771873.YÜKSEK ÖĞRENİM VE YARDIM VAKFI.20.03.2018

771873.YÜKSEK ÖĞRENİM VE YARDIM VAKFI.20.03.2018

KAYSERİLİLER SAĞLIKTA TÜRKİYE ORTALAMASININ ÜZERİNDE HİZMET ALIYOR

KAYSERİLİLER SAĞLIKTA TÜRKİYE ORTALAMASININ ÜZERİNDE HİZMET ALIYOR

HAVA TUĞGENERAL ERCAN TEKE’DEN BÜYÜKKILIÇ’A ZİYARET

HAVA TUĞGENERAL ERCAN TEKE’DEN BÜYÜKKILIÇ’A ZİYARET

ANALİG VOLEYBOL KIZ VE ERKEK TAKIMLARI YARI FİNALE YÜKSELDİ

ANALİG VOLEYBOL KIZ VE ERKEK TAKIMLARI YARI FİNALE YÜKSELDİ

“SİHİRLİ FASULYELER” SAHNELENDİ

“SİHİRLİ FASULYELER” SAHNELENDİ

KAYSERİ’NİN ERCİYESİ
  • BEYHANASMA
    • BEYHAN ASMA
    • BEYHANASMA@kayserihakimiyet2000.com
    • 9 Aralık 2014 - 17:23:27

Metropol şehirler sıralamasında yerini almak için her geçen gün büyümeye devam eden Kayseri, Türkiye’nin gelişmiş sanayi şehirlerinden biridir. İç Anadolu Bölgesi’nde adeta parlayan bir yıldız olan Kayseri, gezilip görülecek yerleri açısından da oldukça büyük bir servete sahiptir. Daha Kayseri’ye gelmeden namını duyabileceğiniz en ünlü en manzarası güzel mekân olan Erciyes ise adeta ev sahibiymişçesine sizleri karşılar.

Kayseri’ye giriş yaptığınız andan itibaren karlarla örtülü manzarası altında kocaman heybetiyle size ‘Hoş geldiniz’ diyerek karşılayan Erciyes Dağı yaz kış ziyaret edilebilecek mekânlardan biridir. 3.916 metrelik zirveye sahip olan Erciyes Dağı İç Anadolu Bölgesi’nin en büyük dağı olma özelliğine sahiptir. Özellikle kışın karlara kaplı olan Erciyes Dağı kış turizminin can damarlarından birini oluşturmaktadır. Türkiye’nin planlı tek dağı olan Erciyes Kayseri’ye gelenlerin ziyaret etmeden gitmemeleri gereken nadide vatan köşelerinden biridir.

Kayseri’nin şehir merkezinden 30 km’lik güneyde bulunan Erciyes Dağı’na gitmek için Kayseri- Develi yolunu takip ederek gidilecek yere ulaşmak mümkün. Kendi özel aracınızla

Erciyes’e kolaylıkla ulaşabileceğiniz gibi özel turlar aracılığı ile de Erciyes’e gidebilirsiniz. Tek başıma gidemem diyenler için gruplar şeklinde düzenlenen turlara katılabilirsiniz. Tamamen aileler için nezih mekânlar içeren Erciyes Kayak Merkezi için merkezden minibüslerde kalkmaktadır. Sönmüş bir volkan olan Erciyes’e yaklaştıkça artan basınçtan dolayı sakız çiğnemeniz iyi olacaktır. Gittikçe yükseklere çıkmanın verdiği merak ve heyecanla yarım saat içerisinde Erciyes’e ulaşabilirsiniz.

Kayak merkezi olarak yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri olan Erciyes, kış aylarında oldukça eğlenceli bir mekân haline gelmektedir. Karlarla kaplı büyük dağlar arasında eğlenceli vakitler geçirmek isteyenler için Erciyes’te yapılabilecek pek çok aktivite sizler için düşünülmüştür. Sizinse tek yapmanız gereken Erciyes’te güzel vakit geçirmektir. Kayak takımlarını yanında getirmeyenler için çok cüzi bir fiyata kayak takımı kiralanabilmektedir.

Ayrıca teleferiklerle dağlar arasında manzarayı izleyerek streslerinizden. Yorgunluklarınızdan bir süreliğine kurtulmuş olmanın tadını çıkarabilirsiniz. Çocuklarınızla ve ya sevdiklerinizle birlikte kartopu savaşı yapmanın, kardan adam yapmanın en güzel yeri olan Erciyes Dağında sizler için dinlenme tesisleri mevcuttur. Snowboard ve kaykaylarla eğlencenin doruklarını yaşayabilirsiniz.

Kayseri’ye gelip de Erciyes’e kadar çıkan biri için konaklama en kolay işlemlerden oluşmaktadır. Kayseri konukseverliğini hissedebileceğiniz nadide konaklama merkezleri Erciyes kayak merkezi çevresinde bulunmaktadır. Herkesin bütçesine uygun olan konaklama tesislerinden kendinize en uygun olanını seçebilirsiniz. Kalacağınız yeri ayarlamadıysanız Erciyes’e vardığınızda sizleri bekleyen tesislerden birinde kolaylıkla yer bulabilirsiniz. Turizmin gelişmesi ile birlikte her geçen gün tesis sayısını artıran Erciyes’te Kayseri’ye özgü tatlar deneyebilirsiniz. Huzurlu ve eğlenceli bir tatil isteyenler için en gözde mekânların bulunduğu Erciyes’te sizlere özel hizmet veren kaliteli ve güvenilir mekânlar bulabilirsiniz.

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz