KARDEŞ KAL TÜRKİYE TANITIM TOPLANTISI YAPILDI

KARDEŞ KAL TÜRKİYE TANITIM TOPLANTISI YAPILDI

KAYSERİ’DE ‘NEVRUZ’ COŞKUSU

KAYSERİ’DE ‘NEVRUZ’ COŞKUSU

ÇİFTLİK BANK’TAN SONRA ‘RESTORAN BANK’ VURGUNU

ÇİFTLİK BANK’TAN SONRA ‘RESTORAN BANK’ VURGUNU

103’NCÜ YILINDA ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANILDI

103’NCÜ YILINDA ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANILDI

REGAİP KANDİLİ’NİZ MÜBAREK OLSUN !

REGAİP KANDİLİ’NİZ MÜBAREK OLSUN !

KAYSERİNİN GÖZDESİ KOCASİNAN İLÇESİ
  • BEYHANASMA
    • BEYHAN ASMA
    • BEYHANASMA@kayserihakimiyet2000.com
    • 16 Aralık 2014 - 17:34:54

Kocasinan ilçesi, İç Anadolu bölgesinin orta Kızılırmak bölümünde yer almaktadır. İlçede belediye sınırları alanı 9.025 hektardır. Kocasinan hudutları içerisinde bulunan dağların yüksekliğinde birçok düzlükler bulunmaktadır. İlçe merkezi, 1.055 rakımlı bir ova üzerinde kurulmuştur.

Amarat, Ebic, Erkilet, Güneşlii Himmetdede, Kuşçu, Mahzemin, ve Yemliha kasabalarında 8 belediyesi bulunan Kocasinan ilçesine Erkilet, Güneşli ve Himmetdede bucaklarına bağlı olan köyler ile birlikte 48 köy bağlı bulunmaktadır. Kocasinan ilçesi Kayseri’nin zengin tarihi yapısı içinde 1989 yılında fiilen Kayseri Şehri’nin bölümlenmesinden oluşmuştur.

Sivas tarafından gelen Devlet yolunun şehir içinde Sivas Caddesinin devamında Düvenönü ve Osman Kavuncu Caddesini takip ederek Ankara Çevre Yolu ile Boğazköprü’ye kadar kısmın kuzeyinde kalan kısım, Kocasinan ilçesinin kabaca sınırlarını belirlemektedir. İlçede step iklimi görülmektedir.

Yazlar sıcak ve kurak, kışlar soğuk ve yağışlı geçer. Yağışlar genellikle sonbahar ve ilkbahar aylarında olmaktadır. İlçenin aylık yağış ortalaması 23.4 mm civarındadır. Ülkenin ekonomisine paralel olarak, ilçenin ekonomisi de her geçen gün biraz daha gelişmektedir.

Sanayileşmede önemli bir mesafe kaydeden Kocasinan ilçesinin gelirleri daha çok komşu illere verilen mal ve hizmetlerle, son zamanlarda ihracattan elde edilen gelirlerden oluşmaktadır.

İlçenin köylerinde sulu tarımın yapıldığı yerlerde ağırlıklı olarak pancar tarım yapılmaktadır. Hayvancılıkta suni tohumlama çalışmaları sağlıklı yapılamadığından hala yerli ırk tabir edilen inekler görülmekte olup, ilçe merkezinin dışında bulunan mahallelerde modern tavuk çiftlikleri kurulmuştur

KOCASİNAN DOLFİNARYUM VE YUNUS GÖSTERİ MERKEZİ

Kocasinan Kayseri…Türkiye’nin ve Türk turizminin en güzel ve önemli şehirlerinden birisi olmakla birlikte Avrupa, Orta Doğu, Kafkaslar, Rusya Baltık ülkeleri ve diğer deniz aşırı ülkelerden tatilci ve Kayseri Kocasinan yemyeşil cennet gibi doğası tarihi eserleri berrak denizi koyları yanısıra tatilcilerin eğlenebileceği bir takım aktiviteleri barındıran tatil merkezlerimizdendir. Bu aktivitelerden biride Kayseri Kocasinan içinde bulunan dolfinaryum içinde gerçekleştirilen yunus balıkları deniz aslanı balina gösterisi ve yunuslarla yüzme aktiviteleridir.

Kayseri Kocasinan yunus parkı ve dolfinaryum havuzunda bulunan yunus balıklarının mükemmel akrobatik şovlarını izleyip onlara dokunabilir boyunlarını ve sırtını okşayarak onların ne kadar zarif bir deniz canlısı olduğunu hissedebilir hayatınızda unutamayacağınız güzellikleri yaşayabilirsiniz.

Kayseri Kocasinan yunus balıkları…7’den 70’e herkesin rüyası olan ve sevdiği yunuslar muhteşem deniz canlılarıdır. Kayseri Kocasinan ve çevresi tatil beldelerine seyehat veya tatil planlıyorsanız ajandanızın en tepesine ” KAYSERİ KOCASİNAN YUNUSLARLA BULUŞMA ” aktivitesini yazmanızı ısrarla öneririz.

Kayseri Kocasinan yunus gösteri merkezi ve dolfinaryum havuzları yetişkin ve çocuklar için yunus deniz aslanı balina gösterisi yunuslarla yüzme buluşma dalma terapi ve eğitmen proğramları gibi bir çok eğlenceli aktivite sunmaktadır.

Kayseri Kocasinan yunus gösteri merkezine kendi aracınız şehir içi otobüsler taksi veya otellerden kalkan shuttle servisi ile ulaşabilir harika bir gün geçirebilirsiniz.

Kayseri Kocasinan otelleri ve tatil köylerinden her gün dolfinaryum ve yunus gösteri merkezine turlar geziler bulunmaktadır ve ücretsiz ulaşım sağlanmaktadır.

 

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz