7 PARTİ TEMSİLCİSİ BİRLEŞTİ, PARTİ STANTLARINI GEZDİ

7 PARTİ TEMSİLCİSİ BİRLEŞTİ, PARTİ STANTLARINI GEZDİ

ÜNİVERSİTELER ŞEHİRLERİN DİNAMİKLERİNDEN

ÜNİVERSİTELER ŞEHİRLERİN DİNAMİKLERİNDEN

MELİKGAZİ’DEN 3 AYRI SEMTTE 3 ADET TAKSİ DURAĞI

MELİKGAZİ’DEN 3 AYRI SEMTTE 3 ADET TAKSİ DURAĞI

YAHYALI’DA YAZ SPOR OKULLARI TÖRENLE AÇILDI

YAHYALI’DA YAZ SPOR OKULLARI TÖRENLE AÇILDI

BÜYÜKŞEHİR’DE MEGA PROJELER DEVAM EDİYOR

BÜYÜKŞEHİR’DE MEGA PROJELER DEVAM EDİYOR

KAYSERİ KOCASİNAN ÖZEL FEN BİLİMLERİ TEMEL LİSESİ MEZUNİYET TÖRENİ
KAYSERİ KOCASİNAN ÖZEL FEN BİLİMLERİ TEMEL LİSESİ MEZUNİYET TÖRENİ

Kayseri Özel Fen Bilimleri Temel Lisesi 3. Yıl mezunlarını verdi. Okulun mezuniyet töreni Nuh Naci Yazgan Üniversitesi salonunda yapıldı. Fen Bilimlerim Temel Lisesi 2017 – 2018 öğretim yılı mezunlarını görkemli bir törenle uğurladı. Okul Müdürü Yusuf Özmerdivenli günün anlam ve önemini belirten mezuniyet töreni konuşmasını yaptı; Muhterem velilerimiz, konuklarımız. Değerli öğretmen arkadaşları, sevgili öğrencilerimiz. Güzel […]

Kayseri Özel Fen Bilimleri Temel Lisesi 3. Yıl mezunlarını verdi. Okulun mezuniyet töreni Nuh Naci Yazgan Üniversitesi salonunda yapıldı.
Fen Bilimlerim Temel Lisesi 2017 – 2018 öğretim yılı mezunlarını görkemli bir törenle uğurladı.
Okul Müdürü Yusuf Özmerdivenli günün anlam ve önemini belirten mezuniyet töreni konuşmasını yaptı; Muhterem velilerimiz, konuklarımız. Değerli öğretmen arkadaşları, sevgili öğrencilerimiz.
Güzel Türkçemizin ciltlere sığmayacak derin anlamlı sözcükleri vardır. Kelimelerle anlatılamayacak, kitapları dolduracak örf adet ve ananelerimiz vardır. İşte yeni gelenlere HOŞGELDİNİZ demek, ayrılanlara da GÜLE GÜLE diyerek hayır dilemek bunlardan sadece iki tanesidir. Evet. Daha dün denecek kadar kısa bir süre önce sizlere HOŞ GELDİNİZ demiştik. Bu gün de GÜLE, GÜLE diyoruz. Ancak bu iki sözcüğün arasındaki sürede sizler aynı kalmadınız ve bundan sonrada aynı kalmayacaksınız.
Tarihi şanla şerefle dolu Türk Milletine ve büyük önder Atatürk’e layık bir şekilde öğreniminizin bu safhasını tamamladınız. Yüksek öğrenim adayları olarak sizleri içtenlikle kutlarım.
Sizlerin ve milletimizin geleceği bakımından son derece önemli olan eğitim ve öğretiminizin şekillendiği yüksek öğrenim yıllarında sizlere çok önemli görevler düşmektedir. Bunları şöyle sıralayabiliriz. Yola çıktığınız hayatınızın yeni döneminde birçok güçlüklerle karşılaşmanız gayet tabidir. Bütün bu güçlüklere göğüs germeniz kuvvetli bir imanla mümkün olacaktır. Bu bakımdan imanlı, azimli, gayretli olunuz. Atacağınız her adımı bilerek ve sonuçlarını değerlendirerek atınız. Kendiniz kadar başkalarını ve toplumun genel menfaatlerini düşününüz. Çok çalışınız. Büyüklere saygılı, küçüklere sevgi dolu olunuz.
Fen Bilimleri Temel Lisesinde eğitim, öğretim gördüğünüz yıllar içinde benliğinizde kuvvetlenen birlik, beraberlik ruhunuzu; cesaret ve azminizi, bilgi, doğruculuk ve üstün disiplin anlayışınızı, çelikleşmiş karakter ve vatan sevginizi, Türk Milleti sizlerde her zaman görmekten gurur duyacaktır.
Kıymetli konuklarımız. Sevgili öğrencilerimiz. Konuşmamı kısa bir anekdotla tamamlamak istiyorum!
Su, ateş ve ahlak dostluk kurmuşlar. Dolaşırken birbirlerini merek etmeye başlamışlar.
Suya sormuşlar “Kaybolursan seni nasıl bulacağız?”
Su cevap vermiş “Nerede bir şırıltı, çağıltı duyarsanız ben oradayım”.
Ateşe sormuşlar “Seni kaybedersen nasıl bulabiliriz?”.
Ateş cevap vermiş “Nerede bir duman görürseniz bilin ki ben oradayım”.
Ahlak’a sormuşlar “ Ya seni kaybedersek nerede bulabiliriz?”.
Ahlak üzülerek cevap vermiş “BENİ KAYBEDERSENİZ BİR DAHA ASLA BULAMAZSINIZ”.

2017 – 2018 öğretim yılı mezunu siz değerli öğrencilerimize sağlık başarı ve mutluluk dolu günler diler, hepinize en derin sevgilerimi sunarım.
YAĞMUR VAROL “MEZUNİYETTÖRENLERİ UNUTULMAZ OLUYOR” DEDİ.
“Çocuklar okula kaydoldukları günlerle mezun oldukları günleri unutmuyorlar. Özellikle mezuniyet günlerinde konuşulanları ve söylenenleri hafızalarına kazıyorlar” diyerek konuşmasına başlayan öğretmen Yağmur Varol “her mezuniyet içimizden bir şeyler koparıp götürüyor. Bu günlerde hem üzüntüyü hem de gururu yaşıyoruz” dedi.
Aynı zamanda organizasyondan sorumlu olan Varol organizasyona etkinliğin şiir dinletisi ile başlandığını, saygı duruşu, istiklal marşımızın okunması, okul müdürümüzün Yusuf Özmerdivenli’nin konuşması, okul birincisi Edanur Akbaba’nın konuşması ve eğitimde devamlılığın simgesi olan bayrak teslimi ile devam ettiğini söyledi.
Varol bu sene plaket merasiminde Okul Müdürümüz Yusuf Özmerdivenliye, okul birincisi Edanur Akbabaya ve okulun doğa faaliyetlerinde hizmetleri geçmekte olan Mustafa Göçer’e plaket verildiğini, plaket merasimlerini slayt gösterilerinin takip ettiğini ve etkinliğin müzik grubu, diploma merasimi, yemin töreni ve kep atmayla sonlandığını belirtti.
OKUL BİRİNCİSİ EDANUR AKBABA “TERCİHİM ERCİYES ÜNİVERSİTESİ TIP FAKULTESİ” OLACAK DEDİ.
Edanur Akbaba “okuldan ve arkadaşlardan ayrılmak bizlere bir aile ortamından ayrılmanın burukluğunu yaşatırken, önümüze bakmaksa şahsımız ve ülkeniz adına geleceği inşa edebilmek için daha ileri basamakları kusursuz bir şekilde çıkmamız gerekliliğinin sorumluluk ve heyecanı ile enerjimizi yükseltiyor”. Dedi.
“Daha enerjik olmalıyız ve çok çalışmalıyız. Temel eğitimini almış olduğumuz bilgiler üzerine yenilerini inşa ederek, onları şekillendirerek ülkemize, insanlarımıza ve yeryüzünde yaşamın tamamına faydalı bireyler olabilmek için daha büyük sorumluluklar almalıyız. Ülkemiz, insanlarımız ve yeryüzünde yaşamın tamamı bizden bunu bekliyor”. Şeklinde konuşmasını sürdüren Akbaba, iyi ve çalışkan insanlar ne kadar çoğalırsa dünyamızın da o kadar güzelleşeceğini söyledi.
Sözlerini “bizlere verdikleri emekler için okul müdürümüz Yusuf Özmerdivenli hocamıza ve tüm öğretmenlerime teşekkür ediyorum”. Şeklinde sürdüren Akbaba tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum diyerek noktaladı. (Haber Merkezi)

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz