Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
wezEo.png
wezEo.png

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
wem8j.png

KAYMEK SANAT GALERİSİ AÇILDI

Bu haber 30 Ocak 2019 - 11:18 'de eklendi ve 21 kez görüntülendi.
KAYMEK SANAT GALERİSİ AÇILDI

Hunat medresesi önünde yer alan Büyükşehir Belediyesi Faaliyet Çadırı, sanat ve mesleki eğitimde Anadolu’nun markası olan KAYMEK tarafından Sanat Galerisi olarak açıldı. KAYMEK Sanat Galerisi’nde 150’ye yakın eser sergileniyor ve bazı el sanatları uygulamalı olarak gösteriliyor.

Hunat Medresesi önündeki KAYMEK Sanat Galerisi’nde Türk-İslam sanatlarına ait eserlerin yer aldığı bir sergi açıldı. Sergide, KAYMEK sanat kurslarına katılan kursiyerler ile eğitimciler tarafından yapılmış eserler bulunuyor.

Tezhipten, ebruya; çiniden hat sanatına kadar birçok özel çalışmanın yer aldığı sergide Maraş İşi ve Ebru sanatları uygulamalı olarak da gösteriliyor. Sergide yer alan eserlerden Maraş İşi tekniğiyle ve Hat Sanatıyla yapılmış olan Osmanlı Padişahlarına ait tuğralar vatandaşların büyük ilgisini görüyor.

Yağlı boya resim ve gümüş takı işlemeciliği ile yapılmış eserlerin de bulunduğu sergide toplam 150 eser yer alıyor. (Haber Merkezi)

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA