Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

KOCASİNAN BELEDİYESİ, DUYARLI NESİLLERİN YETİŞMESİNE KATKI SAĞLIYOR 

Bu haber 04 Kasım 2018 - 14:07 'de eklendi ve 28 kez görüntülendi.
KOCASİNAN BELEDİYESİ, DUYARLI NESİLLERİN YETİŞMESİNE KATKI SAĞLIYOR 

Kocasinan Belediyesi tarafından çevre bilincinin geliştirilmesi ve gelecek nesillere doğru şekilde aktarılmasını amaçlayan ‘Geri Dönüşüm Bilgilendirme Seminerleri’ devam ediyor. Çevreci projelere imza atan Kocasinan Belediyesi’nin, okullarda yaptığı geri dönüşüm bilgilendirme seminerlerine Mehmet Tarman İlköğretim Okulu ile devam edildi. Bu doğrultuda Kocasinan Belediyesi tarafından okul öğrencilerine geri dönüşüm eğitimi verildi.
Düzenlenen eğitim seminerleriyle öğrencilerin geri dönüşüm ve temiz çevre konusunda daha çok bilinçlendirilmesinin amaçlandığını vurgulayan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, “Temiz çevre bilincinin kazandırılması, kaynakların verimli şekilde kullanılması ve atıkların doğru şekilde ayrıştırılması konusunda hassas davranan bir belediyeyiz. Bu kapsamda düzenlediğimiz eğitim seminerlerimizle toplumumuzun çevreye olan duyarlılığını artırmayı hedefliyoruz ve böylelikle gelecek nesillere daha temiz bir Kocasinan bırakmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.
Kocasinan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü çalışanlarından Çevre Mühendisleri Ceyda Ata ile Ahmet Usta, çevre bilincinin kazandırılması, kaynakların verimli kullanılması, ambalaj atıklarının toplanması ve ayrıştırılması, geri dönüşüm ve Kocasinan Belediyesi bünyesindeki geri dönüşüm tesisi KAYÇEV hakkında öğrencilere bilgiler verdi.
Okul müdürü Dilaver Koçak ise, öğrencileri geri dönüşüm hakkında bilgilendirdiği ve onlara çevre bilinci aşıladığı için Kocasinan Belediyesi çalışanları ile Başkan Ahmet Çolakbayrakdar’a teşekkür etti. (Kurum Haber)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER