Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

KAYSERİ’DE 330 GAZİ BULUNUYOR 

Bu haber 26 Kasım 2018 - 11:33 'de eklendi ve 6 kez görüntülendi.
KAYSERİ’DE 330 GAZİ BULUNUYOR 

Kore Gazisi Mehmet Karamustafaoğlu, 89 yaşında böbrek yetmezliğinden hayatını kaybetti.
Bir süredir böbrek yetmezliği nedeniyle tedavi gören 89 yaşındaki Kore Gazisi Mehmet Karamustafaoğlu dün akşam hayatını kaybetti. Muharip Gaziler Derneği Başkanı Osman Balcı, yaptığı açıklamada, cenazenin bu gün defnedileceğini belirterek, “Mehmet Karamustafaoğlu, Astsubay emeklisi ve 1. kafilede Kore’ye gitmişti” dedi.
Kayseri’de 19’u Kore, 330 Gazinin hayatta olduğunu belirten Balcı, “Hayatta olan 19 tane Kore gazimiz, 311 tane de Kıbrıs gazimiz var. Gazilerimizin bütün sıkıntıları ile ilgileniyoruz. Vefat eden gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Gazi olmak çok onurlu bir şeydir. Şehit nurlanmış, Gazi onurlanmış askerdir. Biz Gaziliğimizle çok onur duyuyoruz. Gazilik onurunu bize verdikleri için çok mutluyum. Her insana Gazilik nasip olmaz. Devletimizde bize sahip çıkıyor” dedi. (iha)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA