Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

KAYSERİ OTO SANATKÂRLAR ODASI’NDAN 100 MİLYON TL LİK BİR BÜYÜK PROJE DAHA

Bu haber 29 Eylül 2018 - 20:18 'de eklendi ve 34 kez görüntülendi.
KAYSERİ OTO SANATKÂRLAR ODASI’NDAN 100 MİLYON TL LİK BİR BÜYÜK PROJE DAHA

2.ETAP YEŞİLYURT OTO SANAYİ SİTESİ-200 İŞYERİ TEMELİ DÜZENLENEN TÖRENLE ATILDI.

Kayseri Oto Sanatkârlar Odası Yeşilyurt Bölgesi’nde bulunan 2.etap Yeşilyurt oto sanayi sitesi-200 işyeri projesinin temelini düzenlenen görkemli törenle attı. Ekonomik krize rağmen Oto Sanatkârlar Odası yaklaşık 100 milyon TL lik büyük bir projeye daha imza attı.  Temel atma törenine Ak Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, önceki dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, önceki dönem Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş , Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Vali Yardımcısı Ali Uslanmaz , Ak Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve çok sayıda davetli katıldı.

Törende konuşma yapan Oto Sanatkârlar Odası Başkanı Şeyhi Odakır şunları söyledi: “Oto Sanatkârları Odası olarak bu projeler bizim için bir hayaldi, şimdi gerçek oldu. Bugün burada bir hayali daha gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. Ülkemiz için Kayserimiz için var gücümüzle çalışıyoruz. Çalışmaya da hiç durmadan bütün gayretimizle devam edeceğiz. Ekonomik sıkıntılar yok değil. Ama bunların hiç biri bizi yıldıramaz. Biz millet olarak vatanına, bayrağına toprağına sahip çıkan insanlarız. Hiçbir olumsuzluk bizi yolumuzdan geri çeviremez. Dolar çıkmış, Euro çıkmış bunlara takılıp kalırsak yatırım yapamayız. Yeni projelere imza atamayız. Bunun için mücadelemiz hedefe ulaşana kadar devam edecektir. Bakanlarımızla, valimizle, milletvekillerimizle, belediye başkanlarımızla, uyum içinde çalışmanın bir eseri olduğunu düşünüyorum. Sizler bu görevlerde olduğunuz sürece biz şehrimiz ve esnaflarımız için projeler üretmeye devam edeceğiz. Neden böyle bir projeye ihtiyaç duyuldu? Kısaca eskiye bir göz atalım. Eski Sanayi’nin kuruluşu 1950 li yıllar,mevcut sanayinin kuruluşu 1970 li yıllar. Otomotiv sektörünün hızlı gelişmesi. Mevcut sanayi sitesinin şehir merkezinde kalması.50 m2, 100 m2 iş yerlerinin ihtiyaca cevap verememesi. Büyük araçların şehir merkezine giriş çıkışında yaşanan sıkıntılar. Kendimizi yenilememiz gerekiyor. Yenilenmediğimiz takdirde bitmeye mahkumuz. 1.Etap 137 adet oto servisleri sitesi. 200 m2,400 m2, 600 m2 ve 1200 m2 iş yerleri. Bu proje bilim, sanayi ve teknoloji bakanlığı kredi desteği ile yapıldı. %60 bakanlık %40 üyelerden 2 yıl ödemesiz 11 yıl vade %2 faizle teslim edildi. Bu site 3 bölümden oluşmakta. Tek tip tabela, güvenlik kameraları ile 24 saat izleme yapılmakta. 12047 yetkili servis. Bu proje bakanlıkta örnek proje olarak gösterilmekte. 1 Etap 546 adet Toki Konutları. Tamamlanarak üyelerimize ve yanlarında çalışanlara teslim edildi. 300 kişilik camii , 2+1=85 m2 , 3+1=117 m2. 2.Etap 357 adet Toki konutları. Bölge Hastanesi yanına 3+1, 4+1 konutlar, 1 adet 300 kişilik camii, ticaret merkezi, inşaatlar tamamlandı. Önümüzdeki günlerde anahtarları teslim edilecek. 2.Etap Yeşilyurt Oto Sanayi Sitesi, 200 Adet 400 m2 , 800 m2 işyerlerinden oluşmakta. 120.000 m2 inşaat alanı. Yine bu bölgede konut düşünüyoruz. Bu projelerin toplam arsası 500 bin m2. Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nde bize destek olan bakanlarıma ve milletvekillerime çok teşekkür ederim. Bu projelerin Kayserimize kazandırılmasında bize her konuda destek olan bakanlarıma, valime, milletvekillerime, büyükşehir belediye başkanıma, Melikgazi Belediye Başkanıma, Kocasinan Belediye Başkanıma, her zaman esnafın yanda olan Mustafa Alan Başkanıma, katılımlarınızdan dolayı burada bulanan herkese ayrı ayrı teşekkür eder, saygılar sunarım.”dedi. YAVUZ NAVRUZ

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA