREŞCİ tarafından ülkeye ve sektöre ilişkin bir sunum yapılırken, heyet üyeleri Doha’da mobilya toptancılarının ağırlıkla yer aldığı Salwa Road bölgesine önde gelen toptancıları yerlerinde ziyaret ederek mobilya sektörüne ilişkin tüketici tercihleri ve fiyat düzeyleri hakkında yerinde bilgi alma imkanı buldu.

3 Ekim 2017 tarihinde Katar Ticaret Odasına nezaket ziyareti gerçekleştiren KAYMOS heyeti Katar Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Sayın Mohamed bin Ahmed bin TOWAR tarafından kabul edildi. Bu görüşmede KAYMOS Başkanı Sayın DEVECİ, Kayseri Mobilya sektörüne ilişkin bilgileri aktarırken, Sayın TOWAR Katar iş dünyasının Türk firmaları ile işbirliğini artırması yönünde siyasi bir irade oluştuğunu, bu çerçevede sadece mobilya sektöründe değil tüm sektörlerde kapılarının Türk firmalarına açık olduğunu belirtti.

Görüşmede ayrıca diğer Körfez ülkeleri tarafından uygulanan ambargonun navlun fiyatlarını yükselttiği ve bunun da Türkiye ve Katar arasındaki ticaretin daha hızlı gelişmesinin önündeki yegane engel olduğu ifade edilirken, her iki ülke ilgili Bakanlıkları nezdinde bu sorunun çözülmesi için girişimde bulunulması hususunda mutabık kalındı.

Katar’daki temaslarını tamamlayan KAYMOS heyeti 2 Ekim 2017 tarihinde Kuveyt’e geçti. 4 Ekim 2017 tarihinde ilk olarak Kuveyt Ticaret Odası ziyaret edilmiş olup Kuveyt Ticaret Odası Genel Direktörü Sayın Rabah AL-RABAH ile görüşülmüştür. Sayın AL-RABAH mobilya sektöründe Oda olarak KAYMOS üyelerine her konuda destek olacaklarını, Kuveytli

yerel firmalara ilişkin bilgi taleplerini kendilerinin karşılayabileceğini ve KAYMOS ile ortak bir fuar veya ürün teşhiri yapılan ikili görüşme organizasyonu düzenleyebileceklerini belirtmiştir.

Kuveyt’teki ikinci ziyaretini T.C. Kuveyt Büyükelçiliğine gerçekleştiren heyet burada Kuveyt Büyükelçisi Sayın Salih Murat TAMER tarafından kabul edilmiştir. Kuveyt pazarına ilişkin olarak son derece kıymetli bilgiler aktaran Sayın TAMER navlun konusunda Türk ihracatçılarının pazarda özellikle Uzak Doğu merkezli rakiplerine nazaran fiyat dezavantajı bulunduğunu belirterek bunun dışında ticareti kısıtlayan teknik bir engelin bulunmadığını ifade etmiştir.

4 Ekim 2017 tarihinde Kuveyt mobilya perakende pazarında öne çıkan iki firma yerlerinde ziyaret edilmiştir. Ayrıca mobilya toptancı ve perakendecilerinin bulunduğu Al Dajeej bölgesinde toplamda 50’ye yakın firma yerinde ziyaret edilmiştir. 5 Ekim 2017 tarihinde Kuveyt’te gerçekleştirilen ikil iş görüşmelerine 15 yerel firmadan 20 temsilci katılmıştır. Kuveyt’teki temaslarını tamamlayan KAYMOS heyeti 5 Ekim 2017 tarihinde sabaha karşı Türkiye’ye dönmüştür.

Katar ve Kuveyt’e yönelik mobilya ticaret heyetinin bu ürünlerde hali hazırda yıllık 50 Milyon Dolar düzeyinde olan ihracat hacmimizi 2017 yılı sonu itibariyle artırması (%20 ila %30) artırması ümit edilmektedir/beklenmektedir. 2018 yılında Katar ve Kuveyt’ten önde gelen firma temsilcilerinin yine KAYMOS organizasyonu ile Türkiye’ye davet edilmesi planlanmaktadır. (Kurum Haber)

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz