MELİKGAZİ BELEDİYESİNDEN ÖSYM TERCİH BÜROSU HİZMETLERİ

MELİKGAZİ BELEDİYESİNDEN ÖSYM TERCİH BÜROSU HİZMETLERİ

BAŞKAN ÇELİK’TEN “HAYIRLI OLSUN” ZİYARETİ

BAŞKAN ÇELİK’TEN “HAYIRLI OLSUN” ZİYARETİ

BAŞKAN ÇELİK İLE YATIRIM TURU

BAŞKAN ÇELİK İLE YATIRIM TURU

SERİ KATİL HAMDİ KAYAPINAR TUTUKLANDI

SERİ KATİL HAMDİ KAYAPINAR TUTUKLANDI

MİNİKLER BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’I ZİYARET ETTİ 

MİNİKLER BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’I ZİYARET ETTİ 

KAYSERİ’DE RAMAZAN AYINDA 200 TON PASTIRMA, 500 TON SUCUK SATILDI
KAYSERİ’DE RAMAZAN AYINDA 200 TON PASTIRMA, 500 TON SUCUK SATILDI

Pastırma ve sucuğuyla ünlü Kayseri’de Ramazan ayında 200 ton pastırma, 500 ton sucu satıldı. Kayseri Ticaret Borsası Başkanı Recep Bağlamış, “Satışlardan memnunuz” dedi. Kayseri Ticaret Borsası Başkanı Recep Bağlamış, Ramazan ayındaki pastırma ve sucuk fiyatlarını değerlendirdi. Geçen yıla oranla pastırma ve sucuk satışlarında bu yıl artış olduğunu kaydeden Bağlamış, Ramazan ayında 200 ton pastırma ve […]

Pastırma ve sucuğuyla ünlü Kayseri’de Ramazan ayında 200 ton pastırma, 500 ton sucu satıldı. Kayseri Ticaret Borsası Başkanı Recep Bağlamış, “Satışlardan memnunuz” dedi.
Kayseri Ticaret Borsası Başkanı Recep Bağlamış, Ramazan ayındaki pastırma ve sucuk fiyatlarını değerlendirdi. Geçen yıla oranla pastırma ve sucuk satışlarında bu yıl artış olduğunu kaydeden Bağlamış, Ramazan ayında 200 ton pastırma ve 500 ton sucuk satıldığını kaydetti.
Bağlamış, “Geçen yıla oranlar bu sene pastırma ve sucuk muhteşem bir şekilde satıldı. Esnaflarımız gayet memnun. Yaklaşık 2-3 aydır da işlerimizde ilerleme var, kazançlar iyi. Bu sene de Ramazan ayımız çok güzel geçti. Ramazan öncesinde olduğu gibi sonrasında da satışlarımız devam ediyor. Gurbetçilerimiz burada. Biliyorsunuz ki Kayseri pastırması Türkiye’de ve dünyada rağbet görüyor. Ramazan’dan önce verdiğimiz satış oranlarının yüzde 15 gibi fazlası oldu. Ramazan sonrasında da gurbetçilerin gelmesiyle birlikte Ramazan ayındaki satışlar gibi satışlar olacağını düşünüyoruz. Ramazan ayı için yaklaşık 200 ton gibi pastırma, 500 ton gibi de sucuk tüketileceği ifadesinde bulunmuştuk. Ramazan ayında bu söylediğimiz rakamlar gerçekleşti” ifadelerini kullandı.
Ramazan’dan sonrada gurbetçilerin gelmesiyle işlerin iyi olacağını belirten Başkan Bağlamış, “Ramazan’dan sonra 6’ıncı ve 7’inci aylarda da yine bu rakamlarda pastırma ve sucuk tüketileceği kanaatindeyiz. Bu saatten sonra da bir zamlanma olmaz. Ramazan’dan önce yüzde 20 gibi bir artış söz konusuydu ama Ramazan’a özel bir konu değildi. Yıl içerisinde zaman zaman oluşan artışlardan kaynaklıydı. Şuan önümüzdeki gündem de et, pastırma ve sucuk fiyatlarında artış görünmez” dedi.  (İHA)

 

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz