Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
wezEo.png
wezEo.png

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
wem8j.png
AdanasporAkhisar BelediyesporAlanyasporAntalyasporBeşiktaşBursasporÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGaziantepsporGençlerbirliğiİstanbul BaşakşehirKardemir KarabüksporKasımpaşaKayserisporKonyasporOsmanlı SporTrabzonspor

KAYSERİ TURİZMİN DE MERKEZİ OLUYOR

Bu haber 10 Şubat 2019 - 14:56 'de eklendi ve 24 kez görüntülendi.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Erciyes’e yapılan yatırımların karşılığını almaya başladıklarını belirtti. Başkan Çelik, her hafta ortalama 1000 yabancı turist olmak üzere on binlerce misafirin Kayseri’ye gelerek şehir ekonomisine canlılık kazandırdığını söyledi.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Erciyes’e yaptıkları yatırımların ardından başlattıkları tanıtım faaliyetlerinin çok başarılı bir şekilde devam ettiğini belirtti. Dünyanın farklı ülkelerinde tanıtım çalışmalarına ağırlık verdiklerini dile getiren Başkan Çelik, “Bu çalışmaların bir sonucu olarak her hafta üç farklı ülkeden Kayseri’ye charter seferleri başladı. Rusya, Ukrayna ve Polonya’dan her hafta turistler gelerek Kayseri’de 1 hafta kalıyorlar. Gelen her turist çok memnun bir şekilde ülkesine dönüyor. Misafirlerimizin memnuniyeti ve tanıtım çalışmalarımızın başarılı bir şekilde devam etmesi gelecek yıllarda turist sayısının daha da artacağını gösteriyor” dedi.

Sadece charter seferlerle değil farklı yollarla pek çok yabancı turistin yanı sıra başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere ülkemizin dört bir yanından turlarla her hafta on binlerce misafiri ağırladıklarını ifade eden Başkan Mustafa Çelik, “Yerli ya da yabancı olsun ilimize gelen herkes sadece ticaretimizi canlandırmakla kalmıyor, Kayseri’nin tarihi ve doğal güzelliklerini de görme fırsatı buluyor. Böylece Kayseri, daha geniş kitlelerin bildiği daha etkin bir şehir haline geliyor” diye konuştu.

YABANCILAR HAYRAN KALIYOR

Erciyes’e Rusya, Ukrayna ve Polonya’dan charter seferlerle gelen turistlerin yanı sıra Kapadokya ve İstanbul’dan gelen turistlerle birlikte her hafta yaklaşık bin yabancı turist geliyor. Kayseri ve Erciyes’e hayran kaldıklarını ifade eden turistler, Kayseri insanının çok misafirperver olduğunu dile getiriyorlar. Erciyes’teki kayak şartları ve pistlerin mükemmel olduğunu da ifade eden yabancı misafirler ülkelerine çok memnun bir şekilde döneceklerini ve gördükleri güzellikleri anlatacaklarını vurguluyorlar. (Kurum Haber)

 

 

Etiketler :
SON DAKİKA