Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
İBRAHİM PEKBAY

KIZGIN DEMİR…

Bu haber 19 Nisan 2019 - 13:35 'de eklendi ve 59 kez görüntülendi.
KIZGIN DEMİR…

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim sürecince üç ay boyunca konuştu.  Seçim bitti, ülke sorunlarına dönülmesi ve ekonomik konuların üzerine yoğunlaşılması gerektiği ortamda yine konuşmayı tercih ediyor.

Bu kez Memur-Sen’in “İşin Geleceği” konferansında bir konuşma yaptı.

Bu toplantıdaki konuşma aslında, Ekrem İmamoğlu’nun mazbatasını almasından sonra ilk konuşması oluyordu.

Konuşmasında dikkat çeken ilginç ifadeler kullandı.

Örneğin; “Şunu unutmayın; insanoğlu hem cahildir, hem zalimdir ve bir yere kadar menfaatleriyle beraber hep yürür” dedi…

Bu düşünce İslam ahlakı ile uyuşan bir cümle değil, nasıl kurdu böyle bir cümleyi, anlayamadım. Hani “Bir kısım inanlar” dese, anlayacağım.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, “Kimse hak arama mücadelesine girdi diye hak arama mücadelesi verenleri kalkıp da hakaretle eleştirme yoluna gidemez” dedi.

Elbette, bunda kuşkumuz yok. Ancak “Hak arama” istismar haline dönüşür ve üstelik hak arayan karşı tarafı sürekli suçlama içinde bulunursa ne diyeceğiz?

Şu ifadesinin altına aslında bütün kalbimle imza atmak isterim ama, amasını sözünden sonra anlatacağım.

“İçinde bulunduğumuz hassas dönemde, siyasetçilerin sorumluluk duygusuyla hareket etmesi önem arz ediyor. İnşallah böyle bir döneme girdiğimizi inanıyorum” diyor ve ekliyor; “Dönem kızgın demiri soğutma, kucaklaşma, birlik ve beraberliğimizi yeniden perçinleme dönemidir” dedi.

Evet, bu sözün altına imzayı atmak istiyorum. Hatta attım bile…

Ama Ey Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim 31 Mart gecesi son buldu, kazanan kaybeden belli oldu, siz ve sizin partiniz İstanbul’da 17 gün demir ocağının altını ha bire körüklediniz, insanların yüreği bile dayanmaz oldu, eridi…

Şimdi bu demir, öyle kolayına soğur mu?

Bakın size söyleyeyim…

Soğusun istiyorsanız gerçekten, her gördüğünüz topluluğun karşısına çıkıp konuşarak milleti germekten vazgeçin artık.

Muhtarlar başta olmak üzere, herkesi sarayda toplayım nutuk çekmekten vazgeçtim…

Konuşmalarınızda, muhaliflerinizi rencide eder tarzda asla konuşmayın, örneğin “Bay Kemal” demekten vazgeçin…

YSK noktayı koymazsa, demirin altını yine körüklemeye devam mı edeceksiniz? Bırakın YSK noktayı ister koysun, ister koymasın, siz millete koyulanların derdine düşmeye başlayın…

Aksi halde kor haline gelen demir, önce sizi yakacaktır, çünkü o demir sizin elinizde…

XXX

BEKA SORUNUNUN KAYNAĞI BELLİ OLDU…

MHP’den…

Hem de Genel Başkan yardımcısı imiş…

Adı; Yaşar Yıldırım…

Galiba bu arkadaşı soyadı çarpmış olsa gerekir ki, akıllara ziyan bir açıklama yapmış…

Ne mi demiş?

Dediği şu; “CHP’nin asıl hedefi, İstanbul’u yönetmek değil, tek adam rejimini devirip demokrasiyi getirmek. Buna müsaade etmememiz gerekir…”

Demek ki neymiş, “Tek adam” yönetimi gayrı demokratikmiş. Bizim de dediğimiz zaten bu. Ama belli ki MHP olarak gayrı demokratik rejim, onlar için “Beka” konusu oluyor, varlıklarını demokraside değil de “Tek adam” rejimine bağlamış durumdalar. Onun için mi AKP’ye kuyruk gibi takıldınız?

Elbette CHP ve demokrasiye bağlı Türk milleti, demokrasiden yana olacak, koruyacak, bu uğurda canının vermek dahil, ne gerekiyorsa yapacaktır.

Eğer MHP, “Tek adam” rejiminden yana ise ve demokrasiden bu kadar korkuyor ise, gerçekten de kendileri için “Beka” sorunu var demektir.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER