Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
İBRAHİM PEKBAY

KIRILDI AĞALAR PAŞALAR…

Bu haber 04 Aralık 2018 - 13:35 'de eklendi ve 62 kez görüntülendi.
KIRILDI AĞALAR PAŞALAR…

Cumhuriyet Gazetesinin verdiği habere göre, devlet kimlere kaldı, öğrenelim…

Haber şöyle…

“Parti içinde ekipler Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın başını çektiği ‘Beratçılar’, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya bağlı olan ‘Soylucular’ ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın etkili olduğu ‘Bilalciler’ olarak adlandırılan 3 ana ekip bulunuyor. Bu ana ekiplerin altında da yeni küçük grupların oluşmaya başladığı kaydediliyor. Ekip çekişmelerinin partiye zarar verdiğini belirten bazı partililer, “Bu iyiye gidiş değil, partiye zarar verir” değerlendirmesi yapıyor.

Bakan Albayrak’ın İstanbul ilçe aday listesi ve belediye meclis üyelerinin belirlenmesinde etkin olmak istemesi, TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın buna karşı çıkması nedeniyle ortaya çıkan, daha sonra yapılan görüşmelerle ‘şimdilik’ aşılan kriz, ekipleşmeden kaynaklanan sıkıntıyı yeniden gün yüzüne çıkardı.”

Benim 1984 yılında ANAP’dan “Kayseri Belediye Meclisi Üyesi” sıfatı ile başlayan siyasi ve hizmet çalışmalarım, 2011 yılında yapılan genel seçimde DP Seçim İşleri Başkanlığı Başkan Yardımcısı (Başkanı Osman Çilsal), Bursa 5. Sıradan milletvekili adaylığı ve aynı zamanda YSK üyeliği (Partiyi temsilen) sonrasında noktalandı…

Yani, siyaset alanındaki varlığım tam 28 yıl sürdü…

Az bir süre değil ama bu süreç içinde kendimce dürüst kalmaya ve faydalı olmaya çalıştım. Başarılı oldum mu? Dürüst kalmada tam başarım olmakla beraber, faydalı olma konusunda “Tam” olmasa da bir takım hizmetleri başardım diyebilirim.

Bu süreç içinde siyasi faaliyetleri, klikleri, minder savaşlarını, ayak oyunlarını, çelme çeşitlerini, karalama taktiklerini, saflaşmaları, kısaca olumsuz anlamda ne varsa hepsini gördüm ve yakından yaşadım…

Bu deneyimlerimden sonra, AKP içinde haberdeki gibi saflaşmaların, çatışmaların ve minder kapmaların yaşanması, bana hiç de yabancı gelmiyor.

Böylesi siyasetlerin millete bir faydası olmadığı gibi, o partinin köksüz ot gibi olduğunu gösterir. Gelenekleri yoktur, siyasi adabı mevcut değildir, “Tek adam” yok olunca, o siyasi parti de bugün bir çoğunu gördüğümüz gibi, tarihin siyaset çöplüğünde yerini alır.

Sadece arkada bıraktıkları, ülkeyi olumsuz yönde etkileyecek çöpleridir.

Ben, bu haberin gerçekliğini düşünürsem eğer, AKP’nin de sonunun ne olacağını pek ala görebiliyorum demektir.

Ha…

Bu arada, bir siyasi kavga da rahmete ulaşmış siyasinin mallarının geridekiler tarafından paylaşılma kavgalarını izliyoruz.

Rahmetli Erbakan Hoca’nın oğlu Fatih Erbakan, babasının mirasını istiyor…

Bilmediği şey şu; siyasette kimseye miras kalmaz. Gücün varsa, emeğinle bir yerlere gelirsin.

O nedenle biraz akıl lütfen…

Unutmadan, bizde bu gibi olaylar karşısında bir atasözü vardır; “Kırıldı ağalar paşalar, kellere kaldı köşeler” denir.

Memlekette kel mi kalmadı sanki…

XXX

AÇLIKTAN ÖLSENİZ DE…

Terör örgütü PKK Lideri Abdullah Öcalan’a yönelik tecrit uygulandığını öne süren HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven, 8 Kasım tarihinde süresiz dönüşümsüz açlık grevi eylemine başlamış…

Kimseye “Neden eylem yapıyorsun” demeyiz, özgürdür, yapar…

Diğer yandan, destek için tüm HDP’li milletvekilleri de sembolik açlık grevi eylemine başlıyor muş…

Başlayın, sizi asla alıkoyan olmaz, tercih sizin, sizin de özgürlüğünüz var bu anlamda…

Ama, PKK terör örgütüne “Terör örgütü” demediğiniz ve yargılanmış, ömür boyu cezasını almış çocuk katiline sahip çıkıp, kandildeki soytarıları da arkanıza aldıkça…

Ben size ancak…

Hadi gerisini getirmeyeyim…

 

 

 

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA