Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
İBRAHİM PEKBAY

KIRIK-KIRTIK İŞLER…

Bu haber 08 Kasım 2018 - 11:06 'de eklendi ve 90 kez görüntülendi.
KIRIK-KIRTIK İŞLER…

Ülkenin içinde bulunduğu durum, tam bir kaos ortamı iken, gerek millet olarak gerekse iktidar olarak ve de muhalefet   olarak kırık-kırtık işlerle zaman kaybediyoruz.

İcraat yok ama laf bol…

Oysa “Zaman”, geri getirilmesi mümkün olmayan en büyük değerdir.

İki örnek vermek istiyorum.

Birincisi; Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan; bildiğiniz gibi konuşmalarında genelde mangalda kül bırakmaz.

Deniz Kuvvetlerine katılan kruvazörün denize indirilme töreninde;  “Doğu Akdeniz’deki doğal kaynakların adeta gasp edilmesine yönelik girişimleri kesinlikle kabul etmeyeceğiz” diyor…

Ekliyor; “Suriye’deki teröristlere nasıl günlerini gösterdiysek denizlerdeki haydutlara da meydanı bırakmayacağız.”

Doğu Akdeniz’deki doğal kaynakları gasp etmeye kalkan kim? Başta Yunanistan…

Peki, “…denizlerdeki haydutlar…” dediğin kim? Başta Yunanistan…

Şimdi soruyorum, o Yunanistan, senin 18 adanı işgal edip de oralara askeri üs kurup silahlandırdığında “Gasp” ve “Haydutluk” olmuyor mu? Bu konuda bugüne kadar sorulan soruların hiç birine cevap vermediniz hala…

Bu ülkenin Cumhurbaşkanı sıfatını taşıyarak, gerek dış politikada, gerekse iç siyasette bir gün millete doğru bilgileri verdiğini görsem, dedelere mum yakacağım…

XXX

Dedelere mum yakacağım derken, lafın gelişi, bir deyiş diye dedim. Yoksa bizim inancımızda mum yakmak filan yoktur. Mum yakma , Hıristiyan geleneğinde vardır.

Ancak, İslam dünyasının, inanç aleminin en önde gelen kuralı, hiç kuşku yok ki “Akıl” ile hareket etmektir. Çünkü akla ve ilime aykırı hiç uygulama, İslam’a ve Kuran’a göre doğru değildir. Ben öyle inanıyorum en azından.

Ama bakın, Diyanet İşleri Başkanlığı “Sol elle yemek yemek caiz midir” sorusuna ne cevap veriyor…

 

“Yeme-içmeyle ilgili genel ilkeleri belirleyen Hz. Peygamber (s.a.s.), sol elle yeme-içmeyi hoş karşılamamıştır. Nitekim o, bu konu üzerinde önemle durmuş; şeytanların sol elle yiyip içtiklerini haber vererek ümmetini uyarmış ve çocuklara sağ elle yemek yemeyi öğretmiştir.

Hz. Peygamber’in sağ elle yeme ve içme konusundaki tavsiye ve irşatlarına uymak her Müslüman’ın vazifesidir. Bu nedenle anne ve babaların çocuklarına diğer yemek adabıyla birlikte sağ elle yeme ve içmeyi de öğretmeleri gerekir. Fizikî bir engel sebebiyle sağ eliyle yiyemeyen kimselerin sol elle yeme içmesinde ise bir sakınca yoktur.”

Bu açıklamanın tutarlı bir tarafı yok…

Çünkü, insanın yaratılışındaki farklılık, insanların yaklaşık % 90’ının “Sağlak” (sağ elini kullanan) %10 bölümü ise “Solak” yani sol elini kullanır…

Diyanet işleri Başkanlığında fetva verenler, Allah’ın yarattığı ve insanların organlarının çalışmasını da oluşturduğuna inanmıyorlar mı?

Eğer yaratılışında “Solak” olmak varsa, o yaratanın takdiri değil midir?

Ve siz Allah takdirini, “Şeytan olmakla” suçluyorsunuz, ne hakkınız var?

Bu fetvayı vermeden önce, açıp da tıp ilmine bir göz atasanız, kiminin sağ kiminin sol elini neden kullandığını anlayacaksınız.

Ama olmaz…

Çünkü siz, dini değiştirmekle meşgulsünüz…

Hadi son bir örnek daha vereyim, gündemi işgal ettiği için…

Türkiye Gençlik Zirvesi’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Danıştay’ın andımız kararına değinerek “Bizim andımız İstiklal Marşımızıdır, ondan daha güçlü bir and olabilir mi? İstiklal Marşımızla beraber yolumuza devam ediyoruz. Ben Türküm ama Türkçü değilim, böyle yaparsak biz kendi değerlerimizle çatışırız.” dedi.

Yanlış mı hatırlıyorum acaba, bir konuşmasında da “Ben Gürcüyüm” demişti…

Hayır, ben Gürcü olmasını yadırgamıyorum. Aksine, Türkiye’nin mozaiğidir. Ama bir gün öyle bir gün böyle konuşulur mu?

Ayrıca “Andımız denilen metindeki “Türk” kelimesini, ırkçılık olarak algılanması o kadar yanlış ki, böyle algılayanlar Cumhuriyeti ve ülkenin birliğinin temelinin ne olduğunu anlayamayanlar ile, ırkçılık yapanların söylemi ve iddiasıdır.

Bir örnek daha…

Diyor ki Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan; “Vatandaşların tamamının genel sağlık sigortası şemsiyesi altına alan tek ülke dünyada biziz. Buna Amerika da dahil. Onlar hala sağlık reformunu gerçekleştiremediler. Bir ülkede devletle millet ne kadar bütünleşirse hedeflere ulaşmak o kadar kolaylaşır. Biz bu bütünleşmeyi hamdolsun sağladık. Terör örgütlerine pabuç bırakmayan, 15 Temmuz’da darbecilerin karşısına dikilen bir ülke olduk.”

Galiba şaka yapıyor…

Bırakın bu işleri de doğrular ile doğru yolda olun…

Lütfen…

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER