Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
wezEo.png
wezEo.png

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
wem8j.png
İBRAHİM PEKBAY

KEMAL DAYININ KAHVEHANESİ…

Bu haber 28 Mart 2019 - 10:47 'de eklendi ve 46 kez görüntülendi.
KEMAL DAYININ KAHVEHANESİ…

Bugün artık seçimle ilgili yazı yazmamaya karar vermiştim.

Herkesin ne yapacağına karar vermiş olması gerekir diye düşünüyorum.

Bu düşünceler içinde Kemal dayının kahvehanesinden içeri adımımı attım, her zamanki gibi dikkat çekmeyeceğimi sandığım bir köşe masaya oturdum…

Kahvehane ahalisi tekmil yerini almış, her nedense Muhtar Emmi daha gelmemiş.

Millet seçim geyiği yapıyor.

Kimi define vuruyor, kimi kasnağına. Her kafadan bir ses çıkıyor.

Kahvehanenin gençleri, genellikle dinlerler ama seçim sürecinde sorular ortaya atıyorlar arada. Yine bir genç; “CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na bir kez daha yüklenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bolu’daki, konuşmasında ne demiş duydunuz mu?”

Kasım, gence doğru döndü, her gün bir şey söylüyor, bu sefer ne demiş evlat” dedi.

Genç; “95 yıllık CHP’yi 9 senede Kandil’in, Pensilvanya’nın kuklası yapan bir genel başkandan kendi seçmenine de fayda gelmez. Bir avuç marjinalden ayar yemek, en fazla CHP seçmenini üzüyor. CHP’nin kendine çeki düzen vermesi için 31 Mart fırsattır” demiş.

Osman, “Vay anasını sayın seyirciler yav…” diye lafa başlamışken, Rasim onun sözünün önüne geçti.

“Demek oluyor ki, “Kürt açılımı” adı altında Kandil ile Oslo’da görüşen CHP… 17-25 Aralık tarihine kadar Pensilvanya’ya “Yetti gari bu ayrılık, gel Allanı seversen hoca efendimiz, sensiz geçen günlerimiz bize hep zehir” diye seslenen de CHP… He mi?” dedi…

Kerim; “Eğer bu seçimde gerçekten bu millet, bu iktidara ‘Sen benim aklım ile nasıl alay edersin, sen kimsin be…’ diyerek baş parmağını sallamazsa, gerçekten aklı ile alay edilmeyi hak ediyordur” dedi.

Tam bu sırada Muhtar Emmi, kapıdan içeri girdi. Muhtar Emmi, yaklaşık 4 seçime girmiş, hepsini de almıştı. Bu seçimde bırakmaya niyetliyken, mahalle baskısı ile tekrar adaylığını koydu.

Osman, köşesinden, “Muhtar Emmiiiii… Propaganda çalışmasından mı geliyon, hangi taraftaydın” dedi.

Muhtar Emmi, Osman’a kaşlarını çatarak gazete masasına oturdu.

Soruyu ortaya atan genç, Muhtar Emmi’ye; “Muhtar Emmi, Cumhurbaşkanı yine CHP seçmenine uyarmış, ne dersin” dedi…

Muhtar Emmi, televizyonda islediğini belirterek, “CHP’nin seçmeni, asla aklı ile alay ettirmez, hem de hiç kimseye, kendi partisinin yöneticisine bile…”

 

Rasim, “He vallah… Ayrıca AKP’nin sana biat kültürü ile sorgusuz sualsiz bağlı olan tabanı mı sandı, CHP’nin tabanını” dedi.

Muhtar Emmi, cebinden yakı okuma gözlüğünü çıkarırken, kahvehane ahalisine doğru baktı, “Bakın, hepinizin de aklı başında. Bugün kadar olanı biteni izlediniz. Eskiden bu imkan yoktu, koyun gibi gidip bağlı bulunduğun partiye oy veriyorduk. Şimdi tüm bilgiler elimizin altında. Düşüneceksiniz ve karar vereceksini, seçimden sonra da oturup ağlamayacaksınız” dedi…

Rasim, “Doğru diyorsun Muhtar Emmi, Muhtar olarak kimi seçeceğimiz belli de…”

Muhtar Emmi, “Dört dönemden beri muhtarlığınızı yapıyorum. Mahalleli istedi diye son bir kez daha koydum. Ama karşında gençler var, kadınlar var. Bunu da düşünmenizi sağlık veririm size. Benim adım artık Muhtar Emmi, değişmez nasıl olsa…”

Gençlerden biri, “Gerçekten Muhtar Emmi, sizin adınız ne” diye sordu…

Osman, köşesinde kıkırdayarak lafa girdi, “Muhtar Emmi… Adı Muhtar, Soyadı Emmi” dedi…

Kahvehane ahalisi gülüşmeye başladı…

Kerim; “Gerçekten Muhtar Emmi, bizim yaşımızdakiler Mustafa Türk olan adınızı bilir de buyeni yetmeler, sizi hep Muhtar Emmi diye anacaklar…”

Osman bi daha lafa girdi…

Bir gün bile olsa bakanlık yapmış olana hep “Sayın Bakanım” demiyorlar mı? Muhtar Emmi, 20 senelik muhtarımı be” dedi.

Muhtar Emmi, kahvehane ahalisine hepsine birden seslenerek; “Aklınızı kullanın, vicdanınızla baş başa oyunuzu kullanın. Sandıktan demokrasi çıkacaktır, ben buna eminim. Hadi benden size seçim kampanyam içerisinde birer çay… Kemal, arkadaşlara çay ver” dedi…

Kahvehane ahalisi, hep bir ağızdan “Oyumuz zaten sana Muhtar Emmi” diye bağrışarak gelen çaylarını afiyetle içmeye başladılar…

Dip Not: Seçim yasaklarına takılmamak için Cumartesi yazım olmayacak. Pazartesiye inşallah…

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA