Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

KAYSERİ HAVA ALANI GENİŞLETİLECEK

Bu haber 03 Mart 2019 - 14:53 'de eklendi ve 30 kez görüntülendi.
KAYSERİ HAVA ALANI GENİŞLETİLECEK

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç, Kayseri hava alanının gelişen ve büyüyen Kayseri için yetersiz kaldığını bu neden ile KAYSERİ HAVA ALANI GENİŞLETME PROJESİ hazırladıklarını söyledi.

Askeri ve Sivil hava alanı kullanılan Kayseri Hava alanı ve terminal binasının günlük uçak ve yolcu sayısına yetersiz kaldığını belirten Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç “Kayseri`ye ilk yapılan hava alanı terminal binası İl özel idaresi tarafından yapılmıştır. DLH (Demiryollar, Limanlar ve Hava Meydanları Müdürlüğü) tarafından yapılan terminal binası 15 Kasım 1998 tarihinde iç hat uçuşlarında kullanılmaya başladı ve terminal işletmeciliği DHMİ tarafından yapılmaya başladı. 2007 yılı haziran ayına kadar terminal binası iç hat – dış hat olarak ortak kullanıldı. Yeni İç hatlar terminalimiz ise 21 Ağustos 2010 tarihinde açılmış ve halkımızın hizmetine sunulmuştur. Terminal Binasi Toplam Büyüklügü 22.000 m2 olup 440 araçlık otoparkı mevcuttur. Ancak İç Anadolu Bölgesine hitap eden ve turizm, Erciyes dağı, sağlık ve inanç turizmin gelişmesi ile uçak sayısı ve yolcu kapasitesi artacaktır. Bu gelişme göz önüne alınarak KAYSERİ HAVA ALANI için yeni bir proje hazırlandı” dedi.

1998 yılından bugüne kadar geçen süre içerisinde tüm olumlu gelişmelere karşın hava alanı için bir çalışma yapılamadığını ifade eden Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, Hava alanı genişletme çalışması için çok yönlü bir gelişme projesi hazırlandığını özlerine ekledi. (Kurum Haber)

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER