BY LOCK KULLANAN DOKTORA 6 YIL HAPİS

BY LOCK KULLANAN DOKTORA 6 YIL HAPİS

KURAN KURSU ÖĞRENCİLERİ15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANDI

KURAN KURSU ÖĞRENCİLERİ15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANDI

FETÖ’NÜN ASTSUBAYLARDAN SORUMLU MAHREM İMAMINA 10 YIL HAPİS

FETÖ’NÜN ASTSUBAYLARDAN SORUMLU MAHREM İMAMINA 10 YIL HAPİS

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ AR-GE VE İNOVASYON SEMPOZYUMU TAMAMLANDI

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ AR-GE VE İNOVASYON SEMPOZYUMU TAMAMLANDI

FETÖ’NÜN KİTAP VE CD’LERİNİ YAKARAK İMHA EDEN KADINA HAPİS CEZASI

FETÖ’NÜN KİTAP VE CD’LERİNİ YAKARAK İMHA EDEN KADINA HAPİS CEZASI

KİTABININ GELİRİNİ ŞEHİT VE GAZİLERE BAĞIŞLADI
KİTABININ GELİRİNİ ŞEHİT VE GAZİLERE BAĞIŞLADI

‘Dün Gibi Edebali’nin Kayseri’deki İzleri’ kitabının yazarı Hayri Şişlioğlu, kitabından elde edilecek geliri Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneğine bağışladı. Kayserili Araştırmacı ve Yazar Hayri Şişlioğlu, 10 yıllık emeğinin ürünü olan ve aile tarihini araştırdığı ‘Dün Gibi Edebali’nin Kayseri’deki İzleri’ kitabının gelirini, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneğine bağışladı. […]

‘Dün Gibi Edebali’nin Kayseri’deki İzleri’ kitabının yazarı Hayri Şişlioğlu, kitabından elde edilecek geliri Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneğine bağışladı.
Kayserili Araştırmacı ve Yazar Hayri Şişlioğlu, 10 yıllık emeğinin ürünü olan ve aile tarihini araştırdığı ‘Dün Gibi Edebali’nin Kayseri’deki İzleri’ kitabının gelirini, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneğine bağışladı. Türkiye’de ilk kez bir araştırmacı tarafından, Şeyh Edebali’nin soyunun Kayseri’ye dayandığı ve dedesinin de Abdülkadir Geylanî olduğu bilgisine yer verilen, ayrıca soy araştırmasının nasıl yapılacağının anlatıldığı kitabı satın almak isteyen okurlar, Derneğin Kiçikapı’daki Hareket Amirliğinin hemen arkasında bulunan yerine gidip, istedikleri oranda bağış yaparak kitaba sahip olabilecekler.
“AMACIM İNSANLARA YARARLI OLABİLMEK”
Kitabı yazarken insanlara yararlı olması gayesiyle araştırma yaptığını, herhangi bir maddi beklenti içinde olmadığını belirten Araştırmacı-Yazar Hayri Şişlioğlu, “Fakat insanların da kitabı bir bedel ödeyerek sahiplenmeleri uygun olacaktı. Şehit ve gazilerimizin, o kahraman insanların desteklenmesi gerekiyordu. Ne yapabilirim diye düşünürken, kitabın gelirinin kendilerine bağış şeklinde verilebileceğini düşündüm. Kitabımı okumak isteyenler derneğe müracaat edecekler, gönüllerinden geçen bir bağış karşılığında kitabı alabilecekler” dedi. Şişlioğlu, amatör ruhla kitap yazanların ya da esnafların benzer yöntemlerle, yaşadıkları yerlerdeki şehit ve gaziler derneklerine bağışta bulunabileceklerini de sözlerine ekledi.
“ÖNEMLİ OLAN GÖNÜL ZENGİNLİĞİ”
Şişlioğlu’na teşekkürlerini ileten Dernek Başkanı Yılmaz Üçkan ise, “Bizim için önemli olan her şeyden önce Hayri Bey’in bu işe gönlünü koyması. Gönül olarak burada olduğu zaman zaten maddi katkılar da kendiliğinden geliyor. Hayri Bey’e teşekkür ediyorum, yaptığı özverili çalışmayı, alnının terini buraya bağışlaması bizim için mutluluk verici. İnşallah biz de Hayri Bey’in bu eserine katkıda bulunur, gençlerimize veya bu kitabı okuyacakların tarihi konularda bilgi edinmelerine vesile oluruz diye inanıyorum” ifadelerini kullandı.
Kitabı satın almak yoluyla Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneğine bağışta bulunmak isteyenler, 0 (352) 222 9392 no’lu telefondan yetkililerle irtibat kurabilecek. (İHA)

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz