AKŞENER, KAYSERİ’DE EKONOMİ POLİTİKALARINI ELEŞTİRDİ

AKŞENER, KAYSERİ’DE EKONOMİ POLİTİKALARINI ELEŞTİRDİ

BÜTÜN BAŞARILAR TÜRK MİLLETİ İÇİN

BÜTÜN BAŞARILAR TÜRK MİLLETİ İÇİN

BAŞARILI SPORCUYA 20 ALTIN

BAŞARILI SPORCUYA 20 ALTIN

KIZILAY YÖNETİMİ MELİKGAZİ’DE

KIZILAY YÖNETİMİ MELİKGAZİ’DE

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ PERSONEL İFTARLARI DEVAM EDİYOR

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ PERSONEL İFTARLARI DEVAM EDİYOR

KAYSERİ TİCARET ODASI 15 TEMMUZ SERGİSİ AÇTI
KAYSERİ TİCARET ODASI 15 TEMMUZ SERGİSİ AÇTI

Kayseri Ticaret Odası, 15 Temmuz hain darbe girişimi günü Kayseri Cumhuriyet Meydanı’nda yaşananları ve demokrasi nöbetlerini konu alan fotoğraf sergisi açtı. Hizmet binası 2. katta bulunan sergi alanında açılan sergide 20’ye yakın fotoğraf üyelerin ziyaretine açıldı. Açılan sergiye ilişkin açıklamada bulunan Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, 15 Temmuz 2016 tarihinde Türkiye’nin tarihinin […]

Kayseri Ticaret Odası, 15 Temmuz hain darbe girişimi günü Kayseri Cumhuriyet Meydanı’nda yaşananları ve demokrasi nöbetlerini konu alan fotoğraf sergisi açtı. Hizmet binası 2. katta bulunan sergi alanında açılan sergide 20’ye yakın fotoğraf üyelerin ziyaretine açıldı.
Açılan sergiye ilişkin açıklamada bulunan Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, 15 Temmuz 2016 tarihinde Türkiye’nin tarihinin en alçakça saldırısına maruz kaldığını belirterek, “Asil milletimiz darbe girişimine karşı gerekeni yaptı ve vatanını kurtarmak için kendisini topun tüfeğin önüne siper etti. O gece biz Kayseri Ticaret Odası olarak vatanımızın ve milletimizin bekası için bu darbe girişiminin püskürtülmesi noktasında gayret gösterdik. Bu hain saldırı 15 Temmuz 2017 tarihinde 1 yılı doldurmuş olacak. Bu vesile ile biz de Kayseri Ticaret Odası’nda 15 Temmuz 2016 gecesinde ve daha sonrasında Kayseri Cumhuriyet meydanında yapmış olduğumuz demokrasi nöbetlerinde neler yaptığımızla alakalı bir fotoğraf sergisini Kayseri Ticaret Odası sergi salonumuzda açmış bulunmaktayız. O günü tekrar yaşamak, yaşatmak ve ileriki nesillere unutturmamak gayesiyle bu serginin ilkini yapıyoruz.Bundan sonraki yıllarda da bu olayı unutturmamak ve demokrasimize sahip çıkmak, milli iradeye sahip çıkmak adına bu serginin yapılması gerektiğini düşündük. Üyelerimizden o günleri tekrar hatırlamaları için Kayseri Ticaret Odasını ziyaret ederek bu sergiyi gezmelerini, görmelerini öneriyorum. Bu sergimizin hayırlı olmasını ve böyle bir günün, böyle bir gecenin bir daha yaşanmamasını temenni ediyorum” dedi.
15 Temmuz 2016 gecesi üyelere SMS göndermek suretiyle milli iradeye sahip çıkmak adına üyelerimizi bayrakları ile beraber meydana davet ettiklerini ifade eden Hiçyılmaz, “Davet ettiğimiz saatte henüz darbe girişiminin hangi yönde seyredeceği belli değildi. Bizim demokrasiye inancımız gereği, sandıktan kim çıkmışsa onun bizi yönetmesine olan inancımız gereği o gece üyelerimize böyle bir mesajı gönderdik. Saat 23.320 civarında gönderdik. Saat 23.50 falandı bu metin üzerinde mutakıp kaldım ve Basın Yayın Müdürü Rifat Bey’e bu mesajı gönderin diye talimat verdim.00.33’te bu mesaj üyelerimize gönderilmeye başlandı. Kayseri’de böyle bir mesajı gönderen ilk kurumlardan biriyiz. Dolaysıyla biz Kayseri Ticaret Odası olarak devletimizin yanından olmuş, milli iradeye sahip çıkmak için elimizden gelen tüm gayreti gösteren kurumuz. Böyle bir gecenin bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz ama, Allah korusun böyle bir şey olduğunda bırakınız böyle bir mesaj göndermeyi vatanımızın, milletimizin ilelebet payidar olması bakımından canımızı da vermeye her zaman hazırız” diye konuştu.
ALÇAKLARIN İHANETİ KIYAMETE KADAR UNUTULMAYACAKTIR
Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Hiçyılmaz, “FETÖ’cü hainler, 15 Temmuz gecesinde milletimizin birliği ve geleceğine, devletimizin bağımsızlığına saldırmıştır. Bu ihaneti yapan alçakları lanetliyorum. Milletin adaleti önünde yargılanan ve en ağır cezayı alacaklarından şüphe duymadığım alçakların ihaneti kıyamete kadar unutulmayacaktır ” dedi.
Hiçyılmaz, “FETÖ’cü hainler 15 Temmuz 2016’da, Milletin temsil yeri olan Türkiye Büyük Millet Meclisi ve devletin temsil yeri olan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi başta olmak üzere, tüm kurumlara saldırmışlar ve işgal girişiminde bulunmuşlardır. Türkiye’nin gelişmesini ve büyümesini istemeyen dış odakların elinde maşa olan bu hainlerin hedefi vatanımızın bölünmez bütünlüğü, ay yıldızlı bayrağımızın gölgesi altında huzurlu bir şekilde yaşayan milletimizin birlik ve beraberliği olmuştur” diye konuştu.
Hiçyılmaz, “Bin yıldır bu toprakları vatan yapan asil milletimiz, Çanakkale’de, Dumlupınar’da kadını, erkeği, genci, yaşlısı ile düşmana nasıl dur demişse o gecede aynı ruh ile teröristlere, vatan hainlerine ve onların ipini tutan düşmanlara karşı koymuştur. Yüce Allah bir daha milletimize böyle günler göstermesin” ifadelerini kullandı.
Kayseri’nin önemli bir meslek kuruluşu olan Kayseri Ticaret Odası yönetimi olarak, bu hain girişime 15 Temmuz 2016 gecesi karşı çıktıklarını ifade eden Hiçyılmaz, “15 Temmuz 2016 gecesinde, bu hainlere karşı durmak için üyelerimizi ellerinde bayrakları ile Cumhuriyet meydanına davet eden ilk kuruluşlardan birisiyiz. Üyelerimize gönderdiğimiz SMS’le bu ihanetin önüne geçebilmek için çalıştık. O gece Cumhuriyet Meydanında yerimizi aldık ve sonraki günlerde de Demokrasi Nöbetlerinde milletimizin ve devletimizin yanında olmaya devam ettik” şeklinde konuştu.
15 Temmuz 2017 Cumartesi günü, Kayseri Cumhuriyet meydanında yapılacak yıldönümü etkinliklerinde de Kayseri Ticaret Odası’nın tekrar yer alacağını belirten Başkan Hiçyılmaz, “O gün ihanete karşı el ele veren on birlerce Kayserili gibi biz de bağımsızlığımızı, birlik ve beraberliğimizi her şartta koruyacağımızı göstermek için meydanda olacağız. Kuracağımız çadırımızda halkımıza ikramlarda bulunacak ve hep birlikte demokrasimize sahip çıkmaya devam edeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı. (Kurum Haber)

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz