EKİCİ’DEN, BAŞHEKİM ÇELİK’E HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

EKİCİ’DEN, BAŞHEKİM ÇELİK’E HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

HACILAR’DA NEVRUZ COŞKUSU

HACILAR’DA NEVRUZ COŞKUSU

KAYSERİ ULUSLARARASI TURİZM FUARI’NDA TANITILIYOR

KAYSERİ ULUSLARARASI TURİZM FUARI’NDA TANITILIYOR

BÜNYAN’DAN AFRİNE KAN BAGIŞI İÇİN HALK SEFERBER OLDU

BÜNYAN’DAN AFRİNE KAN BAGIŞI İÇİN HALK SEFERBER OLDU

BİLGE ÇALICI’NIN KALEMİNDEN URUP  EKMEK

BİLGE ÇALICI’NIN KALEMİNDEN URUP EKMEK

KAYSERİ ŞAİRLERİ VATAN VE BAYRAK ŞİİRLERİ OKUDULAR
 • YÜKSELKALKAN
  • YÜKSEL KALKAN
  • YuKSELKALKAN@kayserihakimiyet2000.com
  • 10 Ocak 2016 - 15:52:45

Kayserili şair, yazar sanatçılar Kocasinan Şerife Bacı Mesleki ve Teknik Lisesinde yapılan kültür etkinliğinde vatan ve bayrak şiirleri okudular.
Saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başlayan program okul öğretmenlerinden Sırma Bozkurtun hazırladığı Sarıkamış konulu slayt gösterisiyle devam etti.
Kayseri’de şiir yorumcusu olarak bilinen Malik Şahin okuduğu şiirleri kanatlandırdı. Mevlana yurdunun gülü Mehmet Ali Gül “Dumlupınar-Şehit Askerin Mezara Başında” şiirini okurken solanda duygulu anlar yaşandı. Şair Hacı Kısır ise “Kurban Olayım, Çanakkale“şiirlerini okudu. THM sanatçısı Namık Kemal Bilgin mızrabı ve güçlü yorumu ile efsaneleşen türküler ile gönüllere damga vurdu. Şiirler sonunda okul öğrencileri ayakta şairleri alkışladılar.
Şair ve yorumcu Hacı Kısır yaptığı açıklamada “Şiire sevdalı adam’ Malik Şahin,Mevlana yurdunun gülü Şair- Yazar Mehmet Ali Gül,Kültür Bakanlığı THM Sanatçısı Namık Kemal Bilgin ve bendeniz Hacı Kısır Kayseri-Kocasinan Şerife Bacı Mesleki ve Teknik Lisesini ziyaret ettik. Şiirlerimize ve türkülerimize canı gönülden eşlik eden ve yüksek enerjileri ile her Vatan temalı şiirde Bayrak gibi dalgalanan değerli öğrencilerimize, okul müdürümüz Cemal Bolgi şahsında emeği geçen tüm öğretmenlerimize, bu gönlü güzel çocuklarımızı yetiştiren tüm kıymetli velilerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Tüm ekip arkadaşlarımı böylesi kaliteli bir programa imza attıkları için onları alkışlıyor ve tebrik ediyorum.”dedi.

 • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz