BEŞİKTAŞ’TA İLK HEDEF DENİZ TÜRÜÇ VE  GÜRAY VURAL

BEŞİKTAŞ’TA İLK HEDEF DENİZ TÜRÜÇ VE GÜRAY VURAL

BAKAN ÖZHASEKİ MHP İL BAŞKANLIĞINI ZİYARET ETTİ

BAKAN ÖZHASEKİ MHP İL BAŞKANLIĞINI ZİYARET ETTİ

YILMAZ KARACA: YEREL BASINA “CANSUYU” ZAMMI ONAYLANDI

YILMAZ KARACA: YEREL BASINA “CANSUYU” ZAMMI ONAYLANDI

SGK VE VERGİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI’NDAN KTO ZİYARETİ

SGK VE VERGİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI’NDAN KTO ZİYARETİ

DEVELİ’NİN ÖRNEK MUHTARI YİNE İŞ BAŞINDA

DEVELİ’NİN ÖRNEK MUHTARI YİNE İŞ BAŞINDA

KILIÇASLAN, GELECEĞİN MÜZİSYENLERİNİ YETİŞTİRİYOR

Kayseri Özel Kılıçaslan Liseleri, bilimsel çalışmalarının ve üniversite başarılarının yanında sosyal faaliyetleri ile de dikkat çekmeye devam ediyor.

“Sosyal okul” marka değerini her geçen gün geliştiren okulda, müzikle ilgili çalışmalar da öncelikler arasında. Okulun müzik topluluğu, “Ses Ver Kılıçaslan” sloganı ile gerçekleştirdiği yarışmalarla ve etkinliklerle yeni müzisyenlerin ortaya çıkmasına büyük katkı sağlıyor. Öğrencilerden bir çoğu en az bir enstrümanı iyi derece de kullanırken, diğer öğrenciler de sesleriyle dinleyicileri adeta büyülüyor. Bu çerçevede Kılıçaslan Kültür Merkezi’nde “ister solo ister koro grubunu kur gel” çağrısıyla bir yarışma daha gerçekleştirildi. Yarışmaya  on bir ekip halinde yirmi beş öğrenci katılırken  dinleyici olarak da 9’uncu sınıflar yer aldı. Birbirinden güzel eserlere imza atan genç müzisyenler , dinleyicilerden  büyük alkış aldı. Öğretmenlerden oluşan jürinin değerlendirmesi sonucunda Türk halk müziği eserleriyle sahne alan Mustafa Çiçek –  Abdüssamet Karacan ikilisi tam puan almayı başardı ve  birinci oldu.

Kılıçaslan Liseleri Müdür Yardımcısı Serkan Karaca, “Okulumuzda, on beş öğrenci topluluğu etkinlikler düzenliyor. Öğrencilerimiz neredeyse her geçen gün farklı bir faaliyete imza atıyorlar, onların sosyal yönlerinin gelişmesi geleceğimiz adına çok önemli, özellikle günümüz gençlerinin büyük önem verdiği müzikal çalışmaları da okul olarak destekliyoruz, etkinlikler katılan bütün öğrencilerimi kutluyorum.” dedi.

 

 

  • Etiketler
  • Açıklama
  • Kayseri Özel Kılıçaslan Liseleri, bilimsel çalışmalarının ve üniversite başarılarının yanında sosyal faaliyetleri ile de dikkat çekmeye devam ediyor. “Sosyal okul” marka değerini her geçen gün geliştiren okulda, müzikle ilgili çalışmalar da öncelikler arasında. Okulun müzik topluluğu, “Ses Ver Kılıçaslan” sloganı ile gerçekleştirdiği yarışmalarla ve etkinliklerle yeni müzisyenlerin ortaya çıkmasına büyük katkı sağlıyor. Öğrencilerden bir çoğu en […]
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz