Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

KESK’TEN 8 MART ETKİNLİĞİ

Bu haber 06 Mart 2019 - 14:35 'de eklendi ve 24 kez görüntülendi.
KESK’TEN 8 MART ETKİNLİĞİ

KESK adına Eğitim Sen Kadın Sekreteri Nilgün Demir Nuray, yazılı bir açıklama yaparak şu ifadelere yer verdi:

162 yıl önce “Eşit işe, eşit ücret” talebiyle greve giden New York’lu kadınların isyanı bu yıl da dünyanın dört bir yanından kadınların eşitsizliğe, şiddete, savaşa ve sömürüye karşı “Artık Yeter!” isyanıyla büyüyor. Kadınlar üretimden gelen güçlerini kullanarak bu sömürü çarkını durdurmaya çağırıyorlar.

Bugün ülkemizde kadın katliamları yaşanıyor. Hükümetin yanlış politikaları kadınları daha fazla sömürüyor. Kadına yönelik şiddet, taciz, tecavüz artarken çocuk istismarı da her geçen gün artıyor. Kimliğimize ve bedenimize saldırılar bitmiyor. Yaşamımız kıskaç altına alınmak isteniyor.

Kadın ve çocuk bedenleri üzerinden fetva vermeyi iş edinmiş olanlar, taciz ve istismarı sıradanlaştıran söylemleri ile bugün çocukların aile içerisinde, yurtlarda ve okullarda uğradıkları saldırıları meşrulaştıran zihniyetler, hayatımızdan çıkana kadar mücadele etmeye devam edeceğiz. Bizler bugünü, birlik, mücadele ve dayanışma günü olarak görüyor ve bunun için alanlarda sesimizi duyurmaya ve her türlü şiddetle mücadeleye devam edeceğiz. Bu nedenledir ki; ülkemizde, mahallelerimizde, meydanlarımızda, ormanlarımızda, köylerimizde ve kentlerimizde sürdürülen direniş ve mücadelelerin başını çekmektedir KADINLAR.

Biz kadınlar, 8 Martlarda meydanları bize yasak ederek, varlığımızı iktidarın geleceği için tehdit olarak görenlerin her türlü baskı ve sindirme çabasına rağmen alanlarda olmaktan ve sözümüzü söylemekten geri durmadık, durmayacağız.

Eşit, adil, özgür, laik ve barış içinde yaşayacağımız bir dünya yaratmak için; kurtuluşumuzun kendi elimizde olduğunu biliyor, ve diyoruz ki;

Biz;

* Eşit işe eşit ücret talep eden, insanca koşullarda yaşamak için mücadele eden, grev örgütleyen 8 Mart tarihini yazanlarız.

* Kamuda ve özelde, sözleşmeli, güvencesiz, düşük ücretle çalıştırılmaya, şiddete tacize, mobinge teslim olmayanlarız.

* Atamamızı yapmayarak, hayallerimizi çalmak isteyenlere karşı geleceğimize sahip çıkanlarız.

* Hukuksuz ihraçlara karşı, inatla, umutla, yaşamı var etmeye, üretmeye, dayanışmaya devam edenleriz.

* Tüm çocuklar için ücretsiz, ulaşabilir, nitelikli kamusal eğitim ve kamu kreşleri isteyenleriz.

* Doğum ücretli ebeveyn izinlerinin arttırılması için mücadele edenleriz.

* Karma eğitimi bilim gereği kabul eden, kadın erkek eşitliği açısından vazgeçilmez gören eğitim ve bilim emekçileriyiz.

* 8 Mart’ın tatil olmasını isteyenlerdeniz.

Taleplerimiz için 8 Mart Cuma Günü, saat 13:00’de bildiri dağıtımı, saat 18:30’da Form AVM önüne bütün kadınlarımızı ve erkek yoldaşlarımızı alanlara çağırıyoruz. Mücadele Kadınları Birleştirir, Kadınlar Dünyayı Özgürleştirir! (Kurum Haber)

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER