HACILAR’DA10’UNCU BİLİM ATÖLYESİ AÇILDI

HACILAR’DA10’UNCU BİLİM ATÖLYESİ AÇILDI

ÇAĞAN AİLESİNİN EN ACI  GÜNÜ

ÇAĞAN AİLESİNİN EN ACI GÜNÜ

YİĞİT ASLAN’DAN YENİ TÜRKİYE REKORU

YİĞİT ASLAN’DAN YENİ TÜRKİYE REKORU

FURKAN AKÇAM, BALKAN 2.Sİ OLDU

FURKAN AKÇAM, BALKAN 2.Sİ OLDU

KOCASİNAN’DA MİNİK AŞÇILAR YETİŞİYOR

KOCASİNAN’DA MİNİK AŞÇILAR YETİŞİYOR

KAYSERİ EMNİYETİ HUZUR İÇİN 7X24 GÖREVDE

Kayseri Emniyet müdürlüğü başarılı il emniyet müdürü İbrahim Kulular önderliğinde gerçekleştirdiği operasyonlar ile ilimizdeki huzur ve güveni tesis etmek için 7×24 görev başında.
POLİS ARANAN 379 ŞAHSI YAKALADI
Kayseri’de polis ekipleri bir ay içerisinde aranması bulunan 379 şahsı yakalayarak adli mercilere sevk etti.
Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Aranan Şahıslar Büro Amirliği ekipleri tarafından 15 Haziran-14 Temmuz tarihleri arasında yapılan çalışmalarda haklarında yakalama ve UYAP aranması bulunan 379 şahsın yakalanarak adli mercilere sevk edildiği bildirildi. Şahıslardan 158’inin çıkarıldıkları mahkemece tutuklandığı kaydedildi.
Ayrıca Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Kayıp Şahıslar Büro Amirliği ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda ise 115 kişi hakkında kayıp müracaatı yapıldığı, bu şahıslardan 101’inin bulunduğu 14 kayıp şahsın bulunması için başlatılan çalışmaların sürdürüldüğü bildirildi.
77 HIRSIZLIK OLAYINDA 46 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
Kayseri’de 15 Haziran-14 Temmuz tarihleri arasında meydana gelen 77 adet hırsızlık ve oto hırsızlık olaylarında 46 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.
Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri tarafından 29 hırsızlık olayı ile ilgili olarak yapılan çalışmalarda 27 kişinin yakalanarak gözaltına alındığı bildirildi. Haklarında işlem yapılan şahıslardan 13’ünün tutuklandığı kaydedildi.
Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri tarafından ise 48 olayla ilgili olarak çalışma yapıldığı gözaltına alınan 19 şahıstan 1’inin tutuklandığı, 3 şahıs hakkında ise adli kontrol kararı verildiği bildirildi.
DENETİMLERDE 57 BİN ARAÇTAN BİN 49’U TRAFİKTEN MEN EDİLDİ
Kayseri Emniyet Müdürlüğü’nün sorumluluk alanı içinde yapılan denetimlerde ekipler tarafından 57 bin 134 araç kontrol edildi. Yapılan kontrollerde bin 49 araç çeşitli suçlardan trafikten men edildi.
Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’nün sorumluluk alanı içinde yapılan uygulamalarda 23 bin 70 aracın kontrol edildiği, eksiği görülen 6 bin 534 araç sürücüsüne trafik idari cezası karar tutanağı tanzim edildiği bildirildi. Alkollü araç kullanmaktan 100 Ceza Puanını dolduran 26 araç sürücüsünün belgesine geçici olarak el konulduğu ve 448 aracın ise çeşitli suçlardan trafikten men edildiği kaydedildi.
Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’nün sorumluluk alanı içinde iki ölümlü, 235 yaralamalı, 225 maddi hasarlı trafik kazasının meydana geldiği, kazalarda 3 kişinin hayatını kaybettiği 411 kişinin ise yaralandığı açıklandı.
Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’nün sorumluluk alanı içinde ise 29 bin 742 aracın kontrol edildiği, eksiği veya kural ihlali tespit edilen 7 bin 34 araç sürücüsüne trafik idari para cezası karar tutanağı tanzim edildiği öğrenildi. Alkollü araç kullanmak ve 100 ceza puanını dolduran 5 sürücünün belgesine geçici olarak el konulduğu, 547 aracın çeşitli suçlardan trafikten men edildiği bildirildi.
Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’nün sorumluluk alanı içinde 2 ölümlü, 98 adet maddi hasarlı ve yaralamalı trafik kazasının meydana geldiği, 2 kişinin hayatını kaybettiği 134 kişinin de yaralandığı kaydedildi.
İlçe merkezlerinde ise yapılan uygulamalarda 4 bin 322 aracın kontrol edildiği, eksiği ve kural ihlali yapan 603 araç sürücüsüne trafik idari para cezası karar tutanağı tanzim edildiği, alkollü araç kullanmak ve 100 ceza puanını dolduran 6 sürücünün belgelerine geçici olarak el konulduğu açıklandı.
İlçe merkezlerinde yaralamalı ve maddi hasarlı 50 kazanın meydana geldiği ve kazalarda 77 kişinin yaralandığı bildirildi.
DİLENEN 12 ÇOCUĞA VE 3 AİLEYE CEZAİ İŞLEM UYGULANDI
Kayseri’de kavşaklarda dilenen, araba camı silen ve mendil satan 12 çocuğa cezai işlem uygulanırken, 3 aile hakkında da işlem yapıldı.
Kayseri Emniyet Müdürlüğü tarafından 15 Haziran-14 Temmuz tarihleri arasında kavşaklarda mendil satan, araba camı silerek dilencilik yapan, yayaları ve sürücüleri taciz ederek para vermeye zorlayan, tartıcılık yapan ve kağıt toplayan çocuklara yönelik olarak çalışma yapıldığı bildirildi.
Yapılan çalışmalarda 3 çocuğun ailesine Türk Ceza Kanununun 233. maddesi “Aile Hukukundan Kaynaklanan Yükümlülüğün İhlali” fiilinden işlem yapıldığı, 15-18 yaş aralığındaki 12 çocuğa Kabahatler Kanunun ilgili maddesinden cezai işlem uygulandığı kaydedildi. (Kurum Haber)

  • Etiketler
  • Açıklama
  • Kayseri Emniyet müdürlüğü başarılı il emniyet müdürü İbrahim Kulular önderliğinde gerçekleştirdiği operasyonlar ile ilimizdeki huzur ve güveni tesis etmek için 7×24 görev başında. POLİS ARANAN 379 ŞAHSI YAKALADI Kayseri’de polis ekipleri bir ay içerisinde aranması bulunan 379 şahsı yakalayarak adli mercilere sevk etti. Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Aranan Şahıslar Büro Amirliği ekipleri tarafından […]
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz