AGÜSPOR GELİŞİM TAKIMININ ARABASINI HACZETTİLER

AGÜSPOR GELİŞİM TAKIMININ ARABASINI HACZETTİLER

ERCİYES’TE SIRA DIŞI KOSTÜMLER YARIŞTI

ERCİYES’TE SIRA DIŞI KOSTÜMLER YARIŞTI

CINGI, “ZİYARETÇİ SAYIMIZI HER GEÇEN YIL ARTTIRIYORUZ”

CINGI, “ZİYARETÇİ SAYIMIZI HER GEÇEN YIL ARTTIRIYORUZ”

AK PARTİ İLÇE BAŞKANLARI İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

AK PARTİ İLÇE BAŞKANLARI İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

HATAY BŞB.-AGÜSPOR:82-61

HATAY BŞB.-AGÜSPOR:82-61

KENTİMİ TANITMAYA GÖNÜLLÜYÜM PROJESİ BÜNYAN’DA
KENTİMİ TANITMAYA GÖNÜLLÜYÜM PROJESİ BÜNYAN’DA

Kayseri Valiliğince yazılan ve T.C. Kalkınma Bakanlığı ‘’ORAN’’ Orta Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından finanse edilen ‘’Kentimi Tanıtmaya Gönüllüyüm Projesi’’nin 2017-2018 ikinci etabı okulların ders zili çalmasıyla birlikte Bünyan İlçemizden 14 Şubat 2018 tarihinde başladı. Kayseri’nin en uç ilçelerinde çoğunluğu taşıma sistemi ile lise ve dengi okullarda eğitim-öğretim gören öğrenciler; ‘’ORAN’’ Orta Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından […]

Kayseri Valiliğince yazılan ve T.C. Kalkınma Bakanlığı ‘’ORAN’’ Orta Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından finanse edilen ‘’Kentimi Tanıtmaya Gönüllüyüm Projesi’’nin 2017-2018 ikinci etabı okulların ders zili çalmasıyla birlikte Bünyan İlçemizden 14 Şubat 2018 tarihinde başladı.
Kayseri’nin en uç ilçelerinde çoğunluğu taşıma sistemi ile lise ve dengi okullarda eğitim-öğretim gören öğrenciler; ‘’ORAN’’ Orta Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından bastırılan ve Eğitimci-Yazar Abdullah Ayata ile Yazar-Yönetmen Emrah Bekçi tarafından imza edilen kitaplar ücretsiz olarak hediye edilmekte.
Anadolu başta olmak üzere Kayserimizde hayata geçen proje bir ilk olma ve emsal teşkil etme özelliğini de kendi içerisinde barındırmakta. Konferansçı eğitmenler Abdullah Ayata ve Emrah Bekçi tarafından verilen seminerlerin içeriği; Türk-İslam Tarihi ile Kayseri erken döneminden günümüze kadar ulaşan zaman dilimini içermekte.
Öğrencilere yapılan sunum içeriğinde, Kayserimizin tarihi mekânlarının kısa metrajlı belgeseli ile T.B.M.M Arşivinden elde edilmiş 1900 senesi öncesi ve sonrası fotoğrafların bulunması, gençlerin yaşamış oldukları şehrin dününü ve bugününü daha iyi bir şekilde idrak etmelerini sağlamaktadır.
Bizlerde gazetemiz olarak; ileride kentimizi gönüllü olarak tanıtacak öğrencilerimizle; sunumları gerçekleştiren Abdullah Ayata ve Emrah Bekçi’ye başarılar diliyoruz. Projenin hayata geçmesine olanak sağlayan Kayseri Valiliği; Sayın Valimiz Süleyman Kamçı’ya; projeyi finanse eden ‘’ORAN’’ Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Sayın Ahmet Emin Kilci ve Çalışanlarına ve şehrimizin eğitimine verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz. MEHMET FATİH KAYMAZ

  • Etiketler

You must be logged in to post a comment.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz