15 TEMMUZ’DA İLÇE PROTOKOLÜNDEN ŞEHİTLERE ZİYARET

15 TEMMUZ’DA İLÇE PROTOKOLÜNDEN ŞEHİTLERE ZİYARET

ALİ YILMAZ’IN EN MUTLU GÜNÜ

ALİ YILMAZ’IN EN MUTLU GÜNÜ

SARIZ MİSAFİRHANESİ YAŞAM SAĞLIYOR

SARIZ MİSAFİRHANESİ YAŞAM SAĞLIYOR

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN YARIŞTILAR

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN YARIŞTILAR

CIRGALAN MAHALLESİ’NDE MODERN DÖNÜŞÜM

CIRGALAN MAHALLESİ’NDE MODERN DÖNÜŞÜM

KAVRAM LİSESİNDEN MEZUNİYET TÖRENİ
  • YÜKSELKALKAN
    • YÜKSEL KALKAN
    • YuKSELKALKAN@kayserihakimiyet2000.com
    • 26 Mayıs 2017 - 19:48:17

Kavram Lisesi 2016-2017 yılı mezuniyet töreni Melikgazi Tiyatro salonunda düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başlayan mezuniyet gününde 1974 Kurulan Kavram dershanesini ve öğrencilerin derslerinden görüntü anlatan slayt gösterisi yapıldı. Slaytta kendilerini gören öğrenciler biri birlerine espri yaparak gülüşmeleri ilgi çekti.
Aşırı kalabalık olan salonda Kavram Lisesinin mezuniyet töreninde gitarist Feyyaz Koyuncu şarkılar söyledi genç öğrenciler coşkuyla alkışladı. Ailesiyle gelen öğrenciler günün anısına fotoğraf çektirdiler. Okul içinden için den seçilen bir öğrencide arkadaşları adına duygu dolu bir konuşma yapınca gönülle dokunan konuşmayı salondakiler sessiz sukut içinde dinlediler konuşma bitince aklılar tavan yaptı.
Öğrencilere ve ailelere yönelik duygu dolu şiirle konuşma yapan Kavram Lisesi müdürü Kübülay Akyürek,” Geleceğimizin güvencesi umudumuz gönül bahçelerimizin çiçekleri sevgili gençler. Zaman su misali akıp geçiyor, bir eğitim ve öğretim yılı bakın ne çabuk geçti. Sizler 4 yıllık lise döneminin sonuna getirirdi.
Öncelikle öğrencilerini sabır, şevk at ve sevgiyle eğiten, öğreten, biçimlendiren öğretmen arkadaşlarıma huzurunuzda teşekkür ediyorum. Değerli konuklar, sevgili öğrenciler, eğitim herkes farklı şekillerde tanımlamıştır. Tanımların ise tek ortak yanı hiçbiri diplomadan söz etmemiştir. Eğitilmiş insan, akılı seçim yapabilen değer yargıları olan yaşamda amacı olup yomlunu belirleyendir. Sevgili gençler, herkesin mutlaka bir hedefi olmalı hayatınızın sonunda nerde olacağınızı bilmek istiyorsanız nereye gittiğinizi bilmek zorundasınız.
KENDİNİZE DOĞRU HEDEFLER BELİRLEMELİSİNİZ.
Müdür Kubülay Akyürek,”Kendinize doğru hedefler belirlemelisiniz. Hedefe ulaşmada yolunuzu aldığınız eğitim, iradeniz, azim ve kararlılığız gösterecektir. Önünüze bir sürü engel çıkacak, bocalayacak, zorlanacak, tökezleyecek fakat asla yılmayacaksınız. Başarılı olmak adına dik duracak engelleri bir bir aşacak başarılı mutlu ve özlemini çektiğiniz güzel bir yaşam süreceksiniz. Biliyorum düşünceleriniz arasında gelecek için planlarında vardır. Üniversiteden mezun olmak, iş adamı iş kadını olmak, hukukçu , doktor, bankacı, ekonomist, bilim insanı akademisyen olmak aktör, sanatçı, edebiyatçı olmak elbette yaşamda her kez bir şeyler olmak ister. Pek çok insan bir şey olunca bazı haklarının artacağını ve mutlu olacağını sanır. Oysa toplumu ileri götürenler bir şey olanlar değil, bir şeyler yapanlardır. Ünlü ressamın dediği gibi; Toplumların tarihine parkalardaki heykellere kentlerdeki anıtlara, müziğe, sanata, edebiyata, bilim dünyasına baktığımızda kalıcı kişilerin bir şey olanlar değil, bir şey yapabilenler olduğunu anlamak o kadarda zor olmaz. İşte yaşam savaşı burada başlıyor.”ifadesini kullandı.
ÇETİN YAŞAM SINAVINDA BİRŞEYLER YAPABİLMEK
Akyürek,” Bir şeyler yapabilmek için sizlere çok çetin bir yaşam sınavıyla karşı karşıya olduğunuzu anımsatmak isterim. Çünkü sorumluğunuz sadece kendinizle ailenizle sınırlı değil. Dünya ve içinde yaşadığınız topluma karşı büyük bir sorumluluğumuz var. O nedenle ne olacağınızı düşünmekten öte ne yapabileceğinizi tasarlamalısınız. Başarı, bir yolculuktur, sizinle aynı yolculuğa çıkmış pek çok kişi olacaktır. Yolculuğun koşulları zor, bu yolculuğa anacak dayanıklı mücadeleci ve kararlı olanlar devam edecektir. Sevgili öğrenciler, ben bu yolculukta öğrendim ki, iki bitmeyin yokuş var. Belirsizlik ve güçlük, güçlüklerden çekinmeyen, Güçlük; insanı yeniyi aramaya ve yeniyi keşfetmeye yönlendirir. Belirsizlikler karar vermekle giderilir. Doğru ve yanlış ama karar verebilmek insanı rahatlatır yanlış yapmaktan çekinmeyin insan, yanlışlardan çok şey öğrenir.”dedi.
Mezuniyet törenine iş adamı Ayten Akyürek, Mustafa İpek, Türk güreş federasyonu temsilcisi Erol Teke ve çok sayıda davetli katılırken Kavram lisesi öğretmenlerden, Betül Büyükkeçeci, Turgut Şimşek, Srkan Kuzucuk, Cansu Eekbaş, Sila Şimşek, Neslihan Öztürk, Esra Soy, Ahmet Tolcu, Nurullah Kaya, Duran Sezer, Mesut işçi,Mesut Turgut, Hakan Nalbant, Cem Ekici, Abdurahman Güneş, Emine Deniz, Nimet Sönmez, Ahmet Nihat Özkarya, İzzet Terker, Melisa Yazıcı, Yusuf Bozdağlı, Tuğçe Toker Erdoğdu, Esra Eroğlu, Merve Maviş, Funda Temizcan, Yeliz Şahin, Didem Değirmenci, Turgay Yılmaz katıldılar. YÜKSEL KALKAN

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz