BAKAN MEHMET ÖZHASEKİ’NİN ANNESİ VEFAT ETTİ

BAKAN MEHMET ÖZHASEKİ’NİN ANNESİ VEFAT ETTİ

YENİLİKÇİ BELEDİYEDEN DEV SOSYAL MARKET HİZMETİ

YENİLİKÇİ BELEDİYEDEN DEV SOSYAL MARKET HİZMETİ

KAYSERİ ŞEKER’DEN  İŞÇİSİNE  REKOR ZAM

KAYSERİ ŞEKER’DEN İŞÇİSİNE REKOR ZAM

DAHA SAĞLIKLI ÇEVRE İÇİN KOCASİNAN’DA KANALLAR TEMİZLENİYOR

DAHA SAĞLIKLI ÇEVRE İÇİN KOCASİNAN’DA KANALLAR TEMİZLENİYOR

VERGİ DAİRESİ GELİR UZMAN YARDIMCISI İKİ SANIĞA FETÖ’DEN HAPİS CEZASI

VERGİ DAİRESİ GELİR UZMAN YARDIMCISI İKİ SANIĞA FETÖ’DEN HAPİS CEZASI

KOCASİNAN ZÜMRÜT CAMİİ’NDE KURSLARININ AÇILIŞ TÖRENİ
KOCASİNAN ZÜMRÜT CAMİİ’NDE KURSLARININ AÇILIŞ TÖRENİ

İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven, 15 Haziran 2017 Perşembe günü, Kocasinan Zümrüt Camii’nde yaz Kur’an kursları açılış programına katılarak burada bir konuşma yaptı. Programa, İl Müftümüzle birlikte Kocasinan İlçe Müftüsü Yahya Çankaya, kurs öğreticileri, öğrenciler ve aileleri katıldı. Çankaya, Kocasinan ilçesinde şimdiye kadar 319 tane kayıtlı cami ve Kur’an kursunda yaz Kur’an kursu açıldığı […]

İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven, 15 Haziran 2017 Perşembe günü, Kocasinan Zümrüt Camii’nde yaz Kur’an kursları açılış programına katılarak burada bir konuşma yaptı.
Programa, İl Müftümüzle birlikte Kocasinan İlçe Müftüsü Yahya Çankaya, kurs öğreticileri, öğrenciler ve aileleri katıldı.
Çankaya, Kocasinan ilçesinde şimdiye kadar 319 tane kayıtlı cami ve Kur’an kursunda yaz Kur’an kursu açıldığı buralarda yaklaşık 720 Kur’an kursu öğreticisinin, öğrencileri okutmaya başladıklarını ifade ederek yaz Kur’an kurslarının olmazsa olmaz bir nitelik taşıdığını söyledi. Birçok insanın dini eğitiminin temellerinin buralarda atıldığının vurgusunu da yaptı.
Müftü Güven ise konuşmasında, Zümrüt Camii’ndeki kursa gelen çocuklara, yaz Kur’an kurslarına neden gelindiği ve buraların ne anlam ifade ettiği konularına dikkat çekerek sözlerini şöyle sürdürdü: Bu kurslara neden geldiniz? Tabi ki dinimiz İslam’ı öğrenmek, Allah Teâlâ’ya güzel kulluk yapmak, Kur’an’ı öğrenip okumak, Peygamberimizi daha iyi tanımak için geldiniz. Bunlarla birlikte sizler, mahallenizde örnek çocuklar, gençler olacaksınız. Yeni arkadaşlarınızla tanışacaksınız. Onlarla beraber güzel arkadaşlıklar kuracaksınız.
Burada öğrendiklerinizi evde annenize, babanıza ve diğer büyüklerinize anlatacaksınız. Ve anlattıklarınızı uygulayacaksınız ki gerçekten bir şeyler öğrendiğinizi görsünler ve bilsinler. Burada kıldığınız gibi, evlerinizde de namazlarınızı kılmaya çalışacaksınız. Kurs bittikten sonra da öğrendiğiniz Kur’an’ı hep okuyacak ve namazlarınızı kılmaya dikkat edeceksiniz.
Kurs sonunda, içinizden başarılı olan öğrencilere hediyeler verilecek. Onun için şimdiden güzel öğrenmeye ve çalışmaya gayret etmelisiniz.”
Öğrencilerin, özellikle öğle namazlarını kurs sonrası camide kılıp da öyle evlerine dağılmalarının üzerinde duran Güven, kurs hocalarına bu noktada kolaylık sağlamaları için istekte bulundu.
Güven, konuşmasının sonunda, çocukların, gür sesleriyle ‘Âmin’ dedikleri güzel bir dua yaparak programı sonlandırdı. (Kurum Haber)

  • Etiketler

You must be logged in to post a comment.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz